999 rezultate për

ekstremizmit

Kamp për terroristët e ISIS në Shqipëri? Reagon kryeministria Fjalët e përhapura kudo në media dhe rrjete sociale se në Shqipëri do të ngrihej një qendër rehabilitimi për ish-terrori
Prokurorë dhe gjyqtarë bëhen bashkë në Tiranë kundër terrorizmit dhe ekstremizmit të dhunshëm (FOTO LAJM) Gjyqtarë, prokurorë dhe ekspertë nga Ballkani Perëndimor, të ftuar nga organizatat ndërkombëtare dhe organizatat partner
Pa u anëtarësuar në Interpol është i vështirë luftimi i ekstremizmit Edhe pse numri i kosovarëve të cilët u bashkohen grupeve ekstremiste në Siri dhe Irak pothuajse është ndalur, radikalizm
Ja sa gra dhe fëmijë nga Kosova janë pjesë e ISIS-it Më shumë se 40 gra nga Kosova deri i janë bashkuar grupeve ekstremiste të dhunshme në konfliktet e Sirisë dhe Irakut.
Aktivitete të veçanta kundër ekstremizmit të dhunshëm në Ferizaj Tre aktivitete të veçanta janë mbajtur sot në Ferizaj. Qendra Kërkimore për Politika të Sigurisë – SPRC në kuadër të
Svilanoviç: Duhet të angazhohemi dhe të fuqizojmë të rinjtë Roli i arsimit dhe shoqërisë civile në parandalimin e ekstremizmit të dhunshëm ishte temë e seminarit rajonal, organizu
Haziri, kundër ekstremizmit fetar: Mos shkoni në Siri e Irak! Nën organizimin e Policisë së Kosovës në Gjilan, është mbajtur sot një ligjëratë kundër ekstremizmit që shpie në terrori
Lufta ndaj ekstremizmit dhe rindërtimi i ushtrisë, dy urdhrat e tjerë ekzekutivë të firmosur nga Trump Presidenti amerikan, Donald Trump ka nënshkruar këtë të premte dy dokumente ekzekutive gjatë ceremonisë së betimit në Pe
Universiteti "Bedër" i bashkohet programit të Departamentit të Shtetit kundër ekstremizmit Sot më datë 24 nëntor 2016, në orën 11:00 në një ceremoni të organizuar në ambientet e Universitetit Hëna e Plotë Bedër
Ish-ushtari i ISIS kërkon fonde për "luftën kundër ekstremizmit" Albert Berisha, i dënuar me 3 vite e gjysëm burg për "Pjesëmarrje në luftërat në Siri", ka arritur që të hapë Institut
Thaçi për Wall Street Journal: Ne nuk jemi djep i ekstremizmit Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë një interviste të dhënë për gazetën e njohur amerikane "The Wall
Thaçi: Kosova s’është fole e ekstremizmit, por shembull i rajonit Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se Kosova nuk është fole e ekstremizmit. Ai ka shtuar se S
DASH: Ja metodat e përhapjes së ekstremizmit islamik në Kosovë Në raportin vjetor për terrorizmin Departamenti Amerikan i Shtetit , për rastin e Kosovës, thekson dy faktorë kryesor në
Zhbogar: Kosova drejt BE-së po vazhdon luftën kundër ekstremizmit Në kuadër të konferencës ndërfetare që po mbahet në Prishtinë ditën e sotme është organizuar tryeza me temën "Identiteti
Selimi: Nuk mjaftojnë vetëm arrestimet për të luftuar ekstremizmin Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Kosovës, Petrit Selimi, në një prononcim për Radio Evropa e Lirë ka deklaruar
Thaçi: Kosova e përkushtuar në luftën kundër ekstremizmit dhe terrorizmit Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se Kosova mbetet e përkushtuar në deradikalizimin dhe rii
Tërnava pret Delawien: Ja sa kemi punuar me BIK-ut për luftën ndaj ekstremizmit Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, sot ka zhvilluar një takim me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Dela
SHBA vlerëson Kosovën për luftën ndaj ekstremizmit të dhunshëm (FOTO LAJM) Ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni, po kryen një vizitë zyrtare në Washington, ku gjatë ditës së parë ka tak
Zhvillohet paneli “Shoqëria e hapur: Demokracia & edukimi si armë kundër ekstremizmit” Universiteti Bedër, në bashkëpunim me Unionin e Gazetarëve të Shqipërisë, organizoi panelin e diskutimit me temë: “Shoqë
Rama vizitë në Paris, diskutime për integrimin e Shqipërisë Kryeministri Rama po zhvillon sot një vizitë në Paris, me ftesë të kryeministrit francez, Manuel Valls. Rama do të t