999 rezultate për

fakti

Si sot e 13 vite më parë, Ronaldo realizoi supergolin e parë nga gjuajtja e lirë në Champions (VIDEO) Si sot e 13 vite më parë pesë herë fituesi i Topit të Artë, Cristiano Ronaldo, shënonte golin e parë nga gjuajtja e lirë
Armenia me njoftim zyrtar për ndeshjen me Shqipërinë Pas provave të suksesshme të UEFA-s në Superkupën e Europës në Budapest më 24 shtator, ku maksimumi i spektatorëve të le
Nga njerëzit e thjeshtë te kokat e krimit, java e zezë trondit shqiptarët (FOTO LAJM) Jemi vetëm pak ditë nga fundi i muajit i cili nuk ka qenë aspak i qetë, por i mbushur me atentate të bujshme dhe krime q
Detaji i rëndë nga vrasja në Bathore, viktima kishte urdhër mbrojtjeje Detaje të reja kanë dalë nga krimi i rëndë në familje që tronditi ditën e djeshme Bathoren. Jetmira Hasani gjeti vdek
Mos e humbisni: Tërbohet keq Gattuso, shikoni çfarë bën në stërvitjen e Napolit (VIDEO) Gennaro Gattuso nuk mund të heqë dorë kurrë nga grinta dhe loja e ashpër. Edhe pse ka disa vite që është larguar nga
Epidemiologu: Efektiviteti i vaksinës anti-COVID nuk do jetë më shumë se 50% Epidemiologu Ilir Alimehmeti thotë se fakti që vaksina anti-COVID duhet të prodhohet për një kohë shumë më të shkurtër n
Tratativa mes Juventus dhe Artur, mesfushori ka marrë vendimin përfundimtar Juventus dhe Barcelona kanë negociuar gjatë për të arritur te një shkëmbim mes mesfushorësh. Të përfshirë janë Mirale
Koronavirusi, ambasada britanike në Kosovë: Mediat të japin informacione të qarta dhe faktike Ambasada e Britanisë së Madhe në Prishtinë ka kërkuar nga mediat të japin informacione të qarta dhe faktike për epidemin
Lë pas Krujf dhe Koeman, ja kush u shpall holandezi me më shumë ndikim në botën e futbollit Menaxheri Mino Rajola është shpallur holandezi me më shumë ndikim në botën e futbollit, sipas një votimi të zhvilluar ng
CHAMPIONS/ Dy super "derbi" na presin sonte Sonte Champions mbyll ndeshjet e para të fazës së 1/8 me dy super ndeshjet Real Madrid - Manchester City dhe Lyon -Juven
"Si ndikon fakti që jeni vëllai i ish-ministres?", si reagoi ndaj pyetjes Kreu i ILD Kreu i ILD, Artur Metani në një komunikim për mediat deklaroi se ILD është një institucion i pavarur, ndërsa theksoi se
Sarri: Fakti që Messi ka më shumë Topa të Artë se Ronaldo më shqetëson Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri, e ka pranuar se atij i pengon fakti që kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi, ka më
5 gjallesa që mund të jetojnë "pas vdekjes" Dihet se ka shumë gjallesa të cilat mund të jetojnë edhe pas vdekjes pa kurrë farë vështirësie ose të paktë me mungesën
Gruaja që surprizoi burrin tek Arbana Osmani: Trilluam, na mbajtën 3 muaj me bukë Një grua nga Burreli, me emrin Elida ka treguar se hera që ajo e dërguar bashkëshortin e saj, Arianin, për ta surprizuar
Vajzat kosovare pritën me lule lojtarët anglezë, Çitaku: E turpshme! Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku e ka quajtur të turpshëm veprimin e bërë dje në aeroportin “Adem Jashari” në
Spanja vendos rekord absolut ndaj Maltës (VIDEO) Spanja është kualifikuar në Euro 2020 si e para e Grupit F. Iberikët shkatërruan me rezultatin e thellë, 7-0 Maltën, duk
Sot Parlament, pritet shqyrtimi i buxhetit faktit për vitin 2018 Në seanccën e sotme plenare pritet të shqyrtohet projektligji “Për miratimin e buxhetit faktik për vitin 2018”. Gjith
Mund të quhet edhe festa e shqiptarëve: Sot, Dita Ndërkombëtare e Kafesë E gjithë bota sot feston Ditën Ndërkombëtare të Kafesë. Duket si shaka, por jo nuk është e tillë. Festimi i kësaj di
Deklarata shokuese e trajnerit: Njerëz pranë klubit më kërkonin të mos fitoja trofeun “Ishte një rrufe në qiell të pastër. Nuk e prisja, por jam i sigurt që shkak i divorcit është fakti që fituam Kupën e Mb
Arbenita tregon arsyen e jetës , por si do e pres Fero faktin që nuk është ai (FOTO LAJM) Ata janë përfolur së fundmi për një ndarje të mundshme, pasi kanë zhdukur të gjitha fotot e përbashkëta në Instagram. Ng