999 rezultate për

fenerbahces

Fenerbahce po mendon të shesë 3 lojtarë kryesorë, një prej tyre dhe Muriqi Klubi i Fenerbahces po mendon që të shesë 3 lojtarë të tij kryesorë për sezonin e ardhshëm. Njëri prej tyre është dh
Lojtari i Fenerbahçes infektohet me koronavirus Një futbollist dhe një anëtar i skuadrës së Fenerbahces kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Përmes një njoftimi, s
Muriqi gjen sërish golin (VIDEO) Vedat Muriqi shënoi golin e 15-ë sezonal me fanelën e Fenerbahçes. Sulmuesi i Kosovës, që kërkohet nga shumë skuadra ang
Plas keq te Fenerbahce, tifozët sulmojnë me gurë lojtarët në autobus (VIDEO) Tifozët e Fenerbahces nuk po e pranojnë humbjen nga rivali Galatasaray pas humbjes 1:3. Një numër i madh i tifozëve t
Situata del jashtë kontrollit, momenti kur presidenti i Fenerbahces përleshet me tifozët (VIDEO) Derbi Fenerbahce–Galatasaray përveç super atmosferës në shkallët e stadiumit gjithmonë dhuron edhe tensione brenda fushë
Presidenti i Fenerbahces hyn dhunshëm në dhomat e zhveshjes, trajneri i Fenerbahces jep dorëheqjen Skuadra e Fenerbahces po kalon momente aspak të mira pas humbjes nga Galatasaray 1:3. Sipas mediumeve turke trajneri
Falcao mund Muriqin, Galatasaray triumfon pas 20 vitesh në shtëpinë e Fenerbahces (VIDEO) Derbi i Stambollit mes Fenerbahces dhe Galatasaray ka dhuruar gjithçka që te dhuna spektakëli e deri te emocionet, shkru
Për Muriqin hyn në garë edhe Lazio Edhe Lazio është futur në garë për të blerë Vedat Muriqin. Klubi italian u interesua për sulmuesin e Fenerbahçes dhe
Gjesti prekës i tifozëve të Fenerbahçes për viktimat e tërmetit në Turqi (VIDEO) Tifozët e Fenerbahçes kanë bërë një gjest prekës në ndeshjen e ekipit të tyre ndaj Basaksehir, e fituar 2-0. Në fund
Gjest i madh i tifozëve të Fenerbahces për viktimat e tërmetit në Turqi Fenerbahçe shënoi fitore të madhe sonte ndaj Basaksehirit duke e mposhtur 2:0 me golat e Kruses dhe Vedat Muriqit. Nd
Muriqi shkëlqen dhe në gatim (VIDEO) Jo vetëm një “gjahtar” goli! Ylli i Kosovës, Vedat Muriqi, ka nxjerrë në pah një tjetër dhunti. Bëhet fjalë për gati
Tërbohet Muriqi, i hedh përtokë shiritin e kapitenit shokut të skuadrës (VIDEO) Humbja ndaj Sivasporit në kampionat është përjetuar keq nga skuadra e Fenerbahçes. Ndeshja e sotme 3-1 i kushtoi ekip
Mediat turke: Vedat Muriqi do t’i mungojë gjatë Fenerbahces Vedat Muriqi ka pësuar ditë më parë një lëndim në sfidën mes Fenerbahces dhe Kasimpasas. Në këtë takim sulmuesi kosov
Lojtar i madh dhe me zemër të madhe, Muriqi ia plotëson ëndrrën vajzës që vuan nga kanceri 22 vjeçarja, Irem Ayyuce Cinar e cila po lufton me sëmundjen e kancerit e kishte ëndërr t’i takonte futbollistët e Fener
Më i miri dhe i jashtëzakonshmi, Muriqi merr lëvdata të mëdha Me supergolin e tij të shënuar në ndeshjen e sotshme të Fenerbahces, sulmuesi kosovar Vedat Muriqi ka qenë në qendër të
Goli i Muriqit i jep fitoren Fenerbahces (VIDEO) Fenerbahce ka mposhtur Denizlisporin me rezultat 1-2 në ndeshjen e xhiros së tetë të Superligës turke. Për këto tri p
Juventusi dërgon vëzhgues në Stamboll për Muriqin Vedat Muriqi është duke shkëlqyer në kampionatin turk me fanellën e Fenerbahces. Ylli kosovar ka shënuar tre gola në
Muriqi "çmend" Stambollin, shënon dhe i jep fitoren Fenerbahces (VIDEO) Vedat Muriqi është rikthyer sërish protagonist te skuadra e Fenerbahçes në kampionatin turk. Shqiptari i Kosovës ka real
Muriqi premton betejë: Nëse e kalojmë Çekinë kemi bërë gjysmën e rrugës Vedat Muriqi ishte i pranishëm në konferencën për media pas stërvitjes së sotme në stadiumin "Fadil Vokrri". Sulmuesi
Tifozët e Fenerbahçes kopjojnë këngën e "Plisave" (VIDEO) "Rrugës sy patrembur, Plisat po ecin, Prishtinën e dojna, deri sa t’vdesim…". Kënga e famshme e Plisave ka shkuar lar