999 rezultate për

emigracionit

Merret vendimi, a do të lejohen shqiptarët për punë sezonale në Greqi? Edhe pse tashmë prej muajsh bota po kërcënohet nga pandemia e koronavirusit, autoritet greke kanë vendosur që nuk do të
Lajm i mirë: Greqia shtyn lejen për punonjësit sezonal Qeveria greke ka shtyrë deri në 31 dhjetor të këtij viti, lejen e posaçme për punonjësit sezonal. Është dërguar qark
Pezullimi i emigracionit, Trump merr vendimin drastik Administrata e Presidentit Trump njoftoi se ka vendosur të zgjasë ndalimin e lëshimit të kartave jeshile jashtë territor
Trafik qëniesh njerëzore, kush është drejtoresha dhe 3 vartësit e akuzuar E pezulluar nga detyra pak ditë më parë, sot është prangosur nga Forcat e Shërbimit të Kontrollit të Brendshëm. Enkelejd
Shkelën ligjin pa iu dridhur qerpiku: Tre pikat e errëta të dokumentit për dëbimin e Harun Çelik Policia shqiptare nuk ka marrë parasysh se po shkelte ligjet natën e 1 janarit 2020 teksa po hipte në makinë mësuesin tu
Lajm fantastik për të gjithë, Britania lehtëson rregullat e emigracionit Britania do të lehtësojë rregullat e saj të emigracionit për të tërhequr më shumë shkencëtarë të elitës pas Brexit, tha
Policia amerikane kap guzhinierin shqiptar, mësoni historinë e tij Një shqiptar është arrestuar nga agjentët federalë të emigracionit. Aleks Gole, (Alexis Gkoles) 36 vjeç, i cili punonte
Rama: Vilën në Surrel e bëra me lekët e emigracionit Gjatë takimit që Rama po zhvillon me studentët në Vlorë, në disa raste është zënë ngushtë nga studentët e pranishëm.
UNESCO jep alarmin, mbi 20% e personave të kualifikuar duan të ikin Migracioni dhe zhvendosja e popullatës bashkëveprojnë me arsimin në shumë mënyra. Këto lidhje kanë ndikim tek ata që lëv
Fenomeni i emigracionit prek edhe muzikën, ky këngëtar braktis Shqipërinë (FOTO LAJM) Në një rrëfim ndryshe për jetën familjare dhe karrierën ai tregoi gjëra që nuk dinim. Këngëtari i shumë hiteve dhe një n
Në mbrojtje të kryebashkiakut, u arrestua pasi kishte ndihmuar emigrantët Në kohën kur në pjesë të ndryshme të Europës, ndjenjat kundër emigrantëve nuk njohin veçse rritje, në një qytezë të vogë
Ndryshime radikale në sistemin e emigracionit në Itali Italia ndodhet në prag të një ndryshimi radikal në sistemin e emigracionit e në të drejtën e marrjes së nënshtetësisë it
Emigrantët e Libisë, mbledhje urgente e qeverisë italiane Kryeminsitri Giuseppe Conte ka thërritur sot pasdite në një mbledhje urgjnete ministrat e tij për të diskutuar mbi zhvil
DW zbulon kushtin e ri për Shqipërinë që të hapen negociatat Që të hapen negociatat nuk duhet vetëm që Shqipëria të vazhdojë tempin e reformave, por të mbyllë edhe rrugën e re të em
Britania ndryshon politikat e emigracionit Kryeministrja britanike është akuzuar për “kapitullim total” për çështjen e të ardhmes së qëndrimit në Britani të shteta
Qendra e emigracionit bllokon transferimin e kilianit tek Manchester United Sulmuesi kilian, Alexis Sancehz është shumë pranë kalimit nga Arsenal në Manchester United. Brenda orëve të ardhshme
Nuk ka më Angli e Francë, Shqipëria merr masën drastike kundër emigracionit Policia ka vendosur të parandalojë emigrimin e shqiptarëve të mitur në drejtim të Italisë apo shteteve të tjera të Europ
200 rrënjë kanabis në banesë, arrestohet shqiptari në Angli Policia angleze ka zbuluar një tjetër fabrikë kanabizi në Plymouth të Anglisë. Mediat lokale shkruajnë se në pranga ë
Kosova i shpall luftë emigracionit të paligjshëm Policia e Kosovës (PK), përmes Drejtorisë për migrim dhe të huaj, mes datave 09-10/11/2017 në rajonin e Ferizajt ka njo
Çfarë do të ndodhë me aplikuesit e këtij viti në Lotarinë Amerikane Propozimi më i fundit i Donald Trump për të fikur dritën jeshile ndaj atyre që shohin lotarinë si celsin drejt Amerikës.