999 rezultate për

flota

"Narkoflota e ndrikull Xhaçkës..!" Berisha nxjerr pamje të avionëve Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video e një avionit, në të cilin sipas tij trafikohet lëndë narkotike.
Mediat turke nxjerrin planin: Flota e 6 amerikane do të na sulmojë për të mbrojtur grekët (FOTO LAJM) Luftë masive mes Turqisë dhe Greqisë, në të cilën do të përfshihet edhe Flota e 6 amerikane në Mesdhe duke u radhitur në
Rusia i kërcënon të gjithë, flota gjigante futet në Mesdhe (FOTO LAJM) Rusia ka pozicionuar disa shumë anije luftarake në Detin Mesdhe, në atë që mediat ruse e kanë cilësuar si prezencën më e
Flota amerikane është gati, Asad fsheh kokën në bunkerin rus Mësohet se presidenti sirian Bashar al Assad ka lënë Damaskun prej disa ditësh dhe i shoqëruar nga autokolona ushtarake,
Flota ruse në alarm, pritet sulm nga SHBA Ministria ruse e Mbrojtjes ka lëshuar një urdhër ndaj Flotës luftarake ruse në Detin e Zi që të jetë në nivelin më të la
Putin urdhëron modernizimin e arsenalit të armëve të Rusisë Presidenti rus, Vladimir Putin urdhëroi sot që ushtria dhe flota ruse të pajisen me armët më moderne për të përforcuar k
Emergjenca nga thatësira, Veliaj: E gjithë flota e mjeteve në shërbim të qytetarëve për furnizimin me ujë Në situatën e emergjencës për shkak të temperaturave të larta dhe thatësirës, ekipet e Ujësjellës Kanalizimeve Tiranë dh
Trump e ka seriozisht, flota gati për sulm në brigjet e Koresë (FOTO LAJM) Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka vendosur t'i tregojë fuqinë e saj Koresë së Veriut, pas
Përplasja botërore, Spanja furnizon flotat ruse Spanja është akuzuar për hipokrizi, duke furnizuar me ushqime, ujë dhe karburant flotën ruse, e cila po përshkon Mesdheu
Kërkesa e Qeverisë për "Trepçën" rrezikon të shpallet e papranueshme Kërkesa e Qeverisë adresuar Gjykatës Kushtetutës për anulimin e të gjitha procedurave që lidhen me likuidimin e ndërmarr
Flota e NATO-s dhe ajo ruse tregojnë dhëmbët (VIDEO) Anijet luftarake të NATO-s morën pjesë në një stërvitje të ndërlikuar grupi në kuadër të "Exercise Trident Juncture 2015
Flota Detare shqiptare drejtohet nga një ushtarak këmbësorie Flota Detare e Shqipërisë drejtohet tashmë si asnjëherë tjetër nga një ushtarak që specialitetin e tij ka forcat tokësor
Flota amerikane drejt Paqësorit Rreth 60% e flotës ushtarake amerikane do të zhvendoset në zonën e Paqësorit brenda vitit 2020. Deklarata vjen nga Sekre
Flota shqiptare e peshkimit nën kërcënimin e trysnisë greke Aleanca Kuq e Zi ka shprehur shqetësimin për situatën që po përjeton flota shqiptare e peshkimit në kanalin e Korfuzit.