999 rezultate për

etnike

Dua postoi hartën e Shqipërisë etnike, Mustafa Nano: Nuk do doja të sillej si Novak Gjokoviçi Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa i është bashkuar listës së njerëzve që janë kthyer kundër “Apple” për sh
Dua Lipa i tregoi botës Shqipërinë etnike, komenti i Lorik Canës merr vëmendjen (FOTO LAJM) Këngëtarja me origjinë nga Kosova, përpos të gjithave, asnjëherë nuk harron rrënjët e saj. Këtë herë ajo ka publikuar
Temat etnike vetëm për fushatë elektorale në Maqedoninë e Veriut Çështjet etnike kanë dominuar edhe gjatë kësaj fushate elektorale të partive politike për zgjedhjet e 15 korrikut, e cil
Neziri: Ziberi do të tregojë se LSDM-ja nuk është dinjitoze për përfaqësimin e shqiptarëve etnikë Pas kandidaturës së Naser Ziberit për kryeministër të parë shqiptar nga Ali Ahmeti, analisti Xhelal Neziri thotë për DW
Osmani: Ndërkombëtarët duhet të refuzojnë përpjekjet për zgjidhje mbi ndarje etnike dhe ndryshimit të kufijve Kryeparlamentarja, Vjosa Osmani, përmes një postimi në Facebook ka thënë se komuniteti ndërkombëtar duhet t'i refuzojë p
Mediat serbe gjejnë "provokacija" edhe në Angli: Rashford do Shqipërinë Etnike? (VIDEO) Mediat serbe tërbohen dhe e quajnë skandal në Premier League mënyrën e festimit të golit nga Marcus Rashford. E kemi
Talat Xhaferri emocionohet pasi burri me qeleshe nxorri hartën e Shqipërisë etnike (VIDEO) Talat Xhaferi kryeparlamentari i Maqedonisë veriore u emocionua fortë kur plaku i shpalosi hartën e Shqipërisë etnike.
FT: Hapni negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut “Financial Time”, ka botuar së fundmi një artikull ku diskutohet etnia e shqiptarëve të shpërndarë në tre shtete, Shqip
Shqipëria heq detyrimin për leje pune ndaj shqiptarëve të Maqedonis dhe Malit të ZI Shqiptarët etnikë që jetojnë në Malin e Zi dhe Maqedoninë e Veriut nuk kanë më nevojë të aplikojnë për leje për të punua
Zyrtari amerikan: Presin diçka të re nga Berlini, ndarjet etnike nuk pëlqehen Ish-zëvendës ndihmës Sekretari i shtetit amerikan për Evropën dhe Euroazinë, Brian Hoyt Yee, ka deklaruar se takimi në S
Në kujtim të shqiptarëve të vrarë nga çetnikët në Bijelinë të Bosnjës në fillim të prillit 1992 (FOTO LAJM) Bijelina sot është një qytet pothuaj “i pastër” serb. Dikur ishte qytet shumetnik, me serbë e boshnjakë (myslimanë), por
"Urrejtje etnike" në Shkodër, Antiterrori përplaset me Prokurorinë Policia e Shtetit dhe anti-terrori kanë nisur në Gjykatë përplasjen e “brirëve” me Prokurorinë, pas dyshimeve te policis
Zaevi i jep fund polemikave, do të dihet sa shqiptarë jetojnë në Maqedoninë e Veriut Kryeministri Zoran Zaev sot ka konfirmuar se në regjistrimin e popullsisë që duhet të zbatohet në vitin e ardhshëm do të
Sllovenia i kërkon Mogherinit të mos tentojë ndarjen etnike Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, është takuar sot me përfaqësuesen e lartë të Brukselit, Federica Moherinin, ku kan
Racizëm në Angli, Jakat e Bardha ende paguhen më shumë Punonjësit me ngjyrë dhe ata aziatikë po përballen më një “dënim në paga” që arrin deri në 3.2 miliardë sterlina çdo vit
A do të guxojnë partitë ta zhdukin etninë shqiptare gjatë regjistrimit të popullsisë? Propozimi i drejtorit të Entit Shtetëror për Statistika, Apostoll Simovski që regjistrimi i popullsisë në vitin 2020 të
Fushata në Maqedoni: Të quhemi “shqiptarë” e jo “bashkësi etnike mbi 20%” Shqiptarët në Maqedoni nisën një fushatë në rrjetet sociale, me qëllim që të ndërgjegjësojnë politikanët që të njihen si
Shqiptarët po bashkohen në Maqedoni për të kërkuar të drejta Shqiptarët në Maqedoni nisën një fushatë në rrjetet sociale, me qëllim që të ndërgjegjësojnë politikanët që të njihen si
Vuçiçi thërret mendjes: Kurrë s'ka kërkuar ndarjen e Kosovës mbi baza etnike Presidenti serb Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se asnjëherë nuk ka thënë se duhet të bëhet një lloj ndarje e Kosovës mbi
Nigeri, 14 të vdekur gjatë përleshjeve etnike Të paktën 14 persona kanë humbur jetën nga përshkallëzimi i tensioneve etnike në shtetin Plateau në Nigerinë qendrore, n