999 rezultate për

fabius

Jep dorëheqjen ministri i jashtëm francez Fabius Ministri i jashtëm francez Laurent Fabius, njoftoi sot se do të largohet nga posti për t'u bërë president i Këshillit Ku
Migrant crisis in Macedonia needs to be resolved Migrant crisis in Macedonia should be resolved without further delay, said the French Minister of Foreign Affairs, Laure
Thaçi në Francë për vizat dhe anëtarësimin në UNESCO Ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar drejt Parisit, ku do të takohet me homologun e tij francez, Laur
Kontesti i emrit, ndërhyn edhe Franca Pas Gjermanisë edhe Franca angazhohet në zgjidhjen e emrit të Maqedonisë. Shteti i dytë i rëndësishëm i BE-së, duket
Poposki takoi homologun francez Fabius në Bërdo Bashkëshoqëruesi i presidentit të vendit Gjorge Ivanov në mbledhjen e presidentëve në Kranjë, Nikolla Poposki është taku
Hoxhaj- Fabius: Marrëveshja duhet të implementohet Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka pranuar një telefonatë nga ministri i Punëve të Ja
Franca rikonfirmon mbështetjen për Kosovën Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar sot në Paris ministrin e Punëve të Jashtme
Ministri Hoxhaj vizitë zyrtare në Francë Me ftesë të ministrit të Punëve të Jashtme dhe Evropiane të Republikës së Francës, Laurent Fabius, sot ka filluar një vi
Athinë-Paris: S'ka BE për Shkupin pa plotësuar kushtet Ministri grek i Punëve të Jashtme Dimitris Avramopullos me kolegun e tij francez Loran Fabius me dyer të mbyllura në Par
Franca si SHBA, thirrje ndaj Izraelit Ministri i jashtëm francez, Laurent Fabius, iu bashkua zërave që i kërkojnë autoriteteve izraelite të heqin dorë nga pro
Franca kundër sulmit izraelit ndaj Iranit Ministri i Jashtëm francez Lorent Fabius paralajmëroi Izraelin se një sulm kundër objekteve bërthamore të Iranit do të j