999 rezultate për

federale

Klubi më i dënuar në planet, ja sa vite ka shlyer Skënderbeu Shqipëria dhe futbolli ynë ka skuadrën më të ndëshkuar në planet sa i përket çështjes së paracaktimit të rezultateve.
Gjykata Federale merr vendimin e "hidhur" për Skënderbeun Lajm i hidhur nga Gjykata Federate për korçarët. Skënderbeu nuk ka arritur të fitojë dot gjyqin, teksa është lënë në fuq
Vendimi i Gjykatës Federale, Skenderbeu del me deklaratë zyrtare (FOTO LAJM) Skënderbeu ka reaguar me anë të një deklarate për shtyp, ku thuhet se vendimi i Gjykatës Vederale për dënimin e klubit k
Vendimi i Gjykatës Federale, zbardhet plani i Skënderbeut Situata në të cilën ndodhen korçarët, dukshëm që nuk është e qetë. Nëse gjatë gjithë këtyre dy sezoneve shpresat kanë qe
Takaj "bllokadë" Partizanit: Dajën nuk e blejnë dot, ja kur merret vendimi për Skënderbeun Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubi
Gjyqi në Gjykatën Federale, Skënderbeu pret uljen e dënimit Skënderbeu shpreson në përgjysmimin e dënimit të UEFA-s nga Gjykata Federale në Zvicër. Klubi shqiptar beson se me ndihm
"Ne jemi këtu?", Takaj bën tifozët e Skënderbeut të ëndërrojnë një përgjigje pozitive nga Gjykata Federale (FOTO LAJM) Vetëm pak ditë më parë, Gjykata Federale e Zvicrës konfirmoi se çështja “Skënderbeu” është në proces gjykimi, por nuk pr
Dosja "Skënderbeu", reagon për herë të parë Gjykata Federale për klubin korçar Gjykata Federale e Zvicrës ka konfirmuar se çështja “Skënderbeu” është në proces gjykimi, por janë treguar hermetikë sa
Prokuroria Federale hap hetim për deklaratën e Lotitos mbi ndeshjen Juve-Inter “Jemi një pikë larg kreut dhe kjo vetëm falë Juve-Inter, që e keni parë se cfarë ndeshjeje ishte”, pati deklaruar presid
Dha dorëheqjen pas skandalit me Kupën e Botës, Gjykata Federale e Zvicrës jep verdiktin për Sep Blaterin Ish-presidenti i FIFA-s Sep Blater fitoi sot pafajësinë për akuzat e aferave korruptive me të drejtat e transmetimit tel
Gjermania nuk heq dorë nga COVID-19, Merkel zgjat pezullimin e kontakteve mes njerëzve Qeveria gjermane dhe landet federale kanë rënë dakord të zgjasin kufizimet ekzistuese të kontakteve deri më 19 prill. U
Të shfrenuar, të rinjtë shkelin urdhrin e Trump dhe nuk pyesin për koronaviruin (FOTO LAJM) Presidenti Donald Trump njoftoi të premten se po e shpall pandeminë e koronavirusit një emergjencë kombëtare, ndërkohë q
Trafikonin drogë në 5 shtete të BE! Europol arreston 25 shqiptarë 25 shqiptarë janë arrestuar gjatë një operacioni të Europol. Ata akuzohen se trafikonin lëndë narkotike në shtet të
Super operacion në 5 shtete të Europës, merr fund banda e shqiptarëve Gjatë një operacioni të sinkronizuar në Belgjikë, Spanjë, Holandë, Gjermani dhe Francë, të enjten u arrestuan 25 të dysh
Emigrimi ilegal në Gjermani, shqiptarët të katërtit në listë Sipas raportimeve të grupit mediatik gjerman, “Funke Mediengruppe” numri i hyrjeve të palejuara në Gjermani krahasuar me
Planifikonte sulme terroriste në Amerikë, çfarë vendosi gjykata për shqiptarin Fabjan Alameti, shqiptari 21 vjeçar që banonte në Nju Jork është dënuar me gati pesë vite burg. Më herët ai kishte pranu
47 shtete federale amerikane kundër Facebook Kalifornia është duke hetuar zbulimin e informacionit të përdoruesve të Facebook për Cambridge Analytica dhe partnerët e
"Nuk kemi informacione nga Gjykata Federale", flet Takaj: Skënderbeu do vazhdojë të bëjë më mirë Presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj ka folur për mediat pas mbledhjes në ambientet e FSHF-së. Takaj është shprehur pë
U burgos gabimisht për 35 vjet, gruaja i bën "gjëmën" gjyktës: Merr dëmshpërblimin e majmë Një grua në Nevada që kaloi 35 vjet burg për një vrasje që ajo nuk e bëri do të marrë 3 milion dollarë në një zgjidhje t
Mori sot detyrën e ambasadorit gjerman në Tiranë, kush është Peter Zingraf? Peter Zingraf mori sot detyrën e ambasadorit gjerman në Tiranë. Po kush është Zingraf? Ambasadori i ri gjerman ka stu