999 rezultate për

fakultetit

Ndahet nga jeta profesori i njohur i Fakultetit Ekonomik Ditën e sotme është ndarë nga jeta profesori i njohur Luigji Vaso, i cili ka dhënë mësim në katedrën e Universtetit Ekon
Sherri te ekonomiku, çfarë po ndodh sot me studentët Dy ditë më parë tre studentë të fakultetit të ekonomikut përfunduan në spital pasi u përplasën me disa të panjohur duke
Plas sherri te Ekonomiku, 3 studentë përfundojnë në spital Tre studentë janë plagosur te Universiteti Ekonomik i Tiranës dhe janë dërguar në spital pas një sherri masiv që besohet
Pronat e kopshtit botanik, FSHN kundër qeverisë Dekani i Fakultetit të Shencave të Natyrës, pas një mbledhje të jashtëzakonshme ka dalë kundër VKM-së së qeverisë për ka
Shovinizmi maqedon nxjerr kokë: Surrati i kësaj tallet me viktimat e aksidentit tragjik (FOTO LAJM) Profesoresha e Fakultetit Juridik në Universitetin e Shkupit, Biljana Vankovska, është tallur me tragjedinë e djeshme në
Studentët e Juridikut kërkesë me 6 pika dekanit Studentët e drejtësisë që prej disa javësh po protestojnë, madje duke u ngujuar në mjediset e këtij Fakulteti, i janë dr
Vendim i befasishëm i studentëve të drejtësisë për bojkotin Së shpejti pritet që të rifillojë mësimi në Fakultetin e Drejtësisë në Tiranë. Vendimi u mor pas një takimi mes studentë
Përshkallëzohet protesta, çfarë paralajmërojnë studentët e Mjekësisë (FOTO LAJM) Ndërsa studentë nga 3 fakultete, ai i Juridik, Ekonomik dhe i Inxhinierisë së Ndërtimit vijojnë ngujimin e tyre prej dis
Studentët e Fakultetit të Inxhinierisë së Ndërtimit i thurin këngë me Iso Ramës (VIDEO) Studentët prej tri ditësh janë ngujuar nëpër fakultetet e tyre dhe nuk do ta ndalin protestën deri sa të ju plotësohen k
Policia dhunë mbi studentët e Ekonomikut: Më kapi prej fyti (FOTO & VIDEO) Dhjetra efektivë kanë mbërritur në Fakultetin e Ekonomisë, në tentativë për të zhbllokuar hyrjen e Fakultetit. Ka pa
Policia private terror gjatë natës ndaj studentëve të Juridikut (VIDEO) Studentët e Ekonomikut dhe të Juridikut janë ngujuar në fakultetet përkatëse që prej mëngjesit të djeshëm. Ata kishi
Policia ndalon studentët të hynë në Fakultet, incident te Ekonomiku Studentët duket se e kanë të ndarë mendjen të rikthehen. Por një incident ka ndodhur mbrëmjen e sotme pranë Fakulteti
Sofra e varfër por e lumtur e profesorëve Pa meze, raki e vende luksoze. Në një qosh të fakultetit, madje me tryezë të improvizuar e pjata të plastikës, ata po fe
EMRAT/ Bëhen bashkë 51 pedagogë, kërkojnë shfuqizimin e Ligjit për Arsimin Pas Fakultetit të Shkencave Sociale, 51 pedagogë të Fakultetit të Filologjisë kanë nënshkruar një peticion për shfuqëzim
Bojkot në të gjithë vendin, studentët i vënë drynin Fakultetit të Ekonomikut Dita e sotme është dita e 14-të e protestës së studentëve. Studentët e universiteteve kanë bojkotuar mësimin në Tiran
Kërkuan dorëheqjen e tij, dekani Kule reagon ndaj studentëve (FOTO LAJM) Studentët që janë prej 11 ditësh në protestë disa orë më parë kërkuan një takimme dekanin Dhori Kule. Por më pasi ky
LIVE/ Studentët bojkotojnë mësimin, proteste kundër tarifave Sot, studentët e Fakultetit të Arkitekturës dhe Urbanistikës së bashku me Fakultetin e Shkencave të Natyrës janë mbledhu
Profesori i moshuar ngel studentët 23 herë, a është Anjshtajn apo tallet me studentët? Studentët e FIEK-ut akuzojnë profesorin Ilir Limani për padrejtësi gjatë vlerësimit Luljeta Gashi, studente e vitit të
Zjarr në ndërtesën afër Fakultetit Pedagogjik në Shkup (VIDEO) Zjarr ka shpërthyer në ndërtesën afër Fakultetit Pedagogjik në Karposh. Zjarri ka shpërthyer në ndërtesën, e cila akoma
Katër dekanët e UT kërkojnë zyrtarisht shkarkimin e Mynyr Konit Ditën e sotme, dekanët e katër fakultetëve në Universitetin e Tiranës i kanë kërkuar me një kërkesë zyrtare ministres së