999 rezultate për

erdogani

Tërmeti zbut Erdoganin, falenderon publikisht Greqinë Tërmeti si fuqishëm që preku Turqinë dhe Greqinë, ka zbutur tonet mes dy shteteve. Pas telefonatës me Kyriakos Mitsot
Konflikti në Mesdheun Lindor, kryeministri grek: I zgjata dorën e miqësisë Erdoganit Konflikti në Mesdheun Lindor mes Greqisë dhe Turqisë vazhdon të jetë ende i ndezur. Kryeministri grek, Kyriakos Mitso
Media pranë Erdoganit: Turqia rrëzoi marrëveshjen detare Shqipëri-Greqi Mediat turke kanë reaguar sërish në lidhje me negociatat për detin mes Shqipërisë dhe Greqisë duke risjellë në vëmendje
"Marrëveshja e detit me Shqipërinë u prish nga Erdogani", reagon kryeministri Rama Ish-ministrja e Jashtme e Greqisë, Dora Bakoyannis ka deklaruar se çështja e detit mes Shqipërisë dhe Greqisë duhet të z
"The Telegraph": Njihni ushtrinë private të Erdoganit Nga Colin Freeman, The Telegraph Një nga njerëzit më të afërt i besuar i Presidentit të Turqisë, Rexhep Tajip
Rama këshillohet me Erdoganin para vizitës në Greqi Ditën e sotme, kryeministri Edi Rama ka udhëtuar për në Turqi ku do të zhvillojë një vizitë informale. Nuk dihet qël
Berisha zbulon prapaskenat: Marrëveshja e detit, Rama e rrëzoi në Kushtetuese me kërkesë të Erdoganit Ish-kryeministri Berisha në një postim në rrjetin social Facebook ka bërë një analizë të vendimit të Greqisë për t’u zgj
FBI nis hetimet: Zyrtarja e partisë së Erdoganit kërkoi vrasjen e priftit amerikan FBI ka nisur hetimet në lidhje me akuzat se ndaj një prifti amerikan me banim në Izmir ishte përgatitur një atentat, ngj
"Po na mbaron durimi": Erdogani kercenon Greqinë me luftë Presidenti turk Rexhep Tayyib Erdogan është fokusuar sot tek përplasjet me Greqinë për ishujt dhe pasuritë hidrokarbure
Janullatos: Vendimi për "Shën Sofinë", ishte "xhihad kulturor" nga Erdogani Kreu i Kishës Ortodokse Autoqefale të Shqipërisë, Hirësia e tij Anastasi është shprehur me tone të ashpra në shtypin gre
Basketbollisti turk që nuk guxon të dalë jashtë Amerikës, frikësohet se do ta eliminojnë spiunët e Erdoganit Kampionati më atraktiv në botë i basketbollit, NBA zakonisht në mesin e muajit janar zhvendoset të luajë në kryeqytetin
"Erdogani më mori gjithçka", flet ylli shqiptar i kombëtares turke (VIDEO) Legjenda e futbollit turk, Hakan Sukur është një armik i Presidentit Erdogan. Ish-heroi kombëtar tashmë është shpallu
"Nuk i duam shkollat e Erdoganit", debate në Gjermani për shkollat turke Qeveria gjermane dhe ajo turke janë në bisedime për të hapur tre shkolla private turke në Frankfurt, Koln dhe Berlin.
VIDEO/ “Aziiill”, “aziiil”: Thirrje rrëqethëse të Harun Çelik teksa Rama ia nis dhuratë Erdoganit për Vit të Ri "Aziiil", "aziiil". Ky është zëri i thellë që dëgjohet brenda xhamave të makinës Mitsubishi të policisë teksa shoqëron m
Harun Çelik, Edi Rama, neni 9 i Kartës Europiane dhe Erdogan nga Hajro Limaj Dorëzimi në datën 1.1.2020 i mësuesit Harun Celik nga autoritetet shqiptare presidentit me totalitar
Rama ia çoi Erdoganit "dhuratë" për Vit të Ri, juristi e cilëson të paligjshëm dëbimin e mësuesit turk I ftuar në “ABC e mëngjesit” me Enkel Demin, juristi Jordan Daci ka folur për dëbimin e mësuesit turk Harun Çelik. Da
Shërbimet sekrete dhe disa pyetje pa përgjigje për mësuesin turk që iu dorëzua Erdoganit Disa orë pasi kishte nga burgu 302 në Tiranë në mbrëmjen e 1 janair, Harun Çelik, 41 vjeç, me profesion mësues dhe i nj
Rama i bindet Erdoganit, shkel konventat ndërkombëtare dhe i çon "haraçin" në Stamboll Akoma nuk është harruar tërmeti i frikshëm që tronditi Shqipërinë me 26 nëntor dhe që mori 51 jetë. Në këto ditë të acar
"Lëkundja e fronit të sulltanit të paprekshëm", ç’ndodhi me pushtetin e Erdoganit Presidenti Erdogan ka forcuar në dekadën që po e lëmë pas pushtetin e tij. Por fundi i dekadës dhe viti 2019 sollën ndry
KShM i jep “shuplakë” Ramës: Të mos kopjojë Erdoganin! Këshilli Shqiptar i Medias i ka dërguar një raport të hollësishëm Këshillit të Evropës, ku e informon mbi këtë çështje d