999 rezultate për

europa

Vjedhje, drogë e prostitucion, kapet mes Vlorës i rrezikshmi që e kërkonte e gjithë Europa Policia e Shtetit ka vënë në pranga një 37-vjeçar i cili ishte në kërkim në të gjithë Europën. Burimet zyrtare bëjnë
Europa Nostra letër Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, reagon Meta Presidenti Ilir Meta ka shfaqur publikisht tashmë mbështetjen e tij për Teatrin ndaj dhe këtë herë kë përshëndetur letrë
Anëtarja e Europa Nostra: Teatri nuk është hequr nga lista e monumenteve as sot! Teatri Kombëtar u shemb nga qeveria Rama në një kohë që organizata prestigjioze "Europa Nostra" e kishte marrë në mbrojt
Shembja brutale e Teatrit, Europa Nostra i dërgon letër Bashkimit Europian Europa Nosta i ka dërguar një letër të rëndësishme kryetares së Këshillit të Ministrave të BE-së, Nina Obuljen – Koržine
Europa Nostra pas shembjes së Teatrit: Kur të reagojë Ambasadori i BE-së, na njoftoni Një ditë pas shembjes së Teatrit, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit bën me dije se është komunikuar nga organizata Trashëg
Shembja e Teatrit, reagon Europa Nostra: Ditë e trishtë për ligjin dhe demokracinë Organizata Europa Nostra, që e kishte shpallur monument të mbrojtur kulture Teatrin Kombëtar, reagoi me një mesazh pas s
Doris Pack reagon ashpër për teatrin: U miratua shembja, Europa të reagojë! Ish-deputetja e Parlamentit Europian, Doris Pack ka reaguar për vendimin për shembjen e Teatrit Kombëtar nga Bashkia e T
Plani i UEFA-s për Champions dhe Europa League! Kalendari i ndeshjeve Media spanjolle "Marca" ka zbuluar së fundmi planin e UEFA-s për përfundimin e këtij edicioni të Ligës së Kampioneve dh
Mandzukicit po i mungon Europa, gjigandët turk gati ta rikthejnë Mario Mandzukic mund të rikthehet përsëri në Europë. Kroati, i cili në muajin janar "braktisi" Juventusin mes polemikave
SportMediaset: Kush shkon në Evropë nëse kampionatet nuk fillojnë? UEFA ka ritheksuar dëshirën e saj për të përfunduar kampionatet, por, duke pasur parasysh që pandemia koronavirus aktual
Champions dhe Europa League luhen pa VAR? Pjesa më e madhe e kompeticioneve në Europë janë pezulluar për shkak të pandemisë së koronavirus. Situata është ende e p
Pas Champions, zbulohet data e finales së Europa League Pas datës së mundshme për finalen e Champions të dhënë nga UEFA, një datë emundshme është dhënë edhe për finalen e Europ
Priten vendimet e UEFA-s: Një verë e nxehtë plot futboll na pret, ndeshjet pritet të nisin pa tifozë Një nga mundësitë që po diskutohet për kalendarin e futbollit këtë sezon është që ndeshjet e Ligës së Kampioneve dhe Eur
Europa ''e harroi'', Kina dërgon 40 ton ndihma për Italinë Italia vijon të mbetet nën kërcënimin e pandemisë, edhe pse ekspertët janë shprehur se ka shenja që gjendja po shkon dre
Meta: Europa ka kaluar periudha shumë më të vështira se pandemia Teksa Shqipëria prej më shumë se dy javë po përballet me luftën ndaj pandemisë, Presidenti Ilir Meta e konsideroi “periu
Ja si pritet të mbyllen kampionatet Champions dhe Europa League Një akord paraprak është arritur, por zyrtarizimi duhet të presë, ashtu si çdo gjë tjetër në këtë situatë alarmate të kr
ZYRTARE: UEFA shtyn finalen e Champions dhe Europa League UEFA sot ka marrë vendimin për të shtyrë finalen e Ligës së Kampioneve dhe Evropa Ligës. Pandemia e koronavirusit ka
E gjithë Europa dëgjoj sot himnin e Liverpoolit, ja arsyeja (VIDEO) Të gjitha radiostacionet në Europë ditën e sotme në orën 08:45, me iniciativë të Unionit Evropian të Transmetimeve, kanë
"Nuk është mirë kështu Hashim Thaçi", europarlamentarja gjermane ka një mesazh të fortë për Kosovën Europarlamentarja gjermane, Raportuese për Kosovën pranë Parlamentit Evropian, Viola von Cramon, e ka cilësuar sot atë q
Pas Champions dhe Europa League shtyhet edhe Copa Libertadores Pas ndalesës së Champions League dhe Europa League-s, tani vjen vendimi zyrtar edhe për Copa Libertadores dhe Copa Sudam