999 rezultate për

ekipi

Barcelona - Juventus në garë për yllin e Ajax-it Jo vetëm në fushë, Juventus dhe Barcelona janë të gatshëm të duelojnë mes tyre edhe në merkato. Sipas asaj që raportohet
Interi mposht pastër Genoan (VIDEO) Është gjithmonë ai, Romelu Lukaku, “shpëtimtari” i Interit. Sulmuesi belg shënoi golin e parë të sfidës (të pestin në pe
"Nuk do jesh kurrë lider", Perez përplaset me yllin e ekipit Presidenti Florentino Perez ka qenë shumë i zhgënjyer me skuadrën e tij pas humbjes me Shakhtar Donetskun. Ai zbriti
Ja kujt ja dedikon golin Kumbulla Mbrojtësi shqiptar, Marash Kumbulla ishte protagonist absolut në fitoren e Romës me përmbysje 2-1 ndaj Young Boys në tra
Vetëm barazim, Conte: Luajtëm mirë kundër një ekipi me potencial të madh Antonio Conte është deklaruar i kënaqur me performancën e Interit në barazimin 2:2 ndaj Borussia Monchengladbach. Tek
U mposht 4-0 nga Bayerni, Simeone gjen anë pozitive te ekipi i tij Atletico Madrid ka pësuar një humbje të thellë prej 4:0 nga Bayern Munich në ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve.
Mposhti ish-ekipin e tij, Immobile: Ndryshim mentaliteti sonte, atje dështova për fajin e tyre Lazio mundi Borussia Dortmund 3-1 dhe fitoi 3 pikët e para në Ligën e Kampionëve. Protagonist absolut është Ciro Immo
"Dëmtova shokun e ekipin që Klop të më fuste mua", shokon ish-lojtari i Liverpulit: Nuk jam i turpëruar, ai përfundoi në paterica Një rrëfim tërësisht i rrallë ka ardhur nga ish-futbollisti i Liverpulit, Tom Brewit. Ky i fundit ka dalë nga akadem
Përplasje mes lojtarëve në Argjentinë-Bolivi, shkak Messi (VIDEO) Argjentina mbrëmë në La Paz festoi kundër Bolivisë me 2: 1 dhe kështu me dy fitore hapi kualifikimet për Kupën e Botës n
Prag ndeshja me Shqipërinë, trajneri i Lituanisë: Shqipëria ka mungesa por e njohim, nuk e ndryshon lojën Kur Valdas Urbonas deklaroi në Tiranë se njihte mirë lojën e Shqipërisë dhe se e kishte kuptuar se nuk ndryshonte fizion
"Kemi fituar 10 lojtarë të rinj", Edi Reja: Do ta godasim Lituaninë te pikat e dobëta Trajneri i Kombëtares, Edi Reja, foli ditën e sotme në konferencën e zakonshme për shtyp në prag të sfidës ndaj Lituanis
Humbi rast të pastër për gol, futbollistët rrahin për vdekje shokun e skuadrës Gabimet mund të të kushtojnë dhe jetën! Kjo gjë ka ndodhur sot në një zonë të largët të Ugandës ku një futbollist i ri ë
Bayern në Kupë ndaj ligës së 5, ekipi modest: Arritje nëse nuk pësojmë 8 gola si Barcelona Bajerni i Mynihut do të zhvillojë një takim ndaj ekipit modest të Gjermanisë, Duren. Kjo skuadër është në ligën e pes
Dashuri për ekipin, Villarreali mbi 17 mijë abonine me stadiumin ende të mbyllur Futbolli shpesh ka prodhuar histori fantastike. Nga ato histori që tregojnë qartë se sa shumë janë të lidhur tifozët me
ZYRTARE/ Klodian Duro merr drejtimin e ekipit kosovar FC Feronikeli ka caktuar nga sot (e martë) Klodian Duro, si kryetrajner të ri të klubit. Duro vjen si pasardhës i Afr
Gjithçka e mbyllur, ky është ekipi i parë i Barcelonës për këtë sezon me numrin "9" që do ta mbajë ky lojtar Merkatoja mbaroi mbrëmë në mesnatë. Klubi i Barcelonës dështoi që të transferonte futbollistin holandez, Memphis Depay
ZYRTARE/ Bakayoko firmos me ekipin e njohur të Serie A Napoli ka arritur marrëveshje për huazimin e Tiemoue Bakayokos nga Chelsea. Mesfushori francez sezonin e kaluar ishte
Qazim Laci: Duhet të nxjerrim mësim nga humbja me Lituaninë Mesfushori i Kombëtares, Qazim Laçi, që aktivizohet në Ligën 2 të Francës, me skuadrën e AC Ajaccio, ishte prezent ditën
Nuk ndalet Milani, interesohet edhe për qendërmbrojtësin nga Franca Në ditën e fundit të merkatos, Milani është në kërkim të një mbrojtësi qendre. Kuqezinjtë duket se më në fund e kanë
Juventus-Napoli fitore 3-0 në tavolinë, flet Agnelli: De Laurentiis më telefonoi Andrea Agnelli, presidenti i Juventusit, komenton për Sky historinë e ndeshjes që nuk do të luhet sonte kundër Napolit: