999 rezultate për

flokut

Sa herë në javë duhet t'i lani flokët gjatë verës? Flokët janë një shënjestër e lehtë e rrezeve të dëmshme të diellit, pluhurit dhe faktorëve të tjerë dëmtues që gjenden
Lidhja e parë "live", gazetarja e sportit: M’u drodh edhe qimja e flokut (VIDEO) Gazetarja e sportit, Sabina Mete, ka qënë e ftuar në emisionin e pasdites “Ftesë në 5”, ku edhe ka folur për jetën e saj
Keni thinja, mësoni çfarë i shkakton Shumë njerëz i konceptojnë thinjat si diçka negative, shqetësim që është pasojë e një stresi apo traume. Dhe ka histori
Mrekulli, kjo bimë ndalon menjëherë rënien e flokut Shpesh herë ketë bimë e përdorim por nuk e dinim që ajo ndihmon edhe kundër rënies së flokëve. Rozmarina (Rosmarinus
Hithrat ndihmojnë kundër rënies së flokëve Në mjekësinë popullore hithra njihet si mbretëresha e bimëve mjekësore, për shkak të efekteve të saj pozitive në shërimi
Përdorni kafe për flokë të shëndetshëm Kafeja është një burim i shkëlqyer ushqyesish dhe antioksidantësh të cilët i bëjnë mirë jo vetëm lëkurës por edhe flokëv
Ju janë holluar flokët? Si t’i trashni ato Stresi, plakja dhe shtatzënia janë disa nga faktorët që mund të shkaktojnë hollim të flokut, tek femrat.Por ka disa gjër
Magjia që bën aspirina në flokët tuaj Aspirina i bën flokët të butë, të shkëlqyeshëm dhe të bujshme, ndërkaq shumica e femrave kanë përvojë pozitive me elimin
Magjia që bën aspirina në flokët tuaj Aspirina i bën flokët të butë, të shkëlqyeshëm dhe të bujshme, ndërkaq shumica e femrave kanë përvojë pozitive me elimin
Gjendet në kuzhinën tuaj, ky produkt ju mbron nga rënia e flokëve Hudhra është një produkt që përveç të gjithash na ndihmon për të pasur dhe një rikthim të flokut të humbur. Lëngu i f
Hudhra mbrojtësi i duhur kundër rënies së flokëve Lëngu i fituar nga hudhra ndihmon në eliminimin e yndyrës së tepërt të flokut, por edhe në qetësimin e kruajtjes së kafk
Pse kënaja duhet të zëvendësojë bojërat për flokët tuaj Shumë gra në Shqipëri përdorin kënanë në ngjyrimin e flokëve, ndersa kënaja mund të përdoret edhe në dekorimin e trupit.
Sekrete për të zgjatur ngjyrën e flokut Mbase keni shpenzuar një shumë të madhe parash ose shumë kohë që të nxirrni ngjyrën përfekte të flokëve tuaj dhe pas kës
Lëkura e shegëve ndihmon në forcimin e flokut Shegët nuk janë vetëm për t’u konsumuar, por mund të përdoren edhe si produkt bukurie. Më poshtë keni të listuar disa
Si të forconi dhe rrisni flokët me lëng qepe Flokë të gjatë, të bukur dhe të shëndetshëm është ëndrra e të gjithëve! Megjithëse në ditët e sotme ka një shumëlloj
Xheli i aloe vera përshpejton rritjen e flokëve Xheli i Aloe Vera ka veti kuruese dhe është baza e shumë produkteve kozmetike. I pasur me vitamina, antioksidantë dhe
Akademia DHI për një rezultat të shkëlqyer të flokëve tuaj Spitali Amerikan në bashkëpunim me DHI Akademi ofrojnë tashmë edhe për shqipëtarët teknikën më të avancuar për mbjelljen
Kalon 13 orë në sallonin e bukurisë Kim Kardashian para disa muajve kishte ndryshuar ngjyrën e flokëve. Për të ruajtur ngjyrën e saj perfekte, sidomos rr
Bima më e shëndetshme në botë, shëron gjithçka Nëse është për t’ju besuar studimeve, kjo bimë përmban më shumë hekur sesa spinaqi dhe më shumë vitamina C se disa agrum
Kjo është bima e mrekullive, ndalon menjëherë rënien e flokut Këtë bimë shumë herë e keni pasur në dorë, por nuk keni pasur dijeni që ajo ju ndihmon kundër rënies së flokëve. Rozm