999 rezultate për

ferrarese

E papritur, Maicon përgatit kthimin në Itali, 39-vjeçari ende në formë Projektohet kthimi i bujshëm i brazilianit Maicon në futbollin italian. Tifozët e Interit dhe ata të Romës kujtojnë me n
Ferrarese: Prioritet kryesor në Kosovë duhet të jetë zhvillimi ekonomik dhe social Ambasadori i Italisë në Kosovë, Andreas Ferrarese, në shënimin e 70 vjetorit të pavarësisë së Italisë, tha se marrëdhëni
Italia e përkushtuar për të mbështetur Gjykatën Kushtetuese Kryetarja e Gjykatës Kushtetuese të Republikës së Kosovës, Arta Rama-Hajrizi, ka pritur në takim ambasadorin e Italisë n
Ambasadori italian në Kosovë: Ikja e kosovarëve ndikon negativisht në liberalizimin e vizave Ambasadori italian në Kosovë Andreas Ferrarese mendon se kosovarët duhet të qëndrojnë në Kosovë, me qëllim që të punojnë
Italia premton mbështetje për shëndetësinë e Kosovës Ministri i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës, Imet Rrahmani priti sot Ambasadorin e Italisë në Kosovë, Andreas Ferrar
Veseli takon Ferrarese, vlerëson mbështetjen e Italisë Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar sot ambasadorin e Republikës së Italisë në Kosovë,
Çitaku pret Ambasadorin e Italisë në Kosovë Ministrja e Integrimit Evropian Vlora Çitaku, ka pritur sot në një takim ambasadorin e Italisë në Kosovë, Andreas Ferrar
Ish-presidenti Sejdiu takon ambasadorin italian Ish-Presidenti i Republikës së Kosovës Dr.Fatmir Sejdiu priti në një takim njohës Ambasadorin e ri të Italisë në Republi
Ministri Rexhepi takohet me ambasadorin e ri italian Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi ka pritur në takim ambasadorin e ri të Republikës së Italisë në Kosovë, A
Kosova kërkon mbështetjen e Italisë në procesin integrues Kosova kërkon përkrahjen e Italisë në rrugën e saj drejt integrimit në BE. Ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj, ka pritu
Jahjaga takon ambasadorin e Italisë, Ferrarese Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga priti sot në takim ambasadorin e Italisë në Kosovë, Andreas Ferrar