999 rezultate për

farmaceutik

Dikur kushtonte 100 lekë, 10-fishohet çmimi i termometrit në kulmin e pandemisë Në farmacitë e Tiranës aktualisht ka mungesë termometrash, nga ato të thjeshtit me çmim 100-150 lekë, teksa gjenden më v
Bill Gates nënshkruan marrëveshje me 16 kompani farmaceutike, vaksina e Covid19 po afron Fondacioni Bill dhe Melinda Gates kanë nënshkruar një marrëveshje me 16 kompani farmaceutike në përpjekjet e tyre për të
Kompanitë farmaceutike në garë për testin e COVID-19 Gjigandi farmaceutik zviceran "Roche" tha të premten se së shpejti do të ketë një test për të treguar nëse njerëzit kanë
Koronavirusi: Instituti i farmaceutikës në Itali jep OK për testimin e ilaçit japonez Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza, tha se AIFA ka rënë dakord për testimin e ilaçit japonez kundër gripi
Amerikanët sërish merren me Martin Shkrelin, pretendojnë se me një celular po bëhet i pasur Një hetim është hapur ndaj shqiptarit Martin Shkreli nën dyshimet se ka drejtuar nga burgu kompaninë e tij farmaceutike
E FUNDIT/ Arrestohet administratori i një farmacie dhe punonjësja e tij në Tiranë Policia ka vënë në pranga administratorin e një farmacie dhe punonjësen e tij në Tiranë. Burime nga policia bëjnë me
Ushqimet që ju lehtësojnë nga dhimbjet e kokës Shumë njerëz në mbarë botën vuajnë nga dhimbja e kokës dhe disa prej tyre kanë gjetur “ngushëllim” tek ilaçet, por janë
MSh reagon për paracetamolin që po konsiderohet i frikshëm Ministria e Shëndetësisë sqaron opinionin në lidhje me shkrimet në media dhe postimet e ndryshme në rrjete sociale lidhu
Policia zbulon drogë të paketuar në sahatin e ujit në Yzberisht Një sasi 1.7 kilogram drogë e ndarë në 162 doza e ambalazhuar në qese farmaceutike, është sekuestruar nga policia në kat
Furnizonin farmacinë me ilaçe kontrabandë, arrestohen dy shtetas Policia ka vënë në pranga dy shtetas të cilët akuzohen për kontrabantë medikamentesh farmaceutike Janë sekuestruar n
Kompanitë farmaceutike po “fshehin” frutin që lufton kancerin Një numër shumë i madh ekspertësh thonë se ky frut është shumë potencial. Më i rëndësishëm është fakti se është 10.000 h
Ja shkaktari i vdekjeve në QKUK Dy prej katër vdekjeve të raportuara në klinikat kirurgjike të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) dyshohet s
Kompanitë farmaceutike po na e fshehin, a është ky fruti që kuron kancerin? Një numër shumë i madh ekspertësh thonë se ky frut është shumë potencial. Më i rëndësishëm është fakti se është 10.000 h
Pija që shëron depresionin më mirë se të gjitha ilaçet farmaceutike! Për dallim nga ilaçet, kjo pije nuk shkakton kurrfarë efektesh të padëshirueshme. Shafrani sjell shumë të mira për
Deklaratë bombë nga Dhoma e Tregtisë: Të lejohet kanabisi dhe shtëpitë publike Kreu i Dhomës së Tregtisë, Nikolin Jaka, ka lëshuar një deklaratë “bombë” duke thënë se duhet të lejohet kanabisi për ne
Martin Shkreli mbron kompaninë farmaceutike Martin Shkreli ka mbrojtur kompaninë farmaceutike Mylan për rritjen e çmimit të ilaçit "EpiPens". Mylan po përballet
Mjekët në Kosovë po kryejnë hulumtime të jashtëligjshme Mjekët e spitaleve publike kanë lidhur kontrata me kompanitë farmaceutike në emër “të hulumtimeve klinike”. Por hulum
Kontrabanda e barnave, bastisje në disa lokacione Policia e Kosovës është duke zhvilluar bastisje në disa lokacione lidhur me kontrabandimin e barnave. Bastisja po zhv
Skandali i barnave, arrestohen 13 persona Policia e Tiranës ka ndaluar 16 persona pasditen e së shtunës, disa prej të cilëve administratorë të kompanive farmaceut
PD: Qeveria po heq sigurinë e barnave për interesat e klientelës Deputeti demokrat Tritan Shehu, ka deklaruar se projektligji i ardhur nga qeveria për ndryshimin në ligjin për “barnat d