999 rezultate për

feith

Feith: Ka shumë probleme të brendshme në Kosovë Kosovës i duhet një konsolidim i brendshëm për t’u përballur pastaj edhe me sfidat e jashtme, ka thënë ish-shefi i Zyrës
Diplomati Feith vjen papritur në Shkup Pa asnjë lajmërim paraprak, diplomati Pieter Feith ka mbërritur dje në Shkup dhe i ka ftuar për t’i dëgjuar përfaqësues
Feith: Ndarja e Kosovës, destabilizuese për Ballkanin Ndërsa Kosova e përmbylli me sukses mbikqyrjen e pavarësisë ish shefi i zyrës civile ndërkombëtare në Kosovë Pieter Feit
Feith: Pres më shumë nga Maqedonia Drejtuesi i ish-Zyrës Civile Ndërkombëtare në Kosovë (ICO) dhe njëri nga protagonistët e çarmatimit të UÇK-së në konflik
Hoxhaj falënderon Feith për përmbylljen e suksesshme të misionit në Kosovë Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pritur në takim lamtumirës, Shefin e Ish-Zyrës Ci
Peter Feith takim lamtumire me Stefan Fule Përfaqësuesi Civil Ndërkombëtarë në Kosovë, Peter Feith, ka qëndruar dje në Bruksel ku është takuar me komisionarin për
Feith dënon vrasjen e Asanajt Përfaqësuesi Civil Ndërkombëtar Pieter Feith ka dënuar të enjten aktin e vrasjes së Drejtorit të Agjencisë Kosovare të P
Faith: I dobishëm vazhdimi i dialogut me Beogradin Përfaqësuesi i Zyrës Civile Ndërkombëtare, Pieter Feith gjatë një takimin me gazetarë është shprehur se vazhdimi i dial
Në Kosovë dhe Ballkan nuk ka ndryshim të kufijve Shefi i ICO-së, Piter Feith nuk pret që në Kosovë dhe Ballkan nuk mund të ketë ndryshim të kufijve, sepse kjo nuk do të
Feith: Ekonomia po dëmtohet nga korrupsioni Përfaqësuesi i Zyrës Civile Ndërkombëtare Piter Feith, ka thënë se korrupsioni po dëmton ekonominë e Kosovës. Në një in
Thaçi e Feith, arrogantë ëvizja Vetëvendosje ka akuzuar kryeministrin, Hashim Thaçi dhe shefin e Zyrës Civile Ndërkombëtare, Piter Feith, për pre
Feith: Marrëveshja e rëndësishme për të gjithë "Unë e përshëndes marrëveshjen e arritur sot ndërmjet Serbisë dhe Kosovës për përfaqësimin rajonal të Kosovës dhe i përg
Referendumi i izolon serbët Shefi i Zyrës Civile në Kosovë, Pieter Feith, ka thënë se komuniteti ndërkombëtar e kundërshton njëzëri mbajtjen e refer
Një takim Thaçi-Tadiq do të ishte një hap i madh përpara Shefi i Zyrës Civile Ndërkombëtare në Kosovë, Pieter Feith, tha se përmbyllja e pavarësisë së mbikëqyrur do të ndodhë de
Jahjaga priti Feith-in Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, priti sot në takim shefin e Zyrës Civile Ndërkombëtare, zotë
Rezoluta mirëpritet nga Pieter Feith Në takimin e tij në Vjenë më 24 janar, Grupi Drejtues Ndërkombëtar e ka miratuar një proces të qartë për përfundimin e p
Nuk ka datë për fundin e mbikqyrjes Drejtorët për Ballkanin në Ministritë e Jashtme të vendeve pjesëmarrëse në Grupin Drejtues Ndërkombëtar diskutuan sot në
Piter Feith kundër aksionit të Vetëvendosjes Bllokada e paralajmëruar e Lëvizjes Vetëvendosje në dy pikëkalime kufitare, as nuk do ta promovoj pozicionin ndërkombëta
I ka ardhur fundi pavarësisë së mbikëqyrur Përfaqësuesi Civil Ndërkombëtar në Kosovë, Pieter Feith, ka thënë se ka ardhur koha për të përfunduar pavarësinë e mbikë
Mbetet EULEX-i, ikën ICO Në Kosovë, ekzistojnë disa lloje pushtetesh, vendore e ndërkombëtare, të cilat nuk udhëhiqen nga i njëjti trup vendimmar