999 rezultate për

falsifikimi

Lobimi rus, Lulzim Basha rrezikon deri në 7 vite burg Ditën e sotme Lulzim Basha, Arben Ristani dhe Ilir Dervishaj janë marrë të pandehur nga Gjykata për lobimin në SHBA.
Zbulohet laboratori i falsifikimit të dokumentave, arrestohet shqiptari me 3 identitete në Greqi Një laborator i falsifikimit të dokumenteve është zbuluar në Ilioupoli në afërsi të Athinës. Ndërsa policia greke ka arr
Sekuestrohet hoteli luksoz në Himarë Është vendosur në sekuestro preventive për një hotel në ndërtim në Himarë dhe truallin ku po ngrihet ndërtesa. Leja p
Ky është superspiuni që mashtroi vite me radhë AKI-në (FOTO LAJM) 26-vjeçari nga Prishtina, Edmond Jetullahu dyshohet se tetë vjet më parë përpiloi një dokument të falsifikuar, me të cil
Mega skandali, kush e garantoi firmën fantazëm se nuk do të zbulohej falsifikimi për 30 milion euro? Ndryshe nga sa ministri Damian Gjiknuri përpiqet që ta relativizojë duke thënë se gjëra të tilla edhe ndodhin, skandali
Zbulohet skandali, falsifikimi i kompanisë që fitoi tenderin e Unazës së Re Një mega skandal eshte zbuluar lidhur me kompaninë Dunwell Haberman (kompania mëmë e DH Albania) e cila është fituese e
Arrest me burg për Arbën Ndokën, tre akuzat që e fundosën ish-deputetin e PS-së Arrestimi i deputetit të PS-së Nard Ndoka është sqaruar zyrtarisht edhe nga Policia e Shtetit. Ndoka dyshohet për vep
Drama në jetën e Alijit, nga sëmundja e babait te falsifikimi i firmës Naser Aliji është duke përjetuar një dramë në jetën e tij. Mbrojtësi i majtë nga Kumanova, i cili ka veshur fanellën e k
Do t'i çonte djalin në Angli, i riu i merr lekët e zhduket pa gjurmë Policia ka shpallur në kërkim një 33-vjeçar pasi dyshohet se me anë të mashtrimit dhe falsifikimit të dokumenteve i ka m
Shkatërrohet grupi i falsifikimit të vizave amerikane dhe britanike, mes tyre edhe policë 13 pesona kanë përfunduar në pranga pas shkatërrimit të grupit të tyre nga Policia e Tiranës. Grupi në fjalë merrej m
Falsifikuan prokurën, policia vë në pranga 2 shtetas Policia ka vënë në pranga dy shtetas të cilët akuzohen për falsifikim. Nga Seksioni për Krimin Ekonomik dhe Financiar
Falsifikimi i pronës 100 milionë euro në Karaburun, burg 4 personave Gjykata e Shkallës së Parë në Vlorë ka dënuar me 43 vite burg katër persona të përfshirë në skandalin e tjetërsimit të p
Gazetarja i përmend emrin për falsifikimin e firmës, reagon ish-kryebashkiaku Janw zbardhur detajet nga dosja e Prokurorisë së Lezhës mbi zyrtarët e arrestuar për tjetërsim pronash në bregdetin e Sh
Emigrantë në Angli për 12 mijë paund, zbardhet skema e bandës Pas një hetimi disamujor, Policia dhe Prokuroria e Fierit, në kuadër të operacionit "Forca e Ligjit", finalizuan operaci
2500 euro diploma, si i mashtronte njerëzit pronari i "Kristalit" Policia ka vënë në pranga ish-pronarin e Universitetit Kristal, Ahmet Muça. Burime zyrtare nga policia e Tiranës bëjn
Shokuese në Tiranë, motra me prokurë false nxjerr të motrën nga shtëpia Një grua në Tiranë ka denoncuar motrën e saj të cilën e akuzon se me anë të një procure fallco i ka marrë shtëpinë dhe e
11 mijë euro falso në Gramsh, kapet Leone mjeshtri i falsifikimit Policia ka vënë në pranga 3 shtetas pjestar të një grupi për falsifikimit të parave. Leone ose ndryshe Luan Duka, u a
Pushime në Turqi? Kujdes me paketat turistike, shtohen rastet e falsifikimit Nëse nuk je i vëmendshëm kur bën prenotimin, rrezikon që pushimet e ëndërruara gjithë vitin, të kthehen në makth, madje
"Nike" dhe "Adidas" prodhohen këtu, zbulohet fabrika që i falsifikon (FOTO LAJM) Autoritetet e Kosovës kanë zbuluar mbrëmë një fabrikë e cila merrej me falsifikimin e këpucëve sportive të firmave "Adid
EMRAT/ Prodhonin dokumente italiane false, arrestohen dy shtetasit Policia e Durrësit bën me dije se ka arrestuar në flagrancë dy persona pasi akuzohen se falsifikonin dokumente dhe letër