999 rezultate për

festivalin

“Po vijmë Prishtinë”, Dua Lipa po pret me padurim festivalin “Sunny Hill” në Kosovë (FOTO LAJM) Këngëatrja me famë botërore Dua Lipa, është një prej emrave të showbizit që pëlqehet dhe komentohet shumë në rrjetet soc
Plas sherri në festivalin e birrës, arrestohen 8 persona (FOTO & VIDEO) Një përleshje masive ka ndodhur mes disa personave gjatë Festivalit të Birrës në Prishtinë. Nuk dihet se pse ka nisur
Nga "The New York Times" te "Vogue Magazine", mediat ndërkombëtare "vijnë" në Kosovë për festivalin e madh Edhe këtë vit, për disa ditë rresht, Kosova do të jetë në qendër të vëmendjes evropiane dhe asaj botërore, për shkak të
Grushta dhe lot në festivalin e Kanës, shpërthen çifti (FOTO LAJM) Brooklyn Beckham dhe e dashura e tij Hana Cross kanë sjellë dramën e parë në Kanë. Rojet e sigurisë thuhet se u dety
Një tjetër modele "zhvishet" në Festivalin e Kanës (FOTO LAJM) Vazhdojnë netët e Festivalit të Kanës. Shumë personazhe të njohur dhe artistë nga e gjithë bota ishin ftuar në premierën
Komedia qesharake e Ermalit dhe Elvanës në Kanë (VIDEO) Ermal Mamaqi dhe Elvana Gjata po luajnë një tjetër komedi me komedinë e tyre “Dy gisht mjaltë”. Prej dy ditësh publik
I gënjyen të gjithë! Ermali dhe Elvana nuk ndodhen në festivalin e Kanës (VIDEO) Prej dy ditësh Ermal Mamaqi dhe Elvana Gjata kanë informuar publikun se ndodhen në festivalin e Kanës për të promovuar f
Modeles shqiptare i ndodh e papritura në Festivalin e Kanës (FOTO LAJM) Të shumtë ishin personazhet e famshëm që u komentuan për veshjet e tyre në Festivalin e Kanës. Mes tyre ishte dhe modelj
Rita Ora mahnit në Kanë (FOTO LAJM) Rita Ora i ka habitur të gjithë mbrëmjen e djeshme pasi u shfaq në Festivalin e Kanës në një bashkëpunim me ‘Magnum’.
Miriam Cani tregon pse nuk merr pjesë në Festivalin e Fundvitit Këngëtarja e njohur, Miriam Cani, ka qëndruar gjithnjë e tërhequr nga festivalet shqiptare. Lidhur me këtë, ajo ka fo
Këngëtarja e thotë troç: Në Festivalin e RTSH-së fituesi u zgjodh 3 ditë para (VIDEO) E ftuar së fundmi në emisionin "Gjesi" ishte këngëtarja e njohur Eliza Hoxha, e cila ndër të tjera ka rrëfyer publikisht
Sa lekë duhet të paguash që të fitosh festivalin? Përgjigjet Jonida Jonida Maliqi është këngëtarja që do të përfaqësojë këtë vit Shqipërinë në Eurosong me këngën “Ktheju tokës”. E ftuar në
Dhjetra serbë vrapojnë lakuriq nëpër rrugë (VIDEO) Me dhjetëra serbë kanë marrë pjesë në festivalin e pazakontë të vrapimit në të ftohtë, i cili e kërkon që të dalin vetëm
Fitoi Festivalin e RTSH-së, si dukej Jonida Maliqi vite më parë në këtë skenë (FOTO LAJM) Jonida Maliqi është një ndër këngëtaret më të dashura të publikut shqiptar. Që pas sjelljes në jetë të djalit të saj
Bashkia e Tiranës organizon Festivalin Ndërkombëtar të Balonave Parku i Liqenit Artificial është kthyer në hapësirën më të pëlqyer për qytetarët e Tiranës dhe organizimin e aktivitetev
Matteo Salvini "turbullon" Festivalin e Venecias Regjisori i njohur kinematogragik, amerikani Spike Lee, njëkohësisht skenarist producent e fitues i çmimit Oskar për kar
Rritet numri i të plagosurve në Festivalin e vrapit të demave Të paktën nëntë persona janë plagosur në ditët e hapjes së vrapit të demave, raportuan zyrtarët e Kryqit të Kuq. Trad
Çmimi për Pazarin e Ri, Veliaj merr pjesë në Festivalin Artizan Një vit e gjysmë nga përurimi, Pazari i Ri u vlerësua në Londër me çmimin si “Projekti rinovues më i mirë i vitit” për E
Shkrimtari i Pulitzer lë Festivalin pas akuzave për ngacmim seksual Shkrimtari Junot Diaz, fitues i çmimit Pulitzer është tërhequr nga një festival letrar në Australi pasi një shkrimtare t
Këngëtarja e zhgënjyer nga Ardit Gjebrea: S’do merrja kurrë pjesë në Këngën Magjike Duket se këngëtarja e talentuar Kamela Islamaj ka një hatërmbetje të madhe me festivalin Kënga Magjike. Kjo e fundit,