999 rezultate për

fabrikat

Këta zona të Tiranës mbesin pa drita për dy ditë Punimet e kryera nga Operatori i Sistemit të Transmetimit në nënstacionin TEC në zonën e Kombinatit do të sjellë ndërpre
Sllovenët përjashtojnë serbët nga fabrikat e tyre Puntorët serbë të cilët punojnë në fabrikat e banorëve të një komune të Sllovakisë, janë përballur me një përzënie masiv
A ka hyrë në Kosovë mish kancerogjen nga Brazili? Ja çfarë thotë AUV Pas skandalit që shpërtheu në Brazil për fenomenin e mishit me substanca kancerogjene, ka reaguar Agjencia e Ushqimit dh
Mielli serb dhe gruri rus mbysin Shqipërinë. A e dimë çfarë hamë? (FOTO LAJM) Industria vendase e blojës po punon me 40% të kapacitetit aktualisht, për shkak se mielli serb pa standarde që po import
Ja si funksionon puna në fabrikën e parave (VIDEO) Keni menduar ndonjëherë se si duket fabrika e parave? Tani keni mundësi ta shihni se si fuksionon i gjithë proçesi.
Rama: Donim të stimulonim fabrikat... Në Kuvend Rama u shpreh se industria e riciklimit është pranë falimentimit dhe "ne po kërkojmë që të mos dalin në rrugë
Rama deklaron pasurinë, ja sa shtëpi posedon Kryeministri Rama dhe bashkëshortja e tij Linda Rama kanë deklaruar pasurinë e tyre në ILDKPKI. Çifti është bashkëpr
Pacolli-Mustafës: Riktheni në punë fabrikat që rrinë bosh (FOTO) Kryetari i Aleanca Kosova e Re dhe ish presidenti i vendit, Behgjet Pacolli, i ka bërë apel kryeministrit Isa Mustafa sa
Ja si punohet në fabrikën e prodhimit të xhinseve për Perëndimin (FOTO LAJM) Si gjithmonë kompanitë e mëdha janë ato që janë në kërkim të krahut të lirë të punës, ku prej disa vitesh tashmë kanë ni
Ja ç'të bën fama..."Cekja" në vend të targës (FOTO) Të jesh i famshëm ka shumë përparësi dhe këtë gjë Cekja ka ditur ta shfrytëzojë mjaft mirë. Prej 13 vitesh, aktori i hum
Skandali, shqiptarët hanë bukë të prodhuar nga mielli serb e rus që përdorin kafshët Fabrikat shqiptare prodhojnë bukë me drithëra serbe dhe ruse, të cilat në fakt duhen groposur ose duhen përdor për tagji
Robotët po zëvendësojnë punëtorët Teknologjia në fushën elektronik po përparon me hapa të shpejta. Fabrika e Philips Electronics Drachten, në Holandë ka n
VMRO-DPMNE: Ja fabrikat që u mbyllën në kohën e LSDM-së Kanë vijuar edhe sot polemikat në distancë me LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së. Sot, nga VMRO-DPMNE kanë akuzuar partinë kundër