999 rezultate për

fjalĂ

Arrihet marrëveshja Basha-Mediu Kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu ka arritur në marrëveshje kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha, lidhur me k
Zgjedhjet 2021: 22 parti në Kosovë nuk morën as 1% të votave Në zgjedhjet e këtij viti në Kosovë, kanë qenë në garë 28 parti politike, përfshirë është koalicionet. Nga të gjitha
Është koha e këpucëve të shëmtuara, këto 9 trende do të jenë kryefjala e këtij viti (FOTO LAJM) Edhe pse jemi ende në stinën e dimrit dhe moti i ftohtë po ndihet më shumë se kurrë, pse të mos e shpërqendroni veten dh
Kryefjala e trendit të momentit, si u veshën të famshmet shqiptare me kuadrate (FOTO LAJM) Trendet e veshjeve janë gjatë gjithë kohës në ndryshim dhe sa hap e mbyll sytë ajo çfarë mbajmë veshur ka dal nga moda p
AAK dhe partia "Fjala" dorëzojnë listën e kandidatëve për deputetë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partia "Fjala", kanë dorëzuar listën e kandidatëve për deputetë për certifikim në K
A ka të drejtë Albin Kurti të kandidojë në zgjedhje? Fjala e Gjykatës Kushtetuese Me njoftimin e Gjykatës Kushtetuese më 21 dhjetor, një interpretim sugjeronte se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosjes, Albi
Fjala e fundit e modës, kjo është xhaketa më "In" e vjeshtës (FOTO LAJM) Vjeshta shpesh lidhet me shirat, uljen e temperaturave dhe në një kohë tjetër një veshje e bardhë me gjasë nuk do të ish
E gjeni në garderobën e gjyshërve, kjo veshje është kryefjala e sezonit (FOTO LAJM) Një jelek i punuar me shtiza me siguri ju sjell në mendje veshjet e gjyshërve. Por duket se ky koncept që keni për të do
E gjeni në garderobën e gjyshërve, kjo veshje është kryefjala e sezonit (FOTO LAJM) Një jelek i punuar me shtiza me siguri ju sjell në mendje veshjet e gjyshërve. Por duket se ky koncept që keni për të do
Veliaj sqaron qëllimin e fjalës "zdromsa": E kanë nxjerrë nga konteksti Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka shpjeguar qëllimin e fjalës “Zdromsa”, e cila bëri jo pak zhurmë në medi
Fjala e fundit e modës, kjo është xhaketa më "In" e vjeshtës (FOTO LAJM) Vjeshta shpesh lidhet me shirat, uljen e temperaturave dhe në një kohë tjetër një veshje e bardhë me gjasë nuk do të ish
Fjala e fortë e Rudina Hajdarit në Kuvend: Keni mashtruar shqiptarët prej 30 vitesh! (VIDEO) Deputetja Rudina Hajdari ka mbajtur një fjalë të fortë në Kuvend. Sic mund t'a dëgjoni edhe në videon e bashkëngjitur
Zbulohet fjala e Koeman që çoi te kërkesa e Messit për largim Kërkesa e Leo Messit për largim nga Barcelona ka ngritur shumë reagime. Por, çfarë ka ndikuar që argjentinasi të marr
Pas tyre vjen "tragjedia", shkrepjet perfekte që nuk harrohen kurrë (FOTO LAJM) Fjala “fotografi” ka origjinën në Greqinë e lashtë dhe në të vërtetë do të thotë “vizatim me dritë”, ndërsa fjala “kamer
I dolën nga fjala Ramës, shtyhet mbledhja e Këshillit Politik Mbledhja e Këshillit Politik e thirrur nga Gjiknuri pritej të fillonte në orën 17:00, por do të fillojë në orën 17:30.
I doli nga fjala? Aktori nervozohet me gazetaren, ajo bie në pishinë (VIDEO) "C’është kjo pyetje që bën, fike kamerën. Ne nuk e lamë kështu..." Regjisori Drilon Hoxha ka qenë i ftuar këtë të sht
Fundet janë fjala kyç e modës së 2020, modelet që duhet të ndiqni (FOTO LAJM) Trendi i verës; fund i gjerë treçereksh me bel të lartë. Të ngushtë, apo prerje kove, fundet e kësaj vere kanë rikthyer
Pas tyre vjen "tragjedia", shkrepjet perfekte që nuk harrohen kurrë (FOTO LAJM) Fjala “fotografi” ka origjinën në Greqinë e lashtë dhe në të vërtetë do të thotë “vizatim me dritë”, ndërsa fjala “kamer
Kritikoi ashpër pas skandalit të abuzimit të minorenes në Babrru, Mimi Kodhelit i hiqet fjala Abuzimi i vajzës së mitur në Babrru në Tiranë nga roja e shkollës dhe nga 3 të rinj, ka shkaktuar reagime të ashpra në v
Ministri i del nga fjala Ramës: Plazhet hapen më 1 qershor! Pavarësisht se kryeministri Edi Rama deklaroi se plazhet në Shqipëri do të hapen më 10 qershor për të gjithë, urdhrat ng