999 rezultate për

eurovizion

Eurovizioni i hap dyert këngëtares shqiptare, Eleni firmos kontratën e rëndësishme Këngëtarja me origjinë shqiptare, Eleni Foureira doli e dyta këtë Eurovizon teksa përfaqësonte Qipron. Përformanca e
“Revolucionari” shqiptar i Eurovizionit: Protestova kundër korrupsionit dhe shtypjes Pak ditë më parë në skenën e Eurovizionit, përveçse tre shqiptarëve që konkurruan për shtetet të ndryshme hipi edhe një
Pas finales në Eurovizion, Eugenti bën denoncim (FOTO LAJM) Me “Mall” Eugent Bushpepa ia ka dalë të futej në finalen e Eurovizion. Si duket kjo këngë u pëlqye shumë pasi krijoi
Flet shqiptari që u ngjit në Eurovizion: Protestova kundër korrupsionit I riu që bëri skandal në Festivalin Europian të Këngës, Eurovision është një shqiptar me nënshtetësi britanike. Kons
Çfarë ndodhi me shqiptarin që ndërpreu performancën e Britanisë në Eurovizion? Një incident ndodhi në Eurovision mbrëmjen e finales. Teksa këndonte këngëtarja britanike Surie, një person është fu
Elton Deda “shpërthen” ndaj Eurovizionit Kantautori Elton Deda ka shprehur kritikat e tij ndaj festivalit Europian. Ai ka përcjellë një mesazh falenderues pë
Kush është reperi shqiptar që sulmoi këngëtaren britanike në Eurovizion (FOTO LAJM) Një incident ka ndodhur në mbrëmë gjatë finales të Eurovizionit në Lisbonë. Gjatë perfomancës së këngëtares Surie ng
Merr çmimin e parë por për pak thyen qafën, incidenti në Eurovizion (VIDEO) Eurovizionin këtë vit e fitoi këngëtarja nga Izraeli Netta Barzi. Por menjëher pas marrjes së çmimit dhe performancës
Asnjë pikë! Shtetet e populluar me shqiptarë që na zhgënjyen në Eurovizion Pavarësisht shumë kritikave dhe shumë dyshimeve, Eugent Bushpepa na bëri të gjithë krenar në Eurovision. Ai arriti të
Eurovizioni fitohet nga Izraeli, Shqipëria në vend të 11 Edhe pse është pritur me shumë emocion, nata e sotme ka cuar me një fitore në shtëpi Izraelin me 529 pikë. Shqiptarja
Ermal Meta mbyll sfidën në Eurovizion me performancën e shkëlqyer Shqiptari shumë i suksesshëm në Itali, Ermal Meta ka performuar në finalet e Eurovision bashkë me Fabrizio Moron. It
Kjo ishte performanca e shkëlqyer e Eugentit në finalen e Eurovizion (VIDEO) Eugenti ka kënduar vetëm pak minuta më parë këngën e tij në skenën e Eurovizion. Ai nuk ka bërë asnjë gabim ndërkohë
Një Eurovizion kuqezi, ndiqeni LIVE finalen në këtë link Eugent Bushpepa do të interpretojë i 12-ti në Lisbonë këtë natë finale të Eurosongut. Vemendja e opinionit shqiptar
Nis Eurovizioni, Eugent Bushpepa mban kodin 12 Eugent Bushpepa do të interpretojë i 12-ti në Lisbonë këtë natë finale të Eurosongut. Vemendja e opinionit shqiptar
Mos e humbisni, historia e pabesueshme e jetës së tre shqiptarëve në Eurovizion Tre këngëtarë shqiptarë, për tre shtete të ndryshme pritet të konkurrojnë sot në finale e festivalit evropian të këngës,
Eleni drejt fitores së Eurovizionit? Eleni Foureira, duket se ka fituar zemrat e publikut dhe ndoshta është kthyer në të preferuarën e tyre. Me performancën
Një Eurovizion kuqezi, pse fituesi i këtij viti do të jetë shqiptar? Eugent Bushpepaj postoi një foto duke bërë simbolin e shqiponjës me këngëtaren me origjinë shqiptare që përfaqëson Qipro
Del lista me koeficentët, kush mund të fitojë Eurovizionin? Jemi vetëm 24 orë larg finales së madhe në Lisbonë të Eurovizion 2018. Këtë herë me 3 shqiptarë në garë, duket se euf
U masakrua nga grekët pse bëri shqiponjën, Eleni mund të fitojë Eurovizionin Eugent Bushpepaj postoi një foto duke bërë simbolin e shqiponjës me këngëtaren me origjinë shqiptare që përfaqëson Qipro
Ermal Meta performon në Eurovizion, në ekran lexohen fjalët shqip Shqiptari shumë i suksesshëm në Itali, Ermal Meta ka performuar mbrëmjen e sotme në skenën e Eurovision bashkë me Fabriz