999 rezultate për

europiane

"Vaksinat europiane i kthejnë njerëzit në majmunë", BE u përgjigjet rusëve Shefi i diplomacisë evropiane, Josep Borrell pretendon se media ruse po përhapin informacione të rreme në lidhje me vaks
Dasho: Shqipëria s’ka ndjekur asnjë rekomandim nga vendet europiane për COVID-19 Në një lidhje direkte nga Skype për Ora News, mjeku Erion Dasho komentoi situatën me Covid 19 në vendin tonë krahasuar d
Virusi i ri vë alarmin, shtetet europiane bllokojnë Britaninë e Madhe Zyrtarët e BE po diskutojnë një përgjigje të përbashkët ndaj një varianti të ri, më infektiv të Covid-19 në Mbretërinë e
Një finale europiane do të vijë në Shqipëri, kompeticioni më i ri i UEFA-s e nis nga Air Albania Një lajm i mirë vjen për të gjithë shqiptarët. Shqipëria do të hapë dyert për të pritur një finale europiane. “T
Tërmeti godet Greqinë, sa i fortë dhe ku ishte epiqendra Një tërmet me magnitudë 5.1 ballë ka goditur ditën e sotme kryeqytetin grek, Athinën. Sipas Qendrës Europiane Sizmolo
COVID-19/ Agjensia Europiane e Barnave tregon ilaçin që sjell çrregullime psikiatrike Përdorimi i klorokinës ose hidroksiklorokinës, ilaçe të përdorura kundër Covid-19 veçanërisht në fazën e parë të urgjenc
"Vështirë të mos impresionohesh, stadium mahnitës", "Air Albania" bën jehonë në median e huaj Niveli i futbollit shqiptar është rritur ndjeshëm vitet e fundit dhe një stadium si “Air Albania” është tërësisht i meri
Mos hapja e negociatave, PD: Rama po bllokon rrugën europiane! sh-deputetii Partisë Demokratike Genc Pollo, ka reaguar në lidhje me mos çeljen e negociatave për Shqipërinë nga ana e B
Ceferin: Jemi kundër krijimit të Superligës Europiane Presidenti i UEFA-s Aleksander Ceferin ka hedhur poshtë zërat që kanë qarkulluar sëfundmi në media për krijimin e Superl
Presidentja e Komisionit Evropian paralajmëron europianët: Krishtlindjet këtë vit do të jenë ndryshe Me paralajmërime për kohë të vështira presidentja e Komisionit të BE po i përgatit shpirtërisht europianët për kufizime
Vendosi të jap dorëheqjen nga posti i presidentit të Barcelonës, ja fjalët e Bartomeut Në mbledhjen e fundit si president i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu tregoi vendimet e fundit që klubi ka marrë përpara
UEFA rrëzon idenë e Premier League-s Europiane Ditën e djeshme "Sky Sport UK" zbuloi se me një nismë të mbështetur edhe nga FIFA, kanë nisur negociatat me disa klube,
La Liga "thatsirë" për gola, më e dobëta në top-5 ligat europiane (FOTO LAJM) Shifrat nuk janë mashtruese. Në Francë, Gjermani, Itali dhe Angli shënohen më shumë gola sesa në Spanjë. Për shumë, "lig
La Liga ka mbetur pa gola, më e keqja ndër top-5 ligat europiane (FOTO LAJM) Në Francë, Gjermani, Itali dhe Angli shënohen më shumë gola sesa në Spanjë. Për shumë, “liga më e mirë në botë” ka m
Ditëlindja e Nënë Terezës, Meta: Me porositë e saj të udhëhiqemi drejt së ardhmes europiane Presidenti Ilir Meta ka përkujtuar sot ditën e lindjes së shenjtores së madhe Nënë Terezës, teksa thekson se me porositë
Justrifikohet Rama: S'kemi çfarë bëjmë në Kakavijë e ka greku në dorë, në radhë edhe europianët Kyeministri Edi Rama ka reaguar me anë të një shkrimi të gjatë në Facebook përsa i përket situatës kaotike në pikën doga
Konservatorët europianë shuplakë Ramës: Ndryshimet kushtetuese kundër standarteve të BE-së Partia e Konservatorëve dhe Reformistëve Europianë – ECR, ka reaguar ashpër mbi votimin në parlament të ndryshimeve kush
Nga Afrika në Shqipëri: Titull dhe Champions, Egbo vendos dy rekorde europiane Duhet të vinte një trajner i huaj, për më tepër afrikan (edhe pse për të gjithë Emanuel Egbo tashmë është shqiptar) për
Historia enigmatike e Azet, nga burgu te kryesimi i toplistave europiane Azet është shqiptari më i famshëm në Europë, i cili pavarësisht suksesit të madh, i ka çuditur të gjithë me “zhdukjen” e
Maliqi pas sigurimit të votave për Reformën: Rama do bjerë në koma, do pësojë paralizë Deputeti Lefter Maliqi, ka reaguar një ditë pasi një pjesë e deputetëve të opozitës së re janë dakord për marrëveshjen e