999 rezultate për

elivar

Vjedhja e Bankës së Shqipërisë, dy vjet burg për Elivar Golemin Gjykata e Tiranës e ka dënuar me dy vjet burg, ish-Inspektoren e Përgjithshme të Bankës së Shqipërisë, Elivar Golemi li
Lirohet ish-kryeinspektorja e BSH Gjykata e Lartë ka liruar nga qelia ish-inspektoren e Përgjithshme Elivar Golemi. Gjykata vendosi 'detyrim me paraqitje'
Apeli lë në burg Elivar Golemin Gjykata e Apelit vendosi sot të mos ndryshojë vendimin e dhënë nga Gjykata e Tiranës për ish-kryeinspektoren e Bankës së
Rama: Turp që gjykata la një grua në burg dhe dha "arrest shtëpie" për Fullanin Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar të turpshëm vendimin Gjykatës së Apelit për të lënë ish-guvernatorin Ardian Fullani
Parlamenti shkarkon Fullanin dhe Golemin Kuvendi shkarkon nga detyra Guvernatorin e BSH me 72 vota pro dhe 6 kundër. Njëkohësisht Kuvendi ka shkarkuar edhe Inspe
Shpërthen motra e Elivar Golemit: Faji i saj është se s'ka para Përmasa edhe më të mëdha po merr çështja e Fullanit dhe Elivar Golemit, ndërsa një reagim të zëshëm ka ardhur nga motra
Shtyhet marrja në pyetje e Golemit, mungon avokati Update- Për shkak të mungesës së avokatit është shtyrë sërish marrja në pyetje e Golemit. Në kuadër të hetimeve që po zh
Gjykata vendos: Arrest me burg për Fullanin (FOTO-VIDEO) Update - Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masën e "arrestit me burg" për ish Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë Ardian Fu
Avokati i Elivar Golemit: Masa e sigurisë ‘arrest me burg’ në kundërshtim me ligjin Avokati i kryeinspektores së BSH-së së arrestuar mbrëmjen e 5 shtatorit Elivar Golemi deklaroi sot se masa e sigurisë “a
Ja momenti i arrestimit të Fullanit (VIDEO) Një person ka filmuar momentin e arrestimit të Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani. Fullani është ar
Prokuroria: Ja pse u arrestuan Ardian Fullani dhe Elivar Golemi Me kërkesë të Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, gjykata ka vendosur masën e “arrestit me burg” për shtetasin Adria
Golemi: S’e refuzova Kuvendin, do ti pergjigjem me shkrim Inspektorja e Përgjithshme e Bankës së Shqipërisë, Elivar Golemi është shprehur sot se nuk ka refuzuar të raportojë para