999 rezultate për

filmi

Bënë një fëmijë gjatë xhirimeve? Aktorët e "50 Hijet e Greit" i gjen belaja (FOTO LAJM) Jamie Dornan dhe Dakota Johnson janë dy aktorët kryesorë të filmit “Fifty shades of Grey”, film i cili çmendi botën pesë
Tom Cruise shpëton për një fije, rrezikon jetën gjatë xhirimeve të filmit më të ri (FOTO LAJM) Tom Cruise është zhvendosur në Romë për të xhiruar skenat e reja të filmit “Mission Impossible”. Mirëpo gjatë ditës së s
Abuzim me drogën dhe tragjedi, mallkimi për aktorët e filmit "I vetëm në shtëpi" (FOTO LAJM) Kanë kaluar pothuajse 30 vite nga shfaqja e parë e filmit “I vetëm në shtëpi” dhe që atëherë jeta e aktorëve protagonist
Kinematografia shqiptare në zi, COVID-19 i merr jetën regjisorit të njohur Regjisori i njohur Muharrem Fejzo ka ndërruar jetë në moshën 87-vjeçare si pasojë e infektimit me koronavirus. Lajmi
Ju kanë munguar? Publikohet trailer i "Tom And Jerry" më real se asnjëherë (VIDEO) Traileri zyrtar i filmit të ardhshëm të animuar “Tom And Jerry” u publikua, ndërsa do të vijë këtë herë ndryshe për fans
Filmi për jetën e Zlatan, rolin e sulmuesit suedez do e luajë futbollisti shqiptar (FOTO LAJM) Zlatan Ibrahimovic vazhdon të mahnisë me formën e tij në fushat e blerta, teksa ndonëse në moshën 39-vjeçare, suedezi ës
Pacientë që luftojnë me vdekjen, Rama: Nesër do të dalin filmimet nga spitalet covid Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se do të dalin pamje nga spitalet Covid, ku pacientët vuajnë nga shenjat e rënda të së
I bëri të gjithë për të qarë, ndërron jetë aktorja e Titanic (FOTO LAJM) Aktorja e njohur Elsa Raven ka mbyllur sytë përgjithmonë në moshën 91 vjeçe. Ajo do të mbahet mend si aktorja që ka l
Jonida Vokshi flet pas nominimit të filmit për “Oscars” Filmi “Derë e hapur” me regji të Florenc Papas është përzgjedhur për të përfaqësuar Shqipërinë në edicionin e 93-të të ç
"Memo" tenton të flasë shqip, çfarë thotë për vendin tonë (VIDEO) “Mrekullia në qelinë e 7-të” është një ndër filmat më të ndjekur të momentit, madje edhe gjatë karantinës, përfshirë kët
"Nën rrënoja", vjen filmi i parë në kujtim të tërmetit të 26 nëntorit (FOTO LAJM) Pak më shumë se një muaj shënon dhe ditën e zezë për shqipërinë, tërmetin e 26 nëntorit që do i merrte jetën 51 personav
Për shkak të këtij filmi, Jennifer Aniston do hiqte dorë nga aktrimi (FOTO LAJM) Aktorja e njohur, Jennifer Aniston, ka rrëfyer së fundmi se ka menduar të heqë dorë nga aktrimi gjatë një podcasti me Ja
I fiksoi të gjithë, filmi turk merr çmimin e madh “Miracle in cell no.7”, ose në shqip “Mrekullia në qelinë e shtatë” ka shënuar një tjetër sukses të madh. Filmi është
Ndahet nga jeta shkrimtarja e librave për fëmijë Shkrimtarja e librave për fëmijë, Shpresa Vreto është ndarë nga jeta në moshën 76-vjeçare. Shpresa Vreto është autore
Rikthehet Sophia Loren, filmi ku do ta shihni 86-vjeçaren pas kaq vitesh (FOTO LAJM) Aktorja italiane Sophia Loren do të luajë në një film artistik për herë të parë pas më shumë se një dekade që nga shkëpu
Filmi parashikoi pandeminë, flet aktori protagonist: Isha i përgatitur për Covidin që para 10 vitesh (VIDEO) ktori Jude Law ka folur së fundmi për filmin “Contagion” (Infektimi), i cili flet për historinë e një virusi vdekjeprurë
Shqiptarja rrëmben vëmendjen në Festivalin e Filmit në Venecia! Pavarësisht vështirësive të këtij viti, Venecia ia doli të priste yjet për Festivalin e 77 Ndërkombëtar të Filmit. Event
Krah emrave më të njohur të kinematografisë botërore, aktori shqiptari na bën krenarë (VIDEO) Aktori i njohur shqiptar, por me famë ndërkomëbëtare, Blerim Destani ka njfotuar me postimin e fundit në rrjetet sociale
Bëri "namin" në Festivalin e Filmit, Georginën e paska veshur stilistja shqiptare (FOTO LAJM) Ka qenë ndër më të komentuarat gjatë kësaj vere që sapo lam pas, po si për mos tu mjaftuar Georgina bëri mjaft zhurmë me
Si një aktore e lindur, Klaudia Pepa publikon fotot e para nga xhirimet e filmit (FOTO LAJM) Klaudia Pepa na tregoi disa ditë më parë se është në qiellin e shtatë pasi i është realizuar më në fund ëndrra e saj më