999 rezultate për

fischer

Joschka Fischer: Turqia nuk mund të hyjë në Europë me Erdoganin Nën regjimin e Erdoganit, Turqia nuk është më një kandidate e vlefshme për në BE. Por në vend që t’ia ndërpresë plotësis
Fischer jep alarmin: Nëse BE nuk e mban premtimin, në Ballkan do shpërthejë lufta Ish-ministri i Jashtëm gjerman Joschka Fischer, në një intervistë për Paolo Valentino, shprehet se zhvillimet politike q
Diplomati gjerman: Ballkani është vetëm përkohësisht i qetë Ish shefi i diplomacisë gjermane, Joschka Fischer, thotë se shfaqja e sërishme e “çështjeve lindore”, mund të sjell në n
Fischer: Ja kur do të mbahen zgjedhjet në Maqedoni Kryetari i grupit parlamentar të partive popullore dhe demokristiane në mbledhjen parlamentare të Këshillit të Evropës (
Jahjaga: Rruga për në BE kalon nga Vjena ​Në ceremoninë e hapjes së Forumit Ekonomik Kosovar- Austriak morën pjesë presidentja Atifete Jahjaga dhe presiden
Veseli e nis seancën në gjermanisht Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli ka nisur fjalimin e tij në gjuhën gjermane në seancën solemne me rastin e vizitës së Pr
Gashi i përgjigjet me tripletë trajnerit të tij në Kupë (VIDEO) Shkëlzen Gashi i ka dhënë një përgjigje të menjëherë trajnerit të tij te Baseli Fischer, duke shënuar 3 gola në Kupën e
Opozita lejon fjalimin e Fischerit dhe seancën për MSA-në Opozita do të marrë pjesë në seancën parlamentare në të cilën deputetëve të Kuvendit të Kosovës do t'iu drejtohet presid
Fischer: Kosova, çështje e rëndësishme për gjithë Europën Presidentja e Kosovës Atifete Jahjag, ka pritur me nderime të larta presidentin e Austrisë Heinz Fischer. Në takim dy ho
Ja si u prit presidenti austriak në Prishtinë (FOTO LAJM) Presidenti i Austrisë, Heinz Fischer sapo ka nisur takimin me presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga. Fischer është p
Presidenti i Austrisë nis sot vizitën dy-ditore në Kosovë Presidenti i Republikës së Austrisë, Heinz Fischer, nis sot vizitën dy-ditore në Kosovë. Fischer vjen në Prishtinë me
Presidenti austriak anullon fjalimin në Kuvendin e Kosovës Kryeparlamentari Kadri Veseli konfirmon se Presidenti i Austrisë Heinz Fischer, i cili do të vizitojë Kosovën, nuk do të
Fischer: Serbia e meritonte të bombardohej Ndërhyrja e Gjermanisë në konfliktin e Kosovës mbetet ende temë që diskutohet shumë. Pjesa më e madhe e mediumeve serioz
Paderborni "josh" Mehën me Helene Fischer (FOTO LAJM) Menaxheri i Paderbornit ka dhënë një premtim mjaft sfidues për lojtarët e skuadrës së tij. Nëse Alban Meha me shokë do m
Fischer: Nuk u çliruat as me 28 e as 29 Nëntor, por me 4 Dhjetor Përherë të parë pas caktimit si anëtarë i komisionit të rishikimit të historisë, historiani amerikan Bernd Jurgen Fische
Low zbulon: Schwein-i bën edhe...këngëtarin Trajneri i Kombëtares gjermane, Joachim Low, është një fans i çmendur i këngëtares gjermane Helene Fischer, e cila ishte
FIFA: Trukimet? "Der Spiegel" të sjellë prova FIFA nuk e ka pritur aspak mirë denoncimin e "Der Spiegel" mbi manipulimin e mundshëm të ndeshjes mes Kamerunit e Kroaci
Fischer rikonfirmon mbështetjen e Austrisë për marrjen e statusit Presidenti i Austrisë z. Heinz Fischer rikonfirmoi mbështetjen e Austrisë për marrjen e statusit të vendit kandidat për
Fischer: Shqipëria meriton statusin e vendit kandidat Presidenti austriak Heinz Fischer vlerësoi sot arritjet e Shqipërisë në rrugën e saj të integrimit duke u shprehur gjatë
Fischer: Albania in its way of receiving the EU status In his remarks during a joint press conference with Austrian counterpart, President Nishani said today that the relation