999 rezultate për

ekuipazhi

Udhëtimi kthehet në vatër paniku, ekuipazhi i anijes dhe 40 pasagjerë rezultojnë më COVID-19 udhëtimet me anije janë kthyer në një vatër të mirë të shpërndarjes së COVID-19. Kështu ka ndodhur këtë herë në Norve
Po kthehej nga Franca, helikopteri i ushtrisë shqiptare pëson avari në fluturim Është një imazh që do të mbetet i ngulitur në kujtesën e shumëkujt në zonë. Një fushë me var, panorama e shkëlqyeshme e
Trageti "i ngecur" në ujërat greke prej 1 muaji, shtohen të infektuarit me me Covid-19 Ka shkuar në 122 persona numri i të infektuarëve në tragetin “Elfterios Venizelos”, i cili që prej më shumë se 14 ditësh
Tragjedia në ajër me 176 viktima, kush ishte brenda avionit të rrëzuar në Iran (FOTO LAJM) Duket se Irani po kalon një periudhë të cështirë dhe me humbje. Ditën e sotme, pas pak sulmit ndaj SHBA-së, një avio
Rumani: Fundoset anija me 14.600 dele (FOTO LAJM) Anija për transportin e bagëtive ‘Queen Hind’, me peshë 3.785 tonë dhe e ngarkuar me 14.600 dele, u fundos sot pjesërish
E dini çfarë ndodh me një trupin e një njeriu nëse vdes në avion? Me rreth 2 miliardë fluturime në vit, është e pamundur të ndodh që të mos vdes askush gjatë fluturimit me avion. Pa m
Ushtari 21-vjeçar humbi këmbën për të ndihmuar shokët: Gjëja më e mirë! Ushtari amerikan, 21 vjeç, humbi këmbën për të shpëtuar nga rrënojat e një tanku jetën e shokëve të ekuipazhit të tij, p
Miliarda të shkuara dëm dhe 4 të zhdukur: Përmbyset anija gjigante plot me makina (FOTO LAJM) “Golden Ray”, një anije që transportonte automjete, është përmbysur në det, ndërsa 4 anëtarë të ekuipazhit janë të zhduk
Anija gjermane rrëmbehet nga piratët Piratët kanë rrëmbyer tetë anëtarë ekuipazhi në anijen e mallrave gjermane në brigjet e Kamerunit. Kompani gjermane M
Shkrumbohet jahti në mes të detit, shpëtohet ekuipazhi (VIDEO) Mesditën e sotme një zjarr ka përfshirë një jaht në Symi, Greqi. Zjarri arsyet e të cilit nuk dihen ra në një jaht me fl
Ekuipazhi i Forcës Detare shqiptare shpëton nga mbytja 5 shtetas në detin Egje “Oriku” dhe ekuipazhi i saj shpëtuan jetët e para në detin Egje që nga dislokimi atje rreth 3 javë më parë. Lajmi është
Anija përfshihet nga flakët në Karaburun, ekuipazhi ishte në gjumë (VIDEO) Anija turistike ‘Aqua Marine’ është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm, pranë brigjeve të Karaburunit në jug të vend
Shpërthimi i nëndetëses në Rusi, të paktën 14 të vdekur Ministria e Mbrojtjes e Rusisë ka njoftuar se një zjarr që ka shpërthyer në një nëndetëse hulumtuese e ka shkaktuar vdek
Kompania "Austrian Airlines": Nuk transferojmë më para nga Rinasi (FOTO LAJM) Pas grabitjes së mbi 10 milionë eurove dje pasdite në Aeroportin e Rinasit, vjen sot një reagim nga zëdhënësja e linjës
Erëra të forta, Drejtoria Detare bën njoftimin e rëndësishëm Drejtoria e Përgjithshme Detare njofton lundërtarët, pronarët e mjeteve detare, operatorët në portet e Shqipërisë dhe në
Nigeri: Piratët rrëmbejnë 12 pjesëtarë të një anijeje mallrash zvicerane Piratët kanë rrëmbyer 12 pjesëtar të një ekuipazhit të një anije mallrash zvicerane që po lundronte në ujërat nigeriane.
Çfarë ndodh me trupin e një njeriu nëse vdes në avion? Me rreth 2 miliardë fluturime në vit, është e pamundur të ndodh që të mos vdes askush gjatë fluturimit me avion. Pa m
Në rrezik dhe fëmijë, shpëtohet peshkarexha në Karaburun (VIDEO) Vranësirat në vend kanë sjellë dhe erëra të forta e reshje shiu në të gjithë vendin, duke habitur kështu pushuesit. N
"Zotërojnë luftën", por shihni rolin e ekuipazhit të këtyre tankeve (VIDEO) Modeli i tankut amerikan M109A6 Paladin Self Propelled Hoëitzer, është një makineri e frikshme e luftës që shpesh e shoh
Rrëzohet helikopteri me dy anëtarë ekuipazhi Një helikopter me dy anëtarë të ekuipazhit është rrëzuar në një zonë banimi në jugperëndim të Japonisë. Agjencia japo