999 rezultate për

express

Zhduket 15 vjeçarja nga Prizreni, nëna: As në shkollë s'ka shkuar kohët e fundit 15-vjeçare, Gentijana Mustafa nga Prizreni, është zhdukur nga dita e premte. Qe nga data 22 janar familja nuk ka njohuri
Befason Edi Rama me numrin e vaksinave për Kosovë Befason Edi Rama me numrin e vaksinave për Kosovë Gjatë javës së tretë të janarit, Shqipëria do të furnizohet me një
Çudira shqiptare, shoferët dalin nga makinat dhe rrihen (VIDEO) Një rrahje mes shofereve të tri automjeteve ka ndodhur para pak minutash te stacioni i autobusëve në kryeqytet, raporton
Champions me format "express", vetëm nga një ndeshje dhe finalja e madhe me katër klube në Stamboll Liga e Kampionëve pritet të kthehet nga 8 gushti në një format ‘express’ në mënyrë që të përfundojë garën sa më shpejtë
Treni express shndërrohet në spital për për të mjekuar pacientët me COVID-19 në Francë (VIDEO) Franca ka filluar të bëjë bartjen e pacientëve të prekurt me koronavirus në mënyrë të organizuar tek qendrat spitalore.
Kosova në ankth, priten analizat për dhjetë persona të dyshuar me koronavirus Pas orës 18:00, pritet që të dalin rezultatet për 10 mostrat e pacientëve që janë dorëzuar sot në Institutin Kombëtar të
A do të largohen trupat amerikane nga Kosova, reagon NATO Rezistenca e kryeministrit Albin Kurti ndaj mos heqjes 100% të taksës ndaj Serbisë, ka sjellë dhe presionin e Amerikës n
Asnjë person i dyshuar me koronavirus deri tani në Kosovë Në Klinikën Infektive që funksionon në kuadër të Qendrës Klinike dhe Universitare të Kosovës, deri tash nuk është testua
Nis seanca për propozim-ligjin për Prokurorinë Publike Kreu i Kuvendit Talat Xhaferi, ka caktuar seancën e 134-të të Kuvendit ku në rend dite do të jetë propozim ligji për Pro
Me shumë mundësi ka marrëveshje, tani Kurti e Mustafa mbetet t’i njoftojnë partitë e tyre Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës duket të jenë shumë afër arritjes së një marrëveshjeje për formimi
Këngëtari i njohur shqiptar operohet, nuk mund të këndojë më (FOTO LAJM) Këngëtari i njohur Korab Shaqiri ka bërë një operacion së fundmi në fyt. "Gazeta Express" bën të ditur se këngëtari ka p
Chelsea në shitje? Abramovich merr vendimin Pronari i klubi anglez Chelsea Roman Abramovich, ka përjashtuar shitjen e klubit të tij. Megjithë problemet e tij me
Detaji që na shpëtoi të gjithëve, në dasmën e Meghan mund të kishin vdekur fëmijë Akoma nuk është harruar dasma madhështore e Meghan Markle dhe Princ Harryt. Gjatë ceremonisë Meghan mbante në duar nj
Kanë kaluar 3 vite nga vdekja Deharit në burg, Asnjë rezultat nga ekspetiza në Zvicër Po bëhen rreth dy vite që nga koha kur lënda për vdekjen e Astrit Deharit është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjor
Sulmohet në Serbi autobusi nga Kosova, policia serbe në vendngjarje Një autobus i një agjensioni nga Kosova, por me targa të Shqipërisë, është sulmuar në Krushevac të Serbisë, raporton Gaz
Mediat ndërkombëtare krahasojnë Luana Vjollcën me yllin e muzikës serbe (FOTO LAJM) Luana Vjollca jo vetëm moderatore e suksesshme por tashmë edhe si këngëtare. Projektet e saja kanë tërhequr gjithmonë
Plagoset një polic në veri të Kosovës Njësi të shumta policore duke përfshirë edhe SIT-in kanë nisur aksion për arrestimin e personave që dyshohet se merren m
Vdes duke punuar i riu nga Suhareka Një ri nga Mushtishti i Suharekës, ka humbur jetën në vendin e punës, gjatë ditës së sotme. Këtë informacion e kanë k
E pazakontë, krokodili përleshet me peshkaqenin (VIDEO) Një momente jashtëzakonisht interesant në një luftë mes krokodilit për ushqim është zënë nga një kamerë. Jonathan Keh
E bujshme, Chelsea ofron 115 milion euro yllin e Barcelonës Jo vetëm Higuain te Chelsea. "Daily Express" raporton se Chelsea po përgatit një ofertë të majme për Philipe Coutnhon, s