999 rezultate për

eurovision

Një tjetër shtet tërhiqet nga Eurovision 2021 Pandemia Covid-19 bëri që Eurovision 2020 të mos zhvillonte një garë të mirëfilltë në skenë. Mirëpo, kompeticioni duk
Këngëtarja shqiptare do të përfaqësojë Qipron për herë të dytë në Eurovizion Të premten në mëngjes, shfaqja “Stin Folia ton Koukou” bëri një zbulim të papritur në lidhje me Eurovision 2021. Gaze
A do të shkojë Arilena Ara në Eurovision 2021? Zbulohet vendimi i Shqipërisë Pandemia prishi planet e festivalit “Eurovision 2020” dhe jo vetëm, pasi pritej që fituesja e festivalit të RTSH-së, Ari
"Eurovision 2020" merr vendimin e papritur, ç'do të ndodhë në 16 Maj Artistët e vitit 2020, mes tyre edhe Arilena Ara do të bashkohen, me lidhje direkte nga vendet e tyre në të gjithë Evrop
"Eurovision 2020" shpall fituesin, në cilin vend u rendit Shqipëria (VIDEO) Për shkak të emergjencës Covid-19, festivali ndërkombëtar “Eurovision” u publikua në Youtube dhe kishte shumë herë më pa
Publikohet videoklipi zyrtar i këngës së Arilenës në "Eurovision" dhe nuk duhet humbur (VIDEO) Këngëtarja Arilena Ara u shpall fituese e “Festivalit të 58-të të RTSH-së”, duke fituar kështu mundësinë të përfaqësojë
Këngët nuk do të pranohen vitin e ardhshëm në Eurovision, ç'do ndodhë me Arilenën (FOTO LAJM) Organizatorët e Eurovision Song Contest po mundohen të gjejnë një zgjidhje alternative pas konkursi i këtij viti u anulu
Arilena reagon pas anullimit të Eurovision 2020 Eurovision 2020, i cili do të mbahej në Rotterdam, qe një nga aktivitetet kulturore që u anullua, për shkak të përhapjes
Arilena e pafat? COVID-19 anulon dhe shtyn me 1 vit Eurovisionin COVID-19 ka bërë thuajse gjithë botën të përballet me masa ekstreme të vet-izolimit, shumë kompeticione janë anuluar në
KORONAVIRUSI/ Anulohet Eurovision 2020 Festivali Europian i Këngës, Eurovison 2020 i cili ishte parashikuar të mbahej në muajin maj në Roterdam të Holandës, ës
Do na përfaqësojë në Eurovision, Arilena Ara bën sakrificën e madhe për klipin (VIDEO) Shqipëria do të përfaqësohet këtë vit në Eurovision me një baladë shumë të fuqishme nga Arilena Ara me titull "Shaj". Kë
Artisti shqiptar do ta përfaqësojë Zvicrën në Eurovision 2020, kjo është kënga (VIDEO) Artisti shqiptar do ta prezantojë Zvicrën në Eurovision 2020, kjo është kënga Artisti shqiptar, Gjon’s Tears është pë
Mediat ndërkombëtare për Arilenën: Nuk ka Eurovision pa baladën e saj BBC i ka kushtuar një artikull Eurovision 2020 dhe sigurisht pjesë e këtij artikulli është edhe këngëtarja shqiptare, Ar
Kënga do të jetë ndryshe në Eurovision, Arilena Ara po punon me fitues të "Grammy" (VIDEO) Arilena Ara do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision dhe do të këndojë në natën e dytë gjysmëfinale që do të mbahet në
Nuk është Elvana, por një shqiptare tjetër do të përfaqësojë San Marinon në Eurovision (FOTO LAJM) Ditën e djeshme bëri namin në media e rrjete sociale lajmi se Elvana Gjata do përfaqësojë San Marinon në Eurovision. Laj
Elvana Gjata nuk pranon humbjen, do të përfaqësojë një shtet tjetër në Eurovision? (FOTO LAJM) Elvana Gjata nuk mundi të rrëmbejë çmimin e parë në Festivalin e Këngës, duke ju hequr kështu mundësia për të përfaqësua
Juliana e quan më të dobëtin në Eurovision, Federik Ndoci: Qytetare nderi e Burrelit (FOTO LAJM) Të shtunën mbrëma në "Shiko kush luan" ka qenë e ftuar ndër të tjerë edhe këngëtarja, Juliana Pasha. Ajo është pyetur
Alketa vazhdon "përrallën": Ndihem krenare për Festivalin (FOTO LAJM) Alketa Vejsiu ndihet shumë e lumtur për një gjë nga festivali i Këngës në RTSH. Prezantimi i saj ka bërë jehonë në di
Në çfarë gjuhe do të këndohet "Shaj" në Eurovision? (FOTO LAJM) Arilena Ara u shpall fituesja e Festivalit të 58 të Këngës me një këngë të fuqishme të kompozuar në Darko Dimitrov dhe m
Këngëtarja e famshme e Eurovisionit vjen në Shqipëri dhe konkurron në "Kënga Magjike" (FOTO LAJM) Këtë vit në "Kënga Magjike" po marrin pjesë shumë artist të huaj dhe një prej tyre do vijë nga Maqedonia. Ajo është këng