999 rezultate për

enver

Djali i Enver Hoxhës rrethote nga enveristët pranë varrit të diktatorit Edhe pse kanë kaluar 27 vjet nga rënia e bustit të Enver Hoxhës, në 110-vjetorin e lindjes së tij, simpatizantë të ardhu
“Të zhdukim gangsterët e Enverit”, dalin dokumentet e vitit 1946 për shembjen e regjimit komunist Kryengritja e Postribës që frymëzoi rininë Durrsake. Një grup dokumentesh e traktesh që bënin thirrje për shembjen e reg
Rezarta Shkurta nderon Enver Hoxhën (FOTO LAJM) Rezarta Shkurta ka nderuar Enver Hoxhën përmes një postimi në InstaStory duke shpërndarë atë që ka thënë Teuta Hoxha në
Rama kujton lindjen e Enver Hoxhës me yllin komunist? Çfarë pranon ai Ylli me 5 cepa në Shqipëri konsiderohet si një simbol i komunizmit. Së fundmi ka qënë kryeministri Edi Rama i cili i
Provokon me veshjen në studio, Rama kujton lindjen e Enver Hoxhës? Ylli me 5 cepa në Shqipëri konsiderohet si një simbol i komunizmit. Dhe mesa duket kryeministri Edi Rama ka vendosur
Provokon nusja Enverit: Ditëlindja e tij, një datë e shënuar për ne (FOTO LAJM) Nusja e diktatorit Enver Hoxha, Teuta Hoxha, ka përkujtuar ditëlindjen e vjehrrit të saj përmes një postimi në Facebook,
Taulant Balla krah për krah me kryebashkiakun që i këndoi Enver Hoxhës (FOTO LAJM) Këto ditë në media, opozita ka lëshuar disa akuza për deputetin dhe kryetarin e Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste
Si e zhduku Enver Hoxha nga fotot Mehmet Shehun (FOTO LAJM) Nga Kastriot Dervishi Në shumë raste, kur në një foto hiqej një individ, në vend të tij vendosej ndonjë send apo pemë.
Supë me krimba për foshnjet, si i ushqente Enver Hoxha të dënuarit (FOTO LAJM) Kemi dëgjuar shumë për trajtimin mizor të internuarve nga regjimi komunist i Enver Hoxhës, por një letër e zbuluar së fu
Luks i vërtetë, brenda vilës misterioze ku jetoi Enver Hoxha (FOTO LAJM) Enver Hoxha dhe familja e tij gjatë komunizmit shiheshin si shtresa më e lartë dhe njerëzit plot lavdi në vend. Por p
Koka e grupit, ky është i tmerrshmi i familjes Bajri që i shpëtoi Policisë (FOTO LAJM) Policia ka bërë publike një foto të Enver Bajrit, 45 vjeçari i cilësuar si kreu i grupit kriminal më të rrezikshëm në Sh
Dalin detajet, si e nxorri nga burgu Rezarta nipin e Enver Hoxhës Lajmi më i komentuar ditët e fundit në mediat shqiptare ka qënë lirimi i Ermal Hoxhës nga burgu. Ishte Rezarta Shkurt
Zbardhet dokumenti, si u lirua papritur nipi i Enver Hoxhës (FOTO LAJM) Është publikuar për mediat vendimi që nxorri nga burgu nipin e iosh-diktatorit Enver Hoxha, Ermal Hoxha. Vendimi ësh
Reagon Tërmet Peçi pas videos ku këndonte për Enver Hoxhën: Le t'më heqin! (VIDEO) Pas videos ku shihet kryebashkiaku i Tepelenës Termet Peçi duke kënduar këngë për Enver Hoxhën, ka reaguar për herë të p
Skandal i vërtetë: Tërmet Peçi i këndon këngë Enver Hoxhës (VIDEO) Ditën e djeshme Tepelena festoi 75-vjetorin e çlirimit. Pas homazheve në varrezat e Dëshmorëve, Bashkia Tepelenë kish
Zbulohet vizita e fshehtë e Che Guevarës në Shqipëri (VIDEO) Vizita e fshehtë e Che Guevarës në Shqipëri në 1960-ën, detajet e saj dhe përse u realizua në fshehtësi të plotë? Me
Dalin dëshmitë: Si tallej Broadway me Enver Hoxhën Erëra të mbara po frynin në Çekosllovaki. Moti premtonte pranverë. Alexander Dubèek, i ardhur në pushtet, po ndërmerr
I fiksuar pas motrës së Zogut, ky është sekreti më i madh i Enver Hoxhës A e dini se cili është sekreti më i madh i diktatorit Enver Hoxha? Ajo ishte princesha e Shqipërisë, motra e M
Do shkatërronte SHBA-në dhe Bashkimin Sovjetik, kjo ishte ushtria e Enver Hoxhës (FOTO LAJM) Forcat e Armatosura të Shqipërisë kanë pësuar një rrënim të madh që nga koha kur për ushtrinë kishte një investim kolosa
Mësoni 36 llojet e torturave të Enver Hoxhës, kujdes se janë të tmerrshme Rrahje me dru, shpim i mishit me tel të djegur, futja e kripës në mish, lënia në ujë të ftohtë, lënia pa bukë deri në vd