999 rezultate për

ferrarit

Vettel përfundon i pari por Hamilton fiton garën Lewis Hamilton ka fituar garën në Çmimin e madh të Kanadasë që u zhvillua gjatë kësaj mbrëmje. Piloti i Mercedes del
Ndjek gjurmët e babait, Schumacher i bashkohet Ferrarit (VIDEO) Më në fund mbërrin zyrtarizimi: Mick Schumacher, djali i 7 herë kampionit të botës në Formula 1, Michael Schumacher, do
Ish-presidenti i Ferrarit jep lajmin e madh rreth Schumacherit Ish-presidenti i Ferrarit, Luka di Montexemolo, në një intervistë për Rai Sport, uron “kokëkuqen” për këtë vit të ri, du
Ekspozitë speciale nga Ferrari për 50-vjetorin e Schumacherit, a do shfaqet legjenda? Muzeu i Ferrarit do të hapë një ekspozitë të veçantë për Michael Schumacherin, për nder të 50-vjetorit të ish-shoferit t
Ish-drejtuesi i Ferrarit flet për Schumacher: Jemi shumë të afërt Të tjera detaje janë zbuluar për Michael Schumacher legjendën e “Ferrari-t”, i cili mendohet se qëndron prej më shumë se
Ferrari zëvendëson Raikkonenin, ky është i përzgjedhuri Duket se gjithçka u përfol në Monza pritet të bëhet realitet. Ferrari do të largojë Kimi Raikkonenin. Sipas të përdit
Formula 1, Ferrari mesazh prekës për tragjedinë në Xhenova (FOTO LAJM) Tragjedia në Xhenova që u mori jetën dhjetra njerëzve vijon të mbetët në mendjen e italianëve. Së fundmi skuadra e F
Të pathënat e yllit të Formula 1, Alkool dhe “party” pafund Në pritje të përkthimit në gjuhën angleze dhe shpërndarjes në libraritë e mbarë globit, kanë nisur të bëjnë bujë kopjet
Kampioni i botës në Formula 1, në gjendje kritike për jetën Bota e formula 1, është futur në një ankth të madh pasi mësohetse legjenda e ferrarit, Niki Laud është në gjendje të rën
Burri i pornostares emërohet administrator i Ferrarit Skuadra italiane e Ferrarit, është përfshirë nga një valë lëvizjesh në bordin drejtues. Së fundmi si administrator i
Hidhen dyshime për mashtrim te "Kokëkuqja" e Ferrari-it Skuadra e Ferrari në Formula Uno ka rënë nën akuza se ka bërë manipulime më baterinë e "kokëkuqes" Për ti shpëtuar il
Vettel sinjale për largim Ferrarit: Kemi humbur ritmin Sebastian Vettel tregoi vlerat e tij që në garën e parë të Formulës 1. Gjermani triumfoi në Çmimin e Madh të Australisë
Punonjësi i hotelit i jep çelësat e Ferrarit shoferit të gabuar Një punonjës i një hoteli gabimisht i ka dhënë çelësat e Ferrarit 230 mijë eurosh personit të gabuar. Por vjedhja e t
Shifra e çmendur e shitjes së Ferrarit të Michael Schumacher në ankand Michael Schumacher vazhdon ende të jetë në fazë rehabilitimi, pas aksidentit me ski më 29 dhjetor të vitit 2013. Maki
McLaren i shpall ‘luftë’ Mercedesit dhe Ferrarit Pas një sezoni mjaft të dobët nga ana e skuderisë McLaren, 2 gara nga fundi, britanikët kanë premtuar sfidë ndaj dominue
Provat zyrtare/ Vettel perfekt, niset i pari në Meksikë Kanë përfunduar provat zyrtare të Çmimit të Madh të Meksikës, në Formula 1 dhe Sebastian Vettel ka qenë fituesi i tyre.
Ky është i vetmi model i Ferrarit me ngjyrë portokalli (FOTO LAJM) Shumica e veturave të prodhuesit italian Ferrari kanë ngjyrë të kuqe, duke mos munguar as nuancat e zakonshme të saj të
McLaren nxjerr veturat që sfidojnë Ferrarin (FOTO LAJM) Në botën e veturave sportive ka shumë pak rivalitet të madh siç kanë Ferrari me McLaren. Gjatë viteve, figura legjendar
Vettel: Mund ta mposhtim Mercedesin Para garës në Bahrein, piloti gjerman Sebastian Vettel është optimist së skuadra e Ferrarit do të dal e suksesshme. G
Schumacher, mesazh "përlotës" për Ferrarin Fitorja e parë e Ferrarit pas dy vitesh dhe e para për Sebastian Vettel me "Kokëkuqen", pas 4 tituj kampion bote me Red