999 rezultate për

florence

Katastrofa nga uragani, uji e kthen qytetin në një ishull (FOTO LAJM) Përmbytjet e shkaktuara prej uraganit Florence, praktikisht po e shkëpusin qytetin bregdetar te Wilmingtonit nga pjesa t
Florence vazhdon të nënshtrojë SHBA-të, kaq ka shkuar numri i viktimave Stuhia "Florence” përbën ende një kërcënim për dëme të konsiderueshme gjatë fundjavës për shkak të sasisë së jashtëzakon
SHBA, “Florence” ende i rrezikshëm Të paktën 5 persona humbën jetën kur stuhia Florence mbërriti në Karolinën e Veriut Një nënë dhe foshnja e saj humbën
4 të vdekur dhe 2 milion të shpërngulur, bilanci tragjik i uraganit në ditën e tij të parë në SHBA (FOTO LAJM) Mbi 1,7 milionë banorë në SHBA u urdhëruan të braktisin shtëpitë në 2 Karolinat dhe në Virxhinia për shkak të kërcënimit
Uragani "Florence", shënohen viktimat e para Katër vetë kanë vdekur, pasi Uragani Florence goditi Bregun Lindor të SHBA, duke zbrazur fuqinë në 600,000 shtëpi dhe d
Uragani Florence, meteorologu largohet LIVE nga studioja (VIDEO) Uragani Florence ka prekur tokë në brigjet lindore amerikane, i shoqëruar me erëra të forta dhe shira të rrëmbyeshëm, dh
Uragani Florence "prek" tokën Uragani Florence ka prekur tokë në brigjet lindore amerikane, i shoqëruar me erëra të forta dhe shira të rrëmbyeshëm, dh
PO NDODH/ Uragani Florence godet me tërë forcën Bregdetin e Karolinës (VIDEO) Bregdeti i Karolinës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës nw kwto momente me plot fuqi nga uragani Florence. Florence ë
SHBA në alarm, "Florence" po vjen me të gjithë furinë e tij (FOTO LAJM) Bregdeti i Karolinës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të goditet nga erëra me shpejtësi mbi 80 milje në orë sot pas
SHBA sfidon uraganin e tmerrshëm që pritet të shkatërrojë Karolinën e Jugut (VIDEO) Ky është momenti i pabesueshëm kur një aeroplan hyn pothuajse brenda Uraganit Florence. Videoja u lëshua nga Divizion
Kjo është një mënyrë për të kursyer para! Studentja jeton me 95-vjeçaren (FOTO LAJM) Një studente ka gjetur me një mënyrë të zgjuar për të përballuar jetesën e shtrenjtë në Britani duke jetuar me një pensi
Nesër do kalojë pranë tokës asteroidi më i madh i njohur ndonjëherë Pas përfundimit të eklipsit, po përgatitemi për një ngjarje rekord astronomike: Florence, një asteroid i madh do të kalo
Ja kur ndodh eklipsi i radhës Më një shtator toka do të ketë një ‘takim’ të ri me një trup qiellor. Bëhet fjalë për asteroidin 3122 Florence, një prej
Binjaket më të vjetra në botë (FOTO LAJM) Binjakët janë më të prirur të jenë më të lidhur dhe të përkushtuar ndaj njëri tjetrit, e njëjta gjë ka nodh dhe me dy bi
Ti je kryeministri por shefja sot është Florence (FOTO-LAJM) Përse të mos ta provojë edhe kryministri britanik David Cameron se cdo të thote të mbash mbi supe dikë. Cameron u fotogr
E dashura e re e Kuzey-it (FOTO LAJM) Aktori simpatik turk i cilin luan rolin e Kuzeyit në serialin shumë të ndjekur në Shqipëri, Kuzey Guney është parë një d
Florence, peshkaqeni vegjetarian “The Sun” ka raportuar se në Birmingam të Anglisë jeton një peshkaqen tërësisht vegjetarian që quhet Florence. Florenc
E dashura e re e princit Harry Pasi përgënjeshtron zërat për një dashuri të mundshme mes princit Harry dhe kunatës së tij Pippa Middleton, një burim ka
Çifti Cameron prezanton foshnjën e tij Foshnja Florence Rose Endellion Cameron i është prezantuar opinionit publik, përderisa kryeministri britanik, David Came