999 rezultate për

ekuadorin

Botërorit mund ti heqësh kupën por jo Messin, mposht i vetëm Ekuadorin Atëherë kur Argjentina kishte më së shumti nevojë për Lionel Messin ai shfaqet dhe atë në mënyrën më të mirë të mundshme
Tërmeti godet sërish Ekuadorin Një tërmet fuqishëm i shkallës 6.1, ka goditur përsëri brigjet e Ekuadorit, pasi pas pak ditë më parë u godit nga tërme
Tërmeti i fuqishëm godet Ekuadorin, 41 të vdekur Disa ditë më parë Japonia u godit nga tërmete, ku mbetën dhjetëra të vdekur, ndërsa këtë herë një tjetër tërmet i fuqish
"Hekurudha e djallit", një mënyrë e mirë për të parë Ekuadorin (FOTO LAJM) Njihet ndryshe si "hekurudha e djallit", dhe është një mënyrë e mirë për të parë Ekuadorin. Sipas "The Huffington Post",
Argjentina, fitorja e dytë radhazi pa Messin (VIDEO) Argjentina fiton miqësoren e dytë rradhazi brenda pak ditëve. Pasi fitoi përballë El Salvador, të besuarit e Gerardo Mar
Zvicra mposht Ekuadorin, shënon Mehmedi (VIDEO) Admir Mehmedi është shqiptari i parë që arrin të shënojë në finalet e një Kupe Bote. Shqiptari u fut në fushë në fillimi
Anglia barazon me Ekuadorin (VIDEO) Anglia ka barazuar (2-2) kundër Ekuadorit në një përballje miqësore që u zhvillua në Sun Life Stadium në Miami. Enner
Portugalisë nuk i mjafton Ronaldo (VIDEO) Portugalia e Cristiano Ronaldos është mundur në miqësoren e djeshme nga amerikano-latinët e Ekuador. Luzitanët pavarësis