999 rezultate për

eperme

Superautostrada e çmendur Londër-New York Me këtë superautostradë tani mund të udhëtoni me makinë prej SHBA-së deri në Evropë. Rusia ka propozuar një superauto
Rrëshqitja e dheut, bllokon fshatrat e Strugës Rrëshqitja e madhe e dheut në rrugën ndërmjet fshatrave Vishni dhe Belicë e Epërme është pasojë e prerjes masive dhe të
Zbardhet një pjesë e propozimit të Kociasit për emrin Ish ministri i punëve të jashtme Antonio Milloshovski në rrjetet sociale ka zbuluar pjesë nga propozimi grek prej 20 faq
Papandreu: Ishim shumë afër marrëveshjes për emrin Maqedonia e Epërme Nëse ekziston disponim nga qeveria e tanishme në Shkup, duhet ta shfrytëzojmë atë, tha ish-kryeministri i Greqisë, Jorgo
"Maqedonia e Epërme apo Veriore", cili emër nuk është i pranueshëm për Bullgarinë Presidenti bullgar Rumen Radev dje ka thënë se Sofja mbështet zgjidhje për mosmarrëveshjen e emrit midis Shkupit dhe Ath
Qytetarët e Tetovës nesër do të jenë pa ujë të pijshëm Ndërmarrja Publike Komunale "Tetova", njofton se nesër (e premte) për shkak të defektit në rrjetin kryesor në Çarshi të
100 kg drogë në makinë, arrestohet i riu në Vlorë Policia ka arrestuar një 26-vjeçar në Vlorë pasi u kap me 102.5 kg drogë në automjetin e tij. “Në vijim të goditjeve
Çarshia e Epërme në Tetovë e rrezikuar nga përmbytjet, banorët kërkojnë ndihmë 10 ditë pas shirave të dendur në rajonin e Tetovës, banorët e lagjes Çarshia e Epërme, edhe më tej vazhdojnë të jenë të
Komuna Tetovë: Oborret e shkollave kthehen në parkingje Komuna e Tetovës, respektivisht Ndërrmarrja publike "Parkingu i qytetit Tetovë" informon të gjithë qytetarët se për shka
Drejt zgjidhjes emri i Maqedonisë? Pas shumë vitesh kontestimesh për të zgjidhur emrin e Maqedonisë, duket se më në fund ka shenja për të rregulluar kontes
Artan Grubi e kritikon Top Channelin për shqiptarët e Rekës së Epërme Deputeti i BDI-së, Artan Grubi ka thënë se emisioni që u transmetua në Top Channel, lidhur me shqiptarët ortodoksë të Re
Historia e shqiptarëve ortodoksë të Rekës së Epërme (VIDEO) Sonte në TCH do të përcillet realiteti nga afër i shqiptarëve ortodoksë të Rekës së Epërme. Në emisionin "Shqipëria T
Kathimerini: Nuk ka propozim për "Maqedonia e Epërme" Mediumet greke kanë komentuar atë çfarë shkruhej në gazetën "Sloboden Poçast", në të cilën thuhej se Metju Nimiç mund të
16 vjet nga masakra serbe në Abrinë e Epërme (VIDEO) Më datë 26 shtator 1998 në Abri të Epërme, forcat serbe kryen një masakër të tmerrshme, gjatë luftës së Kosovës. Pikë
Georgievski: "Maqedonia e Epërme" një bazë për zgjidhjen e kontestit Në një kohë kur Greqia si kryesuese e Bashkimit Evropian nuk duket se do të lëshojë pe në negociatat me Maqedoninë për k
LSDM: Gruevski të thotë se pranon emrin "Republika e Epërme e Maqedonisë" Përfaqësues të LSDM ftojnë Gruevskin që të thotë cili është propozimi i fundit i Nimic dhe çfarë ka pranuar Qeveria.
Çështja e emrit, Zaev njëson qëndrimet me Gruevskin As emri “Maqedonia Veriore” dhe as “Maqedonia e Epërme”, nuk do të ishte zgjidhje e pranueshme për Lidhjen Social-Demokr
Fërçkovski: “Maqedonia e Epërme”, çelësi i zgjidhjes së emrit Në debatin “Maqedonia sot”, profesori universitar Lubomir Fërçkovski tha se çelësi i zgjidhjes së çështjes së emrit do t
Tetova mes mbeturinash (FOTOLAJM) Kjo që shihni në këto foto është Tetova. Fotografitë janë bërë nga qytetarë të qytetit dhe janë dërguar në adresën e agj
Mediat greke: Venizellos i tha "jo" Nimicit për "Republika e Epërme e Maqedonisë" Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë Evangelos Venizelos i ka thënë "Jo" ndërmjetësuesit të Kombeve të Bashkuara Metj