999 rezultate për

fadil

Zbulohet ditari, Enver Hoxha: Fadil Paçrami dhe Todi Lubonja janë plehra Dënimi i Fadil Paçramit dhe Todi Lubonjës, finalizuar në Plenumin IV të Komitetit Qendror, ka qenë ngjarja më e bujshme
NATIONS LEAGUE/ Këto janë ndeshjet e ditës së sotme (FOTO LAJM) Ditën e sotme do të zhvillohen disa ndeshje të rëndësishme në sezonin e dytë të Ligës së Kombeve. Pa dyshim që vëmend
Gjilani eliminohet nga APOEL Gjilani u eliminua nga Europa League pas humbjes me rezultatin 0-2 ndaj APOEL-it. Ishte një ndeshje mjaft e mirë nga të
Dyvjetori i vdekjes së Vokrrit, Haradinaj: Do të të kujtojmë përjetë, kampion Sot janë bërë dy vite që nga vdekja e futbollistit dhe udhëheqësit të ndërkombëtarizimit të futbolit kosovar, Fadil Vokr
Dy vjet pa legjendën e futbollit, Fadil Vokrri Sot mbushen dy vjet që kur nga jeta u nda legjenda shqiptare e futbollit Fadil Vokrri. Për nder të veprimtarisë së Vo
"Kontrata e vdekjes", Çapja pagoi 30 mijë euro për një ekzekutim Hasmëritë e fisit Çapja nuk kanë filluar, as sot, as dje dhe as dy apo tre vite më parë. Bëhet fjalë për plot 15 vite më
Si po vuajnë dënimet me burgim të përjetshëm, ish-ushtarët e UÇK-së në Shkup (VIDEO) Pjesëtarët e grupit po vuajnë sot dënimet në burgjet e Idrizovës dhe Shutkës. Siç duket në imazhet e siguruara, ata shfa
Fjalimi historik i Fadil Vokrrit para katër viteve, që bëri me lot të gjithë 3 maj 2016 është data historike e futbollit kosovar. Në këtë datë u bë pranimi i Kosovës me të drejta të plota në UEF
Rrëfimi i vëllezërve Çapja: Pse Fadil Mema na akuzoi për atentatin Hetimet për zbardhjen e tentativës së vrasjes së ish-efektivit të policisë rrugore Fadil Mema në vitin 2006 në Elbasan,
Misioni sekret në luftën e Vietnamit, dëshmia e rrallë e ish-ushtarakut madhor ublikon rrëfimin e ish-Komandantit të Artilerisë Kundërajrore të Ushtrisë, Fadil Toçi, një nga nëntë oficerët e Ministri
Vajza e divorcuar e djemtë trafikantë, pse iu vu tritoli banesës në Gjirokastër? Mbrëmjen e sotme në fshatin Shtëpez, të Bashkisë Gjirokastër, në një banesë ka shpërthyer një tritol. Burime për medi
Plas tritoli në Gjirokastër, shpërthen banesa e muratorit Fshati Shtëpez në Gjirokastër është tronditur nga shpërthimi i tritolit. Tritoli është vendosur në banesën e Fadil T
Albin Kurti ulet në stadium krah tifozëve të thjeshtë, u jep zemër Kosovës dhe Shqipërisë Kyetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është i pranishëm në stadiumin “Fadil Vokrri” ku po luhet sfida Kosovë-Ang
Familje e madhe! Haradinaj me bashkëshorten gati për të ndjekur Kosovë-Angli "Kosova dhe Shqipëria presin në shtëpi miq të mëdhenj, Anglinë dhe kampionin aktual botëror Francën". Kryeministri në
"Fadil Vokrri" hap dyert për tifozët Kanë mbetur më pak se dy orë para fillimit të ndeshjes Kosovë-Angli. Tashmë, dyert e stadiumit ‘Fadil Vokrri’ janë ha
E ardhmja e Sterling mund të varet nga ndeshja në "Fadil Vokrri" E përditshmja britanike, The Guardian, raporton sot se Real Madridi do të dërgojë skautë në ndeshjen në "Fadil Vokrri" p
Stadiumi "Fadil Vokrri" do të zgjerohet me 20 mijë ulëse Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka konfirmuar planet për zgjerimin e stadiumit ‘Fadil Vokrri’. Kapaci
Hera e parë në "Fadil Vokrri", Albin Kurti: U gëzua 6 herë (FOTO LAJM) Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, i ka përgëzuar Përfaqësueset e Kosovës dhe Shqipërisë
Kosova mposht Malin e Zi dhe mban gjallë shpresat për kualifikim (VIDEO) "Dardanët" kanë dhuruar spektakël në stadiumin "Fadil Vokrri", duke e mposhtur 2-0 Malin e Zi. Në fakt, mysafirët duh
'Fadil Vokrri' në festë, Kosova zhbllokon rezultatin (VIDEO) Kosova ka arritur të kalojë në avantazh përballë Malit të Zi në'Fadil Vokrri'. Kapiteni Rrahmani arriti të dërgonte n