999 rezultate për

evropian

Merkel po kërkon të bindë Macronin të dalë kundër planeve të Thaçit jo revistë thotë se Gjermania po provon ta bindë Francën që të pozicionohet kundër ndarjes së Kosovës. Në datën 29 pr
Ministri qetëson shqiptarët: Ja pse Holanda nuk na i vendos vizat Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme informon shtetasit shqiptarë se votimi i Dhomës së Dytë të Përfaqësuesve në Pa
Emigrimi, sinjal negativ për liberalizim të vizave Rritja e numrit të qytetarëve të interesuar për të emigruar jashtë Kosovës për në vendet e Evropës dhe më gjerë, nga aut
Thaçi niset për në Buksel, takimet që do të zhvillojë Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të zhvillojë takime me përfaqësu
Shqiptarët paguhen 10 herë më pak sesa evropianët Instituti i Statistikave INSTAT ka dalë në përfundimin që një orë pune në Shqipëri kushton mesatarisht 2,5 euro, ose rre
Mediat serbe: Qëllimi i takimit në Berlin është të vazhdojë dialogu pa anulimin e taksës Pas ftesës së Gjermanisë dhe Francës për të mbledhur presidentët dhe kryeministrat serbë dhe shqiptarë në Berlin më 29 p
KE: Do të analizojmë praktikat e prokurimit në Shqipëri Komisioni Evropian tha se do të analizojë praktikat e prokurimit të qeverisë së Shqipërisë, në veçanti ato në lidhje me
Hahn paralajmëron BE-në Komisionari evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi të Mirë, Johannes Hahn, ka thënë kredibiliteti i Bashkimit Evropian është
Osmani dhe Dimitrov takohen me lideren e ardhshme të politikës evropiane Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani së bashku me ministrin për Punë të Jashtme, Nikolla Dimi
Zbardhet kërkesa e Bashkimit Evropian për Edi Ramën Kryeministri Edi Rama ditën e mërkurë në Kuvendin e Shqipërisë deklaroi se nëse do të ketë një sinjal nga Brukseli për m
Nuk ka liberalizim pa luftuar korrupsionin Kryeministri Ramush Haradinaj në takimin me ambasadorin gjerman, Christian Heldt, potencoi se Kosova i ka përmbushur të
Eksperti gjerman: Ja kur liberalizohen vizat Sipas njohësit të zhvillimeve në Ballkanin Perëndimor, Bodo Weber, afati potencial për liberalizimin e vizave për Kosovë
Serbia vazhdon luftën ndaj Kosovës, ku ndodhet "Kolumbia evropiane" sipas tyre? Kryetari i Komisionit Parlamentar për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecn, thotë se paralajmërimi i Ambasadës s
Hahn: Nuk prish punë bllokimi i dialogut, Serbia më afër BE-së Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johanes Han, tha në Beograd se i vjen keq që dialogu mes Prishtinës dhe Be
Vuçiç takon Hahn, flasin për Kosovën Presidenti serb Aleksandar Vuçiç u takua mbrëmë në Beograd me Komisionerin Evropian për Politikat e Fqinjësisë dhe Negoc
PE votoi pro Kosovës po kur liberalizohen vizat? Parlamenti Evropian ka votuar pozitivisht një raport të përgatitur nga raportuesja për Kosovën, Tanja Fajon. Raporti kis
Pacolli kërkesë BE-së: Na liberalizoni vizat, mos na ndalni rritjen e vendit! Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka mirëpritur votimin e sotëm në Parla
Parlamenti Evropian voton që t'i hiqen vizat Kosovës Parlamenti Evropian ka kaluar të enjten në Strasburg me 331 vota pro iniciativën e eurodeputetes, Tanja Fajon, për liber
Maqedonia e Veriut sot mban takimin me Komitetin e Përbashkët në BE Në Parlamentin Evropian në Strazburg sot do të mbahet takimi i 16-të i Komitetit të Përbashkët parlamentar Bashkimi Evr
Sot PE merr një vendim për liberalizimin e vizave Parlamenti Evropian pritet të votojë sot për hapat e ardhshëm të procesit për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kos