999 rezultate për

finlandĂ

Finlanda i mbyll derën Suedisë, hap kufijtë me vendet fqinje Qeveria e Finlandës do të hapë kufijtë për vendet fqinje duke filluar nga e hëna, por k përjashtuar Suedinë. Ministrj
Finlanda i ka njerëzit më të lumtur në botë, këto janë arsyet Në listën e vendeve më të lumtura të botës, të paktën deri në 2019-ën, kryeson Finlanda. Në atë vend ku mbizotëron pa
Finlanda zgjedh kryeministren e re Partia Social-demokrate, e cila kryeson një qeveri koalicioni prej pesë partive, ka zgjedhur ministren e Transportit San
Franca "JO", shansi i vetëm për Shqipërinë është Finlanda Vetoja e Francës po bllokon fillimin e negociatave të pranimit në BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore, duke vënë në
Gent Cakaj: Finlanda, vendim pozitiv për Shqipërinë në tetor “Finlanda është mbështetëse për një vendim pozitiv për Shqipërinë në tetor dhe po angazhohet drejtpërdrejtë në punën për
Këto janë 10 shtetet më të lumtura në botë Në bazë të klasifikimit të përvitshëm të bërë nga Forbes, këtë vit, kupën për vendin më të lumtur në botë e mban Finland
Shtetet më të lumtura dhe më pak të lumtura për vitin 2019 "Trofeun" për shtetin më të lumtur për këtë vit e merr Finlanda. Jo vetëm që ka një kryeqytet të pasur me krijime gas
"Fake news", artikulli i CNN rendit Shqipërinë në fund të listës për luftën ndaj dezinformimit Finlanda po e fiton luftën ndaj lajmeve të rreme dhe ajo çfarë është mësuar mund të jetë e një rëndësie kyçe për demokra
U arrestua në Tiranë, kush është reperi i shumëkërkuar nga Finlanda Shhtetasi finlandez M. S., 34 vjeç është arrestuar në Tiranë falë bashkëpunimit të Interpol Tirana me homologët vetëm dy
Mësoni pse Finlanda është shteti më i lumtur në botë Matjet e bëra nga Kombet e Bashkuara kanë shpallur Finlandën vendin më të lumtur në botë. Tre fqinjët e saj nordikë,
Pse Finlanda përdor svastika pa problem (FOTO LAJM) Kur vizitorët futen në muzeun e forcave ajrore të Finlandës, drejtuesit shohin reagimet e tyre të befasuara dhe shpesh n
Ja kush është populli që tradhton më shumë Një sondazh i një portali që merret me lidhje jashtëmartesore ka treguar se kush është populli që tradhton më shumë në E
Finlanda heq nga shkolla matematikën, fizikën dhe gjeografinë “Teaching by subject” ose “teaching by topic” - të mësosh sipas lëndës apo sipas argumenteve?” Kjo është dilema në Finla
Kosova mundet edhe nga Finlanda (VIDEO) Përfaqësuesja e Kosovës është mposhtur në shtëpi nga Finlanda. Finlandezët fituan me rezultat minimal, 1:0. Golin
Kosovë - Finlandë, formacionet zyrtare Kombëtarja e Kosovës dhe ajo e Finlandës kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të kualifiki
Sërish sulm terrorist, pas Spanjës përgjaket Finlanda Pas Barcelonës një tjetër sulm terrorist ka ndodhur në Finlandë në qytetin Turku. Të paktën 5 viktima janë shënuar ng
Meta: Finlanda mbështetje Shqipërisë në rrugëtimin e saj evropian Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta u prit nga Kryetari i Komisionit të Mbrojtjes në Parlamentin e Finlandës, njëkohësisht dh
Finlanda paguan të papunët 560 euro në muaj që të gjejnë punë Finlanda është bërë vendi i parë në Evropë që paguan qytetarët e papunë me një pagë mujore, diku rreth 560 euro. Gjit
Finlanda organizon eksperimentin më të çmendur ku jepen para falas Në Finlandë po zhvillohet eksperimenti më interesant që mund të ndodhë dhe ju do donit të bëheshit pjesë e tij, pa asnjë
Katër arsye pse finlandezët janë ndër më inteligjentët në botë Finlanda është vazhdimisht një nga vendet më të larta të performances së Programin për Vlerësimin Ndërkombëtar të Studen