999 rezultate për

elektrike

Koncepti i Lamborghini Matadaor Hypercar, elemente nga e kaluara dhe e tashmja (FOTO LAJM) Dezajneri industrial Frederik Steve Kristensen mund të punojë për prodhuesin danez të hiper makinave Zenvo, por në kohën
Teksasi goditet nga stuhia: Çifti shqiptar shërben 500 vakte ushqim falas për qytetarët Në kohën kur Shtetet e Bashkuara po ballafaqohen me valën e të ftohtit dhe në veçanti Teksasi, ku miliona njerëz kanë mb
Shkon në 38 numri i viktimave nga stuhia që goditi SHBA-në Ka shkuar në 38 numri i viktimave si psojë e stuhisë që goditi së fundmi SHBA-të. Viktimat janë regjistruar nga Orego
Stuhia e borës godet Amerikën, të paktën 23 viktima Të paktën 23 persona kanë humbur jetën si pasojë e një stuhie që ka goditur Shtetet e Bashkuara të Amerikës gjatë orëve
Ra në kontakt me energjinë elektrike, humb jetën 30 vjeçari në Tiranë Një burrë 30 vjeç, pjesë e komunitetit rom, ka humbur jetën pas kontaktit me rrymën elektrike. Ngjarja ka ndodhur në
Të dënuarit pa ujë, ushqim dhe drita: Vjen reagimi i ministrisë Ditën e sotme u raportua se në burgun e Shënkollit të dënuarit kanë mbetur prej 24 orësh pa energji elektrike, ujë të pi
Acar dhe pa energji elektrike, si iu shpëtua jeta mes dëborës dy pacientëve në Elbasan Një ndër qarqet më të bllokuara nga dëbora është edhe Elbasani ku reshjet e dëborës nuk kanë pushuar gjatë gjithë natës
Vetura elektrike nga Apple, 500 km me një mbushje të vetme Performanca e makinës elektrike Apple është e njohur mirë. Ka pasur kaq shumë zëra rreth veturës së Apple gjatë muajv
Hero i vërtetë! Me borë deri në brez, elektricisti në Kukës rikthen energjinë elektrike (VIDEO) Prej disa ditësh Shqipëria është përfshirë nga moti i keq me temperatura acari, reshje shiu e dëbore në veri të vendit.
Tesla "cabriolet", modeli i bukur i veturës elektrike (FOTO LAJM) Industria e automobilave mund të ketë humbur imagjinatën e saj të dizajnit në vitet e fundit, por krijuesit italianë po
Shpërthen në flakë makina në Vorë, shoferi del me shpejtësi Ditën e sotme një makinë në Vorë është përfshirë nga flakët në ecje. Ngjarja ndodhi rreth orës 13:30, në rrugën dytësore
Mercedes-Benz trefishon shitjet e makinave elektrike, paralajmëron një dekadë transformuese CEO i Daimler theksoi rëndësinë e teknologjive me ndotje të ulët dhe inovacion, duke i thënë CNBC se industria e automob
Dëbora deri në gjysmë metri në Tropojë, fshatrat mbesin pa energji elektrike Në disa fshatra në Tropojë energfjia elektrike është shkëputur duke i lënë në errësirë mbrëmjeve. Bëhet fjalë për fsh
E dërgoi në servis, makina shpërthen në flakë Një makinë në Sarandë është përfshirë nga flakët për shkak të një shkëndije elektrike. Sipas forcave blu, mjeti me d
Durrësi në terr! Prej dy ditësh banorët e këtyre zonave nuk kanë energji elektrike Problemi i mungesës së energjisë elektrike vazhdon të jetë një problem i madh dhe aktual në Shqipëri. Në disa fshatra
Moti i keq përfshin Shqipërinë, OSHEE zbulon dy qytetet pa energji elektrike "OSSH thekson se grupet e avarisë janë në terren dhe po punojnë për rikthimin e energjisë tek të gjithë abonentët." O
Ra në kontakt me korrentin, ndërron jetë 45-vjeçari në Tiranë Një 45-vjeçar teksa punonte në një pallat në ndërtim ka ndërruar jetë pas kontaktit me rrymën elektrike. Ngjarja trag
Ra në kontakt me energjinë elektrike, humb jetën një person Një person ka humbur jetën tragjikisht në rrugën “Kongresi i Manastirit”, në Tiranë. Burimet zyrtare saktësojnë se bë
Serbia ndërpret transmetimin e energjisë për Kosovën Menjëherë pas fillimit të operimit të pavarur të sistemit energjetik të Kosovës, Serbia ka ndërprerë transmetimin e 500
Ekskavatori bie në kontakt me rrymën elektrike, vdes drejtuesi i mjetit Një mjet i rëndë ka rënë në kontakt me rrymën elektrike e për pasojë ka humbur jetën drejtuesi i saj. Ngjarja e rëndë