999 rezultate për

ekonomia

FMN: Ekonomia shqiptare pritet të tkurret, cili është plani rezervë nëse pandemia përkeqësohet Fondi Monetar Ndërkombetar (FMN) në një deklaratë të fundit pas përfundimit të misionit virtual në Shqipëri ka bërë të d
Si u fundos ekonomia shqiptare në dy muaj, sektorët që u goditën më shumë (FOTO LAJM) Në mars të këtij viti, e gjithë bota hyri në një territor të pashkelur më parë. Shpërthimi i një virusi të panjohur dhe
Raporti i DASH, Basha: Ekonomia shqiptare buzë greminës Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pas raportit të DASH për klimën e biznesit në Shqipëri. Basha shprehet në Face
Ekonomia në rrënim, por nuk e ka fajin vetëm COVID-19 Pandemia e Covid-19 nxori në pah problemet e hershme që ka ekonomia jonë, të cilat duhet të ishin adresuar me kohë, por
A e përballon ekonomia shqiptare një karantinë të dytë?! Ekuacioni me shumë të panjohura i Covid-19 është larg zgjidhjes. Kur u duk se po i vinte fundi, u shtuan ndryshoret, duk
BSH: Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë. Kwshtu ka deklaruar guvernatori Bankës së Shqipërisë,
Ministrja Denaj: Ekonomia në recesion nga pandemia, ja plani i rimëkëmbjes Qeveria i ka ulur ptishmëritë për ecurinë e ekonomisë këtë vit. Sikurse kanë parashikuar institucionet ndërkombëtare, ed
Raporti pesimist i BERZH për Shqipërinë: Ekonomia do pësojë rënien më të thellë në rajon Sa më shumë kalon koha aq më të zymta bëhen parashikimet e institucioneve ndërkombëtare për rritjen ekonomike të Shqipër
Arben Malaj flet për Covid-19: Ekonomia shqiptare do rrënohet! Ish-ministri i Financave, Arben Malaj ka folur në një lidhje me “Skype” me Neës24 në lidhje me Covid-19 dhe pasojat në e
Shano: Gripi i derrit ka qenë më vdekjeprurës se koronavirusi Eksperti i njohur i çështjeve ekonomike, Dritan Shano, thotë se kjo që ka ndodhur me koronavirusin “është e paprecedentë
Rama pranon hapur se ekonomia shqiptare se përballon dot COVID-19: Shtrëngoni dhëmbët! Kryeministri Edi Rama ka dalë në deklaratë për mediat për të folur në lidhje me zhvillimet e fundit në vend për virusin
Ekonomia italiane "dridhet" nga koronavirusi, humb 18 milionë euro në ditë Koronavirusi nuk po trondit vetëm njerëzit, por edhe ekonominë në Itali. Dëmet e tij mund të jenë shumë të mëdha. Nga e
Braçe thumbon klubet: Të papërgjegjshëm me financat, duhet ndryshuar ekonomia Zv/kryeministri Erion Braçe deklaroi se drejtuesit e klubeve të futbollit shqiptar janë fajtore për papërgjegjshmërinë n
Përkeqësohen treguesit, ekonomia e 2019-tës më e ulëta në katër vjet Rritja ekonomike në vitin 2019 pritet të jetë vetëm 2.7%, nga rreth 4.3% që ishte pritshmëria në fillim të vitit, sipas
Përkeqësohet ekonomia, bizneset po kërkojnë borxh për të shlyer borxhet Bankat tregtare kanë vëne re se gjatë 3-mujorit të fundit të vitit 2019 ka një rritje të tendencës për kredi, të cilat d
Kikia jep alarmin: Ekonomia shqiptare do të futet në krizën e krahut Gazetari Mentor Kikia i ftuar në emisionin “Arena” në RTV Ora u shpreh se ekonomia shqiptare tani do të fillojë të ndjej
Komisoni Europian: Ekonomia e Maqedonisë së Veriut shënon rritje (VIDEO) Raporti ekonomik i Komisionit Evropian tregon përparim për vendin sa i përket fushës së ekonomisë. Analiza vjetore e Kom
Droga "varfëron" Vlorën, qyteti shënon rënie të madhe ekonomike (FOTO LAJM) Vlora është një qark me plot burime natyrore, me turizëm të zhvilluar, bujqësi me ullishte dhe agrume, mirëpo ekonomia e
"Kingu" shfrenon imagjinatën dhe thotë se ekonomia bëri "namin" këtë vit Ministri i Financave në detyrë, Arben Ahmetaj, ka nxjerrë shifrat e rritjes ekonomike për tremujorin e fundit të këtij v
Ku renditet ekonomia e Maqedonisë në rang evropian Maqedonia renditet ndër ekonomitë më të dobëta në Evropë lidhur me konkurrencën e ekonomisë vendore. Sipas raportit për