999 rezultate për

fokusi

Jurgen Klopp injoron Barcelonën: Fokusin e kemi në Premier League Jurgen Klopp është zotuar t’i injorojë siç thotë, broçkullat në lidhje me përballjen gjysmëfinale të Liverpoolit kundër
Djali fotografon momentet e fundit të jetës së prindërve (FOTO LAJM) Fotografitë ishin realizuar nga viti 1997 deri në vitin 2007 në serinë e fotografive të nënës dhe të atit. Ka qindra
Nga fokusimi te lojrat, si ndahen gjërat në trurin tonë Koha e të fokusuarit Kjo kohë aktivizohet kur jemi duke dëgjuar ndokënd, kur duam të kuptojmë diçka, kur dëshirojmë t
Sulmuesi i Juventusit: Nuk më intereson nëse ka ardhur Ronaldo Juventusi dhe ylli i Kroacisë, Mario Mandzukic ka në fokusin e plotë në finalen e Kupës së Botës. As nënshkrimi i Cri
Zaev: Fokusi të jetë në zgjidhjen e emrit Fokusi është vënë në zgjidhjen e emrit, kurse jo në afatet kohore. Tani është momenti vendimtar që të gjejmë zgjidhje. H
Duro kërkon nga skuadra fokusim 180 minutësh dhe jo vetëm në ndeshjen e parë me Skënderbeun Trajneri Shpëtim Duro pranoi përgjegjësitë e disfatws kundër Kukësit duke zbuluar se ia ka parashtruar dorëheqjen drejtu
Gjoka kërkon fokusim nga ekipi: Tani fillojnë finalet Suksesi i fundit përballë pretendentëve të Flamurtarit ka sjellë qetësinë te shkodranët, megjithatë trajneri Gjoka nuk p
Trajneri i Kosovës kërkon fokusim nga lojtarën në fazën e grupeve Trajneri i përkohshëm i përfaqësues së Kosovës Muarrem Sahiti zbuloi se do të jetë pjesë e stafit teknik të Dardanëve ed
Panucci nuk buzëqesh: Nuk ka festë, fokusi te Maqedonia Christian Panucci është kënaqur me angazhimin e lojtarëve të tij ndaj Lihtenshtejnit. Shqipëria ka vazhduar me fitore
Veliaj: Në dy vitet ardhshme fokusi te fshati, ulëm çmimet e transportit publik për të gjitha linjat rurale Përfundimi i disa prej projekteve madhore në zonën urbane të kryeqytetit i jep mundësi Bashkisë së Tiranës që të rrisë v
Ushqimet që ua përmirësojnë fokusin dhe kujtesën Ushqimet që i hani direkt ndikojnë në funksionin e trurit tuaj. Pra, me siguri të gjithë dimë se ajo që hamë ndikon në t
Trump "urdhëron" NATO-n: Fokusim në kërcënimin rus Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, sot ka kërkuar nga liderët e 27 vendeve të tjera të NATO-s
Veliaj: Në vitin e dytë fokusi do jetë tek shkollat dhe infrastruktura Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, deklaron se fokusi në vitin e dytë të mandatit të tij do të jenë shkollat
Opozita nuk do ta pengojë votimin për demarkacion Gjysma e opozitës do të ofrojë paqe në seancën e Kuvendit, në momëntin që do të votohet Marrëveshja e demarkacionit me M
Ushtrimet që ndihmojnë për një shikim të mirë Për të përmirësuar shikimin tuaj është e rëndësishme që herë pas here të bëni disa ushtrime që ju ndihmojnë për të përmi
Çollaku: Kosova mbetet në fokusin e BE-së Në konferencën “Prioritetet e Mbretërisë së Holandës në Këshillin e BE-së në fokus në Ballkanin Perëndimor dhe Kosovën”,
Liverpooli sfidon Barçën për Xhakën Liverpoli për afrimin e yllit të Gladbahut, shqiptarin Granit Xhaka. Oferta e “The Reds” për Xhakan shkon në shifrën e 2
Reformat në ekonomi fokusi i takimit Rama-Meta Pas një takimi që ka zgjatur rreth 1 orë e 30 minuta mes Ramës e Metës, ministri Ahmetaj bëri me dije se është diskutuar
Dhuna ndaj emigrantëve, Maqedonia në fokusin e mediave botërore (FOTO LAJM) Maqedonia dhe kriza e migrantëve është në qendër të mediave botërore. Ato raporojnë se policia maqedonase ka përdorur ga
Komisioni i Helsinkit: Ti jepet fund torturave Komiteti i Helsinkit në Maqedoni apelon për dhënien fund të torturave dhe zhvillimin e politikave për mbrojtjen nga këto