999 rezultate për

fethullah

Huffington Post: Erdogani po planifikon të vrasë klerikun Fethullah Gylen Nga Mahir Zejnalov/ Huffington Post Shërbimet e inteligjencës turke raportohet se janë duke planifikuar një sul
Flet Fethullah Gylen: Duan të më përziejnë në planet e tyre të errëta në Turqi Mediat turke janë mbushur ditët e fundit me spekulime mbi një grusht tjetër shtetit të ngjashëm me atë të 15 korrikut, d
Fethullah Gylen: Nuk kam asnjë keqardhje Kleriku mysliman që jeton i tërhequr në vetmi, komenton tentativën e grushtit të shtetit, marrëdhëniet e tij me Erdogani
Kush është Fethullah Gyleni? Kush është Fethullah Gyleni? Çfarë përfaqëson ai? Pse me miliona njerëz mblidhen vullnetarisht për të jetësuar idealet e
Fethullah Gulen për CNN: Nëse një akuzë e vetme vërtetohet, le të më varin (VIDEO) Fethullah Gulen ka rimohuar përfshirjen e tij në grushtin e shtetit të dështuar në mesin e muajit korrik në Turqi. Madje
Associated Press / Gjykata amerikane rrëzoi padinë e qeverisë turke ndaj imamit Fethullah Gylen Një gjyqtar federal ka rrëzuar ditën e mërkurë një padi, ku dijetari mysliman, M. Fethullah Gylen, i cili jeton prej vit
Myslimanë, duhet të rishikojmë në mënyrë kritike të kuptuarit tonë të Islamit! Nga FETHULLAH GYLEN* - E kam të vështirë të gjej fjalë për të shprehur pikëllimin tim të thellë dhe revoltën time ku
Mendimtari mysliman Fethullah Gylen: Terrori, mëkat i papranueshëm që duhet dënuar dhe mallkuar Vazhdojnë reagimet pas masakrës së djeshme në Paris. Burrështetas, politikanë dhe klerikë kanë dënuar sulmet e djeshme d
Kush është Fethullah Gylen Marrë nga Wikipedia - Si një prej mendimtarëve dhe dijetarëve të rëndësishëm të kohës sonë, Muhamed Fethullah Gylen ës
Fethullah Gulen: Erozioni i demokracisë turke nga Fethullah Gulen, publikuar në New York Times Është thellësisht zhgënjyese të shohësh se çfarë i është bërë Turqis
Pas gazetarëve, urdhërarrest edhe për klerikun 73-vjeçar, Fethullah Gylen Operacioni i 14 dhjetorit në Turqi, ku u lëshua fletëarrest për 31 të akuzuar dhe u arrestuan 27 persona, shumica prej t
Imam Sytari: Gylen është mendimtar global, që i shërben thirrjes së pastër në besim (VIDEO) Myftiu i Shkodrës Muhamed Sytari, ka qenë i ftuari i djeshëm në emisionin "Bugajski Hour" në Albanian Screen ku ka bërë
Fethullah Gylen dënon ashpër krimet e rënda të ISIS Mendimtari i njohur, Fethullah Gylen ka dënuar ashpër aktet barbare dhe ç'njerëzore që po kryen organizata terroriste IS
Burgaj dhe Mema kundërshtojnë Blushin: Ai po fantazon! Ish kreu i policisë shqiptare, Hysni Burgaj dhe kreu i Drejtorisë së Studimeve Strategjike në Drejtorinë e Policisë së S
Kush është Fethullah Gyleni dhe çfarë ka të bëj me atë që ndodh në Turqi? Këto ditë, Fetullah Gyleni përsëri është në rend dite në opinionin e Turqisë dhe të botës. Edhe në vitin 2008, në anketë
Mendimtari Fethullah Gylen dënon ashpër vrasjet e protestuesve në Egjipt Mendimtari mysliman M. Fethullah Gylen, i cili konsiderohet si një nga emrat më me influencë në botën islame dhe më gjër
Dijetari Fet'hullah Gylen dënon krimet kinse në emër të fesë Pas vrasjes së një ushtari britanik para pak ditësh në Londër, si dhe trazirat dhe debatet e shumta që pasuan këtë akt m
Gylen: Dhuna nuk është në traditën e Profetit tonë Njëri ndër dijetarët më të njohur të botës islame, Fet'hullah Gylen, përmes një artikulli të publikuar në gazetën e njoh
Fethullah Gylen merr Çmimin e Paqes për Vitin 2011 Instituti Lindje- Perëndim (East-West Institute) me qendër në Nju Jork, i akordoi me datë 10 maj të nderuarit Fethullah
Fethullah Gylen mesazh ngushëllimi për Baba Reshatin Mendimtari i njohur Fethullah Gylen, i ka shprehur ngushëllimet e tij Komunitetit Botëror Bektashian për ndarjen nga jet