999 rezultate për

erdoganin

KShM i jep “shuplakë” Ramës: Të mos kopjojë Erdoganin! Këshilli Shqiptar i Medias i ka dërguar një raport të hollësishëm Këshillit të Evropës, ku e informon mbi këtë çështje d
Kurdët braktisin qytetet në kufi me Turqinë: Kërcënimi amerikan që detyroi Erdoganin të ndërpriste sulmin Trupat kurde kanë filluar të tërhiqen nga qytetet në kufi me Turqinë pas marrëveshjes për një armëpushim 120 orë të arri
"Miq për kokë", Vuçiç e nderon Erdoganin me të shtëna topi (FOTO LAJM) Ka një marrëdhënie shumë të veçantë mes Turqisë dhe Serbisë në rajon për shkak të lidhjeve të forta ekonomike mes dy ven
Eksperti amerikan: Korrupsioni dhe përqafimet me Erdoganin, po e largojnë Ramën nga SHBA Studiuesi i njohur amerikan, Alon Ben-Meir, në një intervistën për gazetën, “Shekulli”, mendon se korrupsioni në qeveri
Bujar Kapexhiu thotë se nderoi të vrarët për Erdoganin në emër të viktimave nga komunizmi shqiptar Prania e Bujar Kapexhiut në një aktivitet të sponsorizuar nga shoqatat e mbështetura nga partia në pushtet në Turqi si
Nuk vonon "bomba" amerikane për Erdoganin pas marrjes së raketave të Putinit Ashtu siç pritej, Senati i SHBA-ve ka filluar procedurat e miratimit të sanksioneve për Turqinë pasi ditën e sotme në An
Pendarovski takon Erdoganin dhe merr garanci për ratifikimin e protokollit të NATO-s Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski, në kuadër të pjesëmarrjes në Procesin për bashkëpunim në Evropën Ju
"Tërmet" në Turqi, Erdoganin e braktisin miqtë e vjetër pas humbjes së qyteteve të mëdha Pushteti i presidentit turk, Erdogan nuk është më ai i dikurshmi. Ish-ministri i Financave, Ali Babacan po e përdor këtë
Dashuria me Putinin, SHBA kërcënon Erdoganin (FOTO LAJM) Sipas mediave amerikane, ShBA i ka dhënë ultimatumin qeverisë turke, duke i kërkuar që si vend partner i NATO-s, Turqia
Ka kënduar për Erdoganin dhe Putinin, ministri Daçiç sërish shfaqet me mikrofon (VIDEO) Ministri i punëve të jashtme të Serbisë edhe njëherë është paraqitur në rolin e argëtuesit, këtë herë ka marrë mikrofoni
Meta takon Erdoganin dhe flet për partneritet strategjik me Turqinë Presidenti i Republikës, Ilir Meta u prit në një takim të veçantë nga Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan. Duk
Meta i bashkohet liderëve të Çadit, Senegalit dhe Guinesë për të respektuar Erdoganin Duket se Meta është duke kryer vizitën më të vështirë të detyrës së tij si President i Republikës së Shqipërisë ku i duh
Thaçi i bashkohet Vuçiçit në urimet për Erdoganin Zyra e Komunikimit të Presidencës së Turqisë, ka njoftuar se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka telefonuar homolog
Rama, Vuçiç dhe Aliyev urojnë Erdoganin për zgjedhjet Kryeministri i Shqipërisë i është bashkuar Aleskandër Vuçiçit të Serbisë si edhe disa liderëve të Azisë Qendrore për të
Ndodh në Turqi: Çdo i huaj që kritikon Erdoganin, arrestohet Ccdo shtetas i huaj që bën kritika publike ndaj Presidentit të Turqisë, Erdogan do të arrestohet nëse shkel në Turqi.
Me Erdoganin apo me Trumpin, me kë është Rama? Kryeministri Edi Rama shpejtoi sot të radhitej krah Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, pikërisht atij që
Air Albania dhe "dashuria" e Ramës me Erdoganin rrezikojnë integrimin në BE Air Albania dhe aeroporti i Vlorës janë në qendër të vëmendjes së deputetëve holandezë si shqetësim për mënyrën e zhvill
Trump kërcënon Erdoganin: Ju shkatërrojmë ekonomikisht po prekët kurdët Wshtë rikthyer gjuha e fortë mes SHBA-ve dhe Turqisë, kësaj radhe për çështjen e kurdëve në veri të Sirisë, të cilët jan
Rumania refuzon Erdoganin, nuk ekstradon gazetarin opozitar Një gjykatë rumune të premten hodhi poshtë kërkesën e Ankarasë për të ekstraduar gazetarin Kamil Demirkaya, një kritik i
Khabib shtrëngon duart me Erdoganin (FOTO LAJM) Kampioni absolut në peshat e lehta të UFC-së, Khabib Nurmagomendov pas triumfit në Las Vegas përballë kundërshtarit irla