999 rezultate për

festivali

U zunë pas Festivalit? Vera Grabocka sqaron raportin me Alketën (FOTO LAJM) Përfundimi i “Festivali i Këngës” la vend për komente të shumta. Alketa Vejsiu deklaroi hapur se, sipas preferencave të
Alketa Vejsiu flet për fituesen e festivalit të RTSH: Është një histori e errët (FOTO LAJM) Moderatorja e njohur Alketa Vejsiu ka folur edhe për zhurmën që mori shpallja fituese e Festivalit të RTSH të këngëtares
Hygertës nuk i del inati, ironizon sërish Alketën pas gafës së bujshme Gjatë prezantimit të saj në Sanremo, Alketa Vejsiu deklaroi se në edicionin e fundit të “Festivali i Këngës”, për herë t
Pas gafës në mes të Sanremos, Hygerta Sako ironizon Alketa Vejsiun (FOTO LAJM) Ish-missi i Shqipërisë dhe prezantuesja, Hygerta Sako, ka ironizuar deklaratën e moderatores Alketa Vjesiu pas daljes në
SANREMO/ Alketa Vejsiu, emri më i përfolur në Twitter (FOTO LAJM) Disa javë më parë, në fund të muajit dhjetor, sidomos pas finales së festivalit të Këngës në RTSH, emri i moderatores Al
Shqiptarët thanë se shkëlqeu, si e komentuan italianët Alketën në Sanremo (FOTO LAJM) U ngjit në skenën e Sanremos si shqiptarja e parë në skenat e këtyre përmasave. Shqiptarët ndrysh nga çbënë në Festiv
Mikrofoni i hapur nxjerr zbuluar Alketën në Sanremo: 4 minuta? Kishim bërë një marrëveshje (FOTO LAJM) Padyshim që pjesëmarrja e saj në festivalin e madh nuk mund të lihej pa komentuar nga mediat italiane dhe sidomos kur sh
Vazhdojnë pakënaqësitë për Festivalin, grupi i famshëm: Refuzuan këngën tonë më të mirë se të Arilenës (VIDEO) Grupi i famshëm “Aurora” ka rikthyer edhe njëherë vëmendjen tek festivali i RTSH, i shumëpërfolur në Fundvit se nuk pati
Elvana Gjata përfaqëson San Marinon në "Eurovizion"? Zbulohet e vërteta (FOTO LAJM) Një hipotezë mjaft interesante është ngritur nga fansat e Elvana Gjatës, të cilët thonë se këngëtarja do të përfaqësojë
Për një arsye madhore, Monica Bellucci i thot jo Sanremos (FOTO LAJM) Në edicionin e tij të 70-të, festivali italian i këngës ua ka lënë të gjithë pushtetin grave. Janë plot 10 femrat (të
Gazetarja e njohur dhe e fejuara e Ronaldos, prezantuese në Sanremo (FOTO LAJM) Festivali i këngës italiane në Sanremo, këtë vit do të prezantohet nga një figurë tepër e njohur e televizionit në Apeni
"Po qaj me lot gëzimi", Alketa Vejsiu do të prezantojë Sanremon (FOTO LAJM) Alketa Vejsiu ka realizuar ëndrrën e saj për të prezantuar festivalin prestigjioz të Sanremos këtë vit. Lajmin e ka bërë
Arbana Osmani i tregoi të gjitha, i kanë ofruar të prezantoi Festivalin e RTSH (FOTO LAJM) Arbana Osmani i është ofruar dy herë të prezantojë "Festivalin e Këngës", por ajo nuk ka pranuar. Këtë e ka zbuluar vetë
Vazhdojnë polemikat për Festivalin, Elton Deda bën akuzën e fortë: Muzika ishte playback Ka kaluar pak kohë nga Festivali i RTSH-së, megjithatë polemikat vazhdojnë ende. Pas zhurmës së madhe që u bë për fes
Festivali kushtoi plot 418 milion lekë taksa publike, po 517 milion lekë reklama ku "humbën"? Vetëm 35 ditë para nisjes së spektaklit kombëtar “Festivali 58-të i Këngës”; drejtoria e RTSH, Bordi i Administrimit dhe
Analiza e pianistit Sulejmani për festivalin në RTSH: Arsyet pse çmimi ishte i paracaktuar Dirigjenti dhe pianisti Desar Sulejmani ka bërë një analizë të Festivalit të Këngës, i cili këtë vit u shoqërua me shum
E bënë "kurban" pse mbështeti Arilenën, reagon Jonida Maliqi (FOTO LAJM) Fituesja e “Festivalit të RTSH-së” një vit më parë, Jonida Maliqi, i dorëzoi këtë vit trofeun e fitores Arilena Arës, e
12 fustane! Alketa Vejsiu reagon pas kritikave të ashpra (FOTO LAJM) 12 fustane në 3 netë të festivalit të RTSH, Alketa Vejsiu padyshim që theu një rekord. Një prej detajeve për të cilën
Zyrtare, kjo është arsyeja pse u hoqën këngët e festivalit nga YouTube Kanali zyrtar në Youtube i RYTSH-së vetëm pak ditë pas përfundimit të festivalit të 58-të të Këngës fshiu të gjitha këng
Paskuintat e Festivalit: Arilena dhe Elvana me dhoma private, këngëtarët e tjerë si turmë në korridor I zhgënjyer nga Festivali i Këngës në RTSH duket se ka mbetur edhe këngëtari i njohur Gena, i cili preku finale më këngë