999 rezultate për

federer

Rikthehet "mbreti i tenisit", Federer: Ende nuk ka përfunduar asgjë Fjala është për tenistin zviceran, Roger Federer, i cili do të rikthehet pas një lëndimi të gjatë në turneun e Dohas,
Operacioni në këmbë, Federer tërhiqet nga turneu "Australian Open 2021" Roger Federer duket se nuk do mund të paraqitet në turneun e "Aurstralian Open" pas operacionit që ka pasur në këmbën e
Federer jep lajmin e madh: Po kthehem në janar Një nga emrat më të mëdhenj në tenisin botëror, zvicerani Roger Federer, njoftoi se pas një kohe të gjatë është e mundur
Federer jep lajmin e hidhur: Shihemi në 2021 Legjenda e tenisit, Roger Federer përmes një postimi në rrjetet sociale ka treguar se nuk do të luaj asnjë ndeshje gjatë
Rrezik për jetën, Federer duke qarë pasi anuloi ndeshjen (VIDEO) Roger Federer dhe Alexander Zverer u ndeshën në Amerikën e Jugut. Zvicerani u rikthye në vende që nuk kishte luajtur pre
Federer e nis me fitore në Dubai, synon trofeun e 100 Roger Federer ka nisur sot aventurën e tij në turneun ATP 500 të Dubait, ky synon fitoren dhe trofeun nr.100 të karrierë
Tenisti grek eliminon Federerin nga “Australian Open” Duket e pabesueshme, por është e vërtetë. Tenisti grek Stefanos Tsitsipas ka eliminuar nga “Australian Open” Roxher Fede
Granit Xhaka shpallet futbollisti më i mirë Zvicerian, rrëzon nga froni Federerin Viti 2018 do të mbahet mend gjatë për Granit Xhakën, sidomos goli i shënuar kundër Serbisë në Botëror. Futbollisti shqip
Përballje historike, Roger Federeri mposht Serena Williamsin Roger Federeri ka mposhtur Serena Williamsin në një ndeshje historike të çifteve të përzeira në turneun Hopman Cup, të m
Tenisti serb mund Federer dhe ngre lart "Masters 1000" (VIDEO) Tenisti serb ka fituar turneun e MAsters të Sinsinatit pasi mposhti në finale të madhin Roger Federer dhe arriti të tri
Roger Federer në finale të Indian Wells Numri një i botës në tenis, Roger Federer ka arritur në finale të BNP Paribas Open për herë të tetë në karrierë të shtun
Roger Federer sportisti më i mirë i vitit Tenisti Roger Federer ka qenë fituesi më i madh në "Laureus World Sports Awards", duke u shpallur sportisti më i mirë i
Roger Federer fiton finalen e Rotterdamit ndaj Grigor Dimitrov Tenisti numër një në botë, Roger Federer, me shumë lehtësi ka arritur të fitojë titullin e dytë për këtë vit duke e mpos
Roger Federer në finale të Rotterdamit Roger Federer ka kaluar në finale të turneut të Roterdamit pas triumfit ndaj tenistit italian, Andreas Seppi, në gjysmëf
Federer i jashtëzakonshëm, sërish numri 1 i tenisit në botë Roger Federer është sërish numri një në botën e tenisit. Legjenda zvicerane u bë futbollisti më i vjetër që e arrin këtë
Federer bën mrekullinë, fiton ndaj Berdych dhe kualifikohet në gjysmë-finale të Australia Open Roger Federer kualifikohet në gjysmëfinale të Australian Open. Tenisti zvicëran mposhti pastër 3-0 me sete, 7-6, 6-3, 6-
Federer mposht hungarezin Fucsovics në Australian Open Roger Federer ka kaluar në çerekfinale të Australian Open, pas fitores ndaj hungarezit, Marton Fucsovics. Tenisti zvi
Federer me profesionë të ri (VIDEO) Roger Federer tenisti më i mirë i momentit tani po merr mësime rreth gatimit. Ai që konsiderohet si tenisti më i mirë
Nadal kryeson renditjen e ATP-së, lë mbrapa Federerin Rafae Nadal vazhdon të jetë i pari në klasifikimin e ATP. Top 50 e klasifikimit ATP vazhdon të jetë e pandryshuar.
Tenisti belg eleminon Federerin nga ATP Tour Roger Federer është eliminuar nga turne i fundit për këtë vit, ATP World Tour Finals, i cili është duke u zhvilluar në L