999 rezultate për

festivalit

Fituesi i festivalit “Eurovision” 2014 Conchita, bën ndryshim drastik në pamjen e tij (FOTO LAJM) Fituesi i festivalit “Eurovision” në vitin 2014, Thomas Neuëirth, i njohur nga të gjithë si Conchita Wrust, tërhoqi vëme
20 vite Këngë Magjike, zbulohet juria Manjola Nallbani, Orgesa Zaimi, Orinda Huta, Arben Skënderi dhe Armend Rexhepagiq. Këta janë emrat e njohur të artis
Festivali Mbarëkombëtar i Teatrit çel siparin e shfaqjeve tek skena e re “arTurbina” Skena e re “arTurbina” hapi dje dyert për të mirëpritur Festivalin Mbarëkombëtar të Teatrit, ngjarja më e rëndësishme te
Netët strugane të poezisë, shpërfillet gjuha shqipe Pushteti lokal në Strugë, i udhëhequr nga Ramiz Merko, nuk do t’i bojkotojë Mbrëmjet Strugane të poezisë, pavarësisht fa
"Dogji" Prishtinën, ky është mesazhi i fundit i Dua Lipës pas koncertit të mbrëmshëm (FOTO LAJM) Artistja shqiptare me renome botërore, Dua Lipa, ka performuar dje para mijëra fansave shqiptarë në natën e parë të fest
Rritet numri i të plagosurve në Festivalin e vrapit të demave Të paktën nëntë persona janë plagosur në ditët e hapjes së vrapit të demave, raportuan zyrtarët e Kryqit të Kuq. Trad
Festa e Demave, plagosen 5 persona Një person u dëmtua dhe katër të tjerë u lënduan, tha Kryqi i Kuq, në festivalin e Pamplonës që po mbahet në Spanjë.
Veliaj dhe ambasadori Japonez në edicionin e dytë të Festivalit të Resë Prej dy vitesh, Reja është shndërruar jo vetëm në një prej instalacioneve më të fotografuara nga turistët e huaj, por ed
Anri Sala i bashkohet sot festivalit tek Reja Programi i së Martës në Festivalin e Resë nis në orën 20:00 me Danc Teatër nga Kompania CUBE (Austri), me artistët Chris
Teatër e muzikë, vjen në Tiranë edicioni i dytë i Festivalit të Resë Bëhu gati për një verë të paharrueshme në qytet! Për të dytin vit radhazi, Tirana mirëpret Festivalin e Resë ose "Cloud
Luiz Ejlli flet për konfliktin me Adi Krastën netët e Festivalit I ftuar në emisionin “Dasara Radio Show” në Tema TV dhe MCN Radio, Luiz Ejlli ka folur ndër të tjera edhe për konfliktin
Manjola Nallbani reagon për herë të parë pas Festivalit të Këngës në RTSH Këngëtarja Manjola Nallbani ka reaguar për herë të parë pas Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar, ku ka f
Manjola Nallbani e zemëruar me Festivalin: U vendos fituesi 20 ditë para Një nga emrat e tjerë që ju rikthye muzikës pas shumë kohësh, është edhe Manjola Nallbani, e cila mori vendimin për tu
Nata finale e Festivalit, moderatori shpërthen me ofendime të ndyra ndaj Krastës Rikthimi i Krastës në Festivalin e 56-të të fundivitit ka shkaktuar shumë komente pozitive ndërkohë që ka pasur ehde ng
Edhe Redon Makashi i zhgënjyer prej Festivalit: Nuk marr kurrë më pjesë Redon Makash me këngën e tij “Ekziston” doli i dyti në këtë garë, por zhgënjimi i tij ka qenë i madh përsëri pasi ai pr
Eugent Bushpepa fiton Festivalin e RTSH-së Eugent Bushpepa me këngën “Mall” është shpallur fitues i edicionit të 56-të të Festivalit të Këngës në Radio Televisioni
Zgjidhen finalistët e Festivalit të 56 të RTSH Nata e dytë e Festivalit të 56 të Këngës në RTSH është çelur mbrëmjen e kaluar nga Orgesa Zaimi dhe është mbyllur me gru
Flaka Krelani vë në pah të pasmet në prapaskenat e Festivalit të RTSH-së (FOTO LAJM) Këngëtarja Flaka Krelani ka qenë mbrëmjen e së premtes e ftuar speciale në natën e dytë të Festivalit të Këngës në Radio
Adelina Ismaili në skenën e Festivalit të ’56, e emocionuar si kurrë më parë Supriza e radhës është pjesmarrja e këngëtares së njohur, Adelina Ismaili në Festivalin e Fundvitit në RTSH. Plot kën
Cocciante ndez skenën e Festivalit të 56-të në RTSH me Margherita Sot ngriti siparin e tij Festivali i 56-të i Këngës në RTSH. Ky festival është konsideruar si rikthim i artistëve më të