999 rezultate për

enes

Shpërthen bombula e gazit në klasën e parë të nxënësve Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e sotme në një shkollë në Shkodër. Paraditen e sotme një bombul gazi ka shpër
U mburr te shokët me qeskën e drogës, 10 vjeçari spiunohet te mësuesja Një 10-vjeçar në zonën e Alessios pranë Savonës është raportuar se kishte marrë lëndë narkotike me vete në shkollë. S
Të mbijetuarit e Holokaustit vaksinohen kundër COVID-19 Të mbijetuarit e Holokaustit në Austri dhe Sllovaki ditën e sotme po marrin dozën e parë të vaksinës së koronavirusit.
Nxënësit përfunduan në urgjencë, referohen në Prokurori drejtori dhe inxhinieri Ditën e djeshme, disa nxënës të një shkollë në Tiranë, u dërguan në urgjencë me shenja helmimi. Ata pësuan probleme s
Rrjedhja e gazit në shkollë, QSUT tregon si është gjendja e nxënëseve QSUT ka dhënë detaje në lidhje me gjendjen shëndetësore të nxënësve të cilët pësuan probleme shëndetësore pas carjes së
Çahet sistemi i ngrohjes në shkollë, përfundojnë me urgjencë në spital 4 nxënës Sistemi i ngrohjes në një shkollë në Tiranë ka pësuar probleme dhe si pasojë është bërë evakuuimi i nxënësve. 4 prej
Me shkarpa në krah për të ngrohur nxënësit, mësuesi nga Pogradeci prek rrjetin Shumë nga shkollat nëpër fshtrat shqiptarë vuajnë për ngrohje dhe këtyre ditëve të acarta e vetmja mënyrë që nxënësit të
Ulja e papritur e temperaturave, vendim i ri për shkollat Ndërkohë që temperaturat në vend janë ulur ndjeshëm, Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka dhënë një njoftim të rëndësishëm
"Je i pjekur, s'të ka hije", Stresi publikon mesazhet e nënës së tij pas videove të fundit (FOTO LAJM) Stresi prej ditësh ndodhet larg Shqipërisë, pasi është arratisur që nga momenti që policie shpalli në kërkim pas protest
Dalin bisedat pas vdekjes së nënës së denoncueses, si e zbuloi se Tirja ishte sanitare Detaje të reja janë zbuluar nga ngjarja e rëndë në spitalin COVID ku sanitarja Tire Alldervishi hiqej si infermiere dhe
"Nga varrezat direkt në televizion!", Fiori Dardha u kthye në punë në të tretat e nënës (FOTO LAJM) Moderatorja e njohur Fiori Dardha po kalon një nga momentet më të vështira në jetë pasi ka humbur nënën e saj 7 ditë më
"Mr Bean" akuzon serialin "Friends" për vjedhjen e skenës së famshme (FOTO LAJM) Aktori Rowan Atkinson, i njohur si 'Mr. Bean', është një ndër personazhet më të dashur për publikun në mbarë botën. M
DENONCIMI/ Vajza zbulon skandalin në spitalet covid: Më blenë vdekjen e nënës me 8 milionë lekë! Një rast skandaloz raportohet se ka ndodhur në një prej spitaleve Covid në vendin tonë. Bëhet fjalë për një rast korr
Derdh qumështin dhe ha banane, Françeska Jaçe i vuri "flakën" skenës (FOTO&VIDEO) Françeska Jaçe ishte e ftuar në “Shiko Kush Luan” dhe duhet thënë se i vuri flakën skenës. Ajo pranoi sfidën për të r
Dy shkolla dalin jashtë funksionit, prurjet e përroit në Gramsh rrezikojnë jetën e nxënësve Si pasojë e reshjeve të dendura të shiut, qarku i Elbasanit është përballur me rënie guresh, inertesh e aluvionesh ne ak
Nesër rinis shkolla, ministrja Kushi mesazh nxënësve dhe mësuesve (VIDEO) Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi, ka bërë apel në Facebook ndaj nxënësve dhe mësuesve për respektimin
Oficeri humbi jetën, nisin me hollësi hetimet për sulmin në Kongres Prokurorët amerikanë pritet të hapin hetim federal për vrasje lidhur me vdekjen e një oficeri policie i cili humbi jetën
Pamje të rënda! Një grua qëllohet në gjoks në ambientet e Kongresit Amerikan (VIDEO) Një grua është në gjendje kritike pasi është qëlluar në gjoks në territoret e Capitolit, sipas disa burimeve të familjar
Pa mbushur të "dyzetat" e nënës, Mero Baze humb edhe babain Gazetari i njohur Mero Baze humbi sot edhe babain e tij, rreth një muaj pasi i ndërroi jetë e ëma. Lajmin e trishtë
Humb jetën aktori dhe regjisori i njohur i skenës shqiptare Është ndarë nga jeta aktori dhe regjisori i njohur, Dhimitër Orgocka. Aktori dhe regjisori humbi jetën në moshën 84 v