999 rezultate për

enverit

E frikshme, Rezarta Shkurta tregon si u njoh me nipin e Enverit (FOTO LAJM) Ermal Hoxha, bashkëshorti i Rezarta Shkurtaj vazhdon të jetë në burg pas zbulimit të laboratorit të Xibrakes. Por pa
Dalin fotot, kush ishte demokrati i flaktë që sulmoi komunistët e Enverit (FOTO LAJM) Një përplasje fizike ka ndodhur gjatë paradites së sotme në Varrezat e Dëshmorëve teksa një grup nostalgjikësh komunist
Çdo ngjasë me Jugosllavinë? Pyetja e Enverit që alarmoi ushtrinë ǒdo ngjasë në Jugosllavi pas Titos?!” Një pyetje e tillë që hodh publikisht nga ish-diktatori Enver Hoxha e fushën e ng
Në karrocë me rrota dhe përçartje mendore, Sokoli tregon çastet e fundit të Enverit Djali i Enver Hoxhës, Sokol Hoxha ka rrëfyer detaje të reja për diktatorin dhe sidomos për castet e tij të fundit. A
Pacolli: Kosova mund të bëhej si Shqipëria në kohën e Enverit Sekretari organizativ i AKR-së, Rrahim Pacolli, thotë se shfuqizimi i Gjykatës Speciale do kthente Kosovën 18 vite pas,
Mjeku rrëfen dy ditën e fundit të jetës së Enverit “Ishte e pamundur që një anëtar i ekipit të tij të tentonte helmimin”. Kështu u përgjigjet të gjitha pretendimeve dhe dy
Mjeku rrëfen të pathënat për shëndetin e Enverit: Çfarë ndodhi pas goditjes në zemër Mjeku i njohur, Sabit Brokaj flet për goditjen e fundit që pësoi Enver Hoxha dhe ndihmën që iu dha për rikthimin e zemrë
Vëlla i Mehmet Shehut: Si më provokoi sigurimi i Enverit në mes të Vjenës Duro Shehu, vëllai i Mehmet Shehut ndodhet tashmë në Kanada, por e mban mend shumë mirë situatën e rëndë që kaluan ai dh
Ngacmoi seksualisht nusen e Enverit, reagon për herë të parë mjeku personal Deklarata e disa ditëve e djalit të Enver Hoxhës se ish-mjeku i tij personal Hektor Peçi u largua pasi ishte akuzuar për
Mjeku i Enverit tregon për gabimin që desh vdiq Sokol Hoxhën Hektor Peçi ka qenë një ndër mjekët personal të diktatorit Enver Hoxha deri në vitin 1972, gjatë intervistës për Panoram
Mjeku i Enverit: E vërteta e ngacmimit seksual brenda familjes Hoxha Hektor Peçi, mjeku personal i Enver Hoxhës tregon për marrëdhëniet e tij me familjen Hoxha dhe i përgjigjet akuzave për
Mjeku i Enverit tregon sekretet e martesës së Ilir Hoxhës me mbesën e Ramiz Alisë Hektor Peçi ka qenë një ndër mjekët personal të diktatorit Enver Hoxha deri në vitin 1972, gjatë intervistës për Panoram
Djali i Enverit zbardh detaje nga vdekja e Mehmet Shehut: Ndodhi kur Kosova po kërkonte pavarësi Sokol Hoxha, djali i ish-diktatorit Enver Hoxha ka bërë publike detaje në lidhje me vdeken më të bujshme në Shqipëri gja
Në karrocë me rrota dhe përçartje mendore, Sokoli tregon çastet e fundit të Enverit Djali i Enver Hoxhës, Sokol Hoxha ka rrëfyer detaje të reja për diktatorin dhe sidomos për castet e tij të fundit. A
Djali i Enverit tregon si i kërcënoi të mos flisnin mjeku i diktatorit Në përgjigjen e tij për mjekun e të atit, Isuf Kalo, djali i ish-diktatorit, Sokol Hoxha, teksa flet per likuidimin e Ev
Ish-ministrja e Enverit tregon pse atëherë s'kishte përmbytje: I merrnim masat që më parë Ish-ministrja e Bujqësisë në kohën e Enver Hoxhës e ftuar në News24, Themie Thomai rrëfeu arsyet se pse nuk kishte përmb
Iliri do merrte pushtetin pas vdekjes së Enverit, Teuta Hoxha i përgjigjet Lilianës Liliana Hoxha, gruaja e djalit të Enver Hoxhës, Sokolit ka hedhur shumë akuza të rënda ndaj familjes së diktatorit, ku k
Djali i Hoxhës: E fejuara e vëllait akuzoi mjekun e Enverit për ngacmim Djali i Enver Hoxhës, Sokol Hoxha ka folur si rrallë herë më parë zbulon prapaskenat dhe sekrete nga jeta ne familje në
Nusja e Enverit rrëfen sekretet e kupolës komuniste: Nexhmija dhe Ramizi bënin ligjin Liliana Hoxha, nusja e djalit të Enver Hoxhës vijon të përbëjë lajm me dëshmitë e saj mbi mënyrën se si përplaseshin kla
Liliana Hoxha: Si i ruan Nexhmija letrat e dashurisë me Fiqiretin dhe djemtë Në vijim të rrëfimit të saj nusja e Enver Hoxhës, Liliana Hoxha, tregon prapaskenat që bëheshin në majën e kupolës së sh