999 rezultate për

facebookut

Facebook kërcënon se do të ndalet së funksionuari në Evropë Facebooku ka thënë se mund të ndalojë së operuari në Evropë, fal rregullave të reja që ndikojnë se si barten të dhënat n
Zuckenberg ka humbur kontrollin e Facebook-ut Mund të ketë shumë pas dyshim se kontrolli monopol mbi të dhënat personale të miliona njerëzve dhe rrjedha e lajmeve dhe
Deputetët e BE-së: Facebook është kthyer në monstër dixhitale Deputetë të Parlamentit Evropian u shprehën të zhgënjyer për dëgjesën me shefin e Facebookut, Zuckerberg. Rrjedha e akti
Filipinet hapin hetime mbi praktikat e Facebookut për privatësinë Facebookun e presin kokëçarje të reja pasi qeveria filipinase ka thënë se po heton gjigantin e medias sociale lidhur me
Zaev reagon për arrestimin e funksionarit të MPB-së Nuk i di detajet për rastin e të dyshuarit, i punësuar në kabinetin e Ministrit të MPB-së, por i inkurajoj institucionit
Memedi i acaruar: Patriotët e Facebook-ut të mos na japin mend (FOTO LAJM) Kryetari i RDK-së Vesel Memedi, me anë të një postimi në Facebook i ka bërë thirrje patriotëve në lidhje me dhunën në Ku
Njihuni me fabrikën e "Facebook", ka madhësinë e 6 fushave futbolli (FOTO) Themeluesi i rrjetit më të madh social Facebook, Mark Zuckerberg, ka paraqitur pamjet e rralla të brendësisë së njërës n
Zuckerberg zbulon pamjet brenda qendrës së të dhënave të Facebook Themeluesi i rrjetit më të madh social Facebook, Mark Zuckerberg, ka paraqitur pamjet e rralla të brendësisë së njërës n
Ja risia më e fundit në Facebookut Continuous Live Video API, është aplikacioni më i ri rrjetit social Facebook, i cili mundëson shfaqjen e video në kohën
MOS E HUMBISNI KËTË OFERTË: Merrni 50 euro për të tregtuar me aksionet e Facebook-ut në tregun global financiar! Aksionet e Facebook-ut që nga fillimi i vitit 2015 deri tani u rritën 18.2% dhe në bazë të vlerësimeve të ekonomistëve k
Vjedhin kartën e kreditit përmes Facebookut Përdoruesit e Facebook duhet të bëjnë kujdes në faqet që klikojnë, pasi mund të marrin virus dhe më pas të dhënat e tyr
Çfarë duhet të dini për Facebook! Facebooku është një ndër rrjetet sociale më të përdorur në botë. Vizitorë të shumtë ka brenda një dite, por pavarësisht
Facebook Messenger, konvertim të audio-mesazheve në tekst Facebooku ka nisur testimet për opsionin e audio-mesazheve të dërguara përmes Facebook Messengerit, i cili u mundëson pë
Pas Facebookut, Berisha tashmë edhe në Youtube Pas Facebook, kryeministri Sali Berisha ka hapur edhe kanalin e tij në Youtube, të cilin e ka inauguruar një ditë më par
Të paktën një ndër tre shqiptarë përdor Facebook Të paktën një ndër tre shqiptarë përdor rrjetin social Facebook. Sipas portalit të specializuar për statistika, internet
“Ndihmësi” i Facebook, dënohet me 8 muaj burg Një student 26-vjeçar nga Britania e Madhe u dënua me 8 muaj burg sepse u shpall fajtor për hakerim ndaj Facebookut. Gle
5 për qind e përfitimeve nga reklamat në SHBA i shkuan Facebookut Facebook mund të jetë përgjegjës për gati një çerek të të gjitha reklamave të paraqitura në Shtetet e Bashkuara, por kjo
"Rënia" e Facebookut, më e keqja e katër viteve Rjeti social më i madh në botë Facebook, njofoti se kurrë më shumë se këtë herë nuk ka pësuar, dhe se kjo ka qenë mbyllj
Pakistani filloi versionin e tij te Facebookut Në Pakistan është themeluar versioni i Facebookut për myslimanë, pasi faqja e popullarizuar e r