999 rezultate për

dushanit

Falë shqiptarëve së shpejti realizohet ëndërra e Stefan Dushanit Ëndrra e mbretit të Serbisë, Stefan Dushan, për të dalë në Portin e Durrësit po bëhet realitet pas rreth 660 vjetësh, po
Kush ia vuri kryqin dhe shkopin Car Dushanit? Askush akoma s'e ka marrë vesh se kush e merementoi bustin e Car Dushanit. Një gjë është e sigurt, se busti është mer
Zgjohu: Kush po e kontrabandon Car Dushanin?! Car Dushani po kontrabandohet për herë të dytë në Shkup. Edhe sot e kësaj dite nuk dihet se kush e vendosi përmendore
Kush ia vendosi shkopin dhe kryqin Car Dushanit?! Akoma nuk ka persona zyrtarë se kush e ka thyer kryqin dhe shkopin e Car Dushanit. Shkopi dhe kryqi i statujës u thye
Car Dushanit ia kthejnë kryqin dhe shkopin Busti i Car Dushanit është merementuar dhe i është kthyer madje, edhe kryqi, edhe shkopi. Mësohet se meremetimi i pj
'Më shumë po mbrohet statuja e Car Dushanit se jeta e shqiptarit!' Asnjë reagim nga spektri politik në Maqedoni për një nga ngjarjet më të dhimbshme të këtyre ditëve, si largimi i familje
PDSH: Ali Ahmeti përkrahu statujën e Car Dushanit dhe kryqet në Shkup Partia Demokratike Shqiptare ka dënuar veprimet e Ali Ahmetit në qeveri. Përmes kryetarit të RDSH-së, Muhamed Rustemi
Thaçi: Ali Ahmeti thotë "u tha, u bë" vetëm për statujën e Car Dushanit Partia Demokratike Shqiptare ka mbajtur mbrëmë një tubim në Dobresh të Gostivarit. Nga ky vendbanim, PDSH ka promovu
Qyteti i Shkupit kërkon të mos preket përmendorja e Car Dushanit Gazeta maqedonase “Dnevnik” shkruan sot se Qyteti i Shkupit i është drejtuar Komunës Qendër duke kërkuar që të mos ndërm
Deputeti i PDSH: Car Dushanin e mbron Gruevski Deputeti i PDSH-së, Bekim Fazliu, në seancën e sotme në Kuvendin e Maqedonisë ka theksuar se deputetët e BDI-së kanë mar
Përmendorja e Car Dushanit është legale Lidhur me projektin "Shkupi 2014", Kryeministri Nikolla Gruevski është shprehur se përmendorja e Car Dushanit e vendosur
Përmendorja e Car Dushanit vërtetohet se është e paligjshme Komuna Qendër konfirmoi paligjshmërinë e përmendores së Car Dushanit dhe 11 përmendoreve të tjera, duke paralajmëruar kë
Javën e ardhshme mund të hiqet përmendorja e Car Dushanit Andrej Zhernovski, kryetari i komunës Qendër, gjatë një konference për shtyp ditën e djeshme njoftoi se javën që vjen do
Car Dushani, Ministria e Drejtësisë e pafuqishme Përmendorja e Car Dushanit vazhdon të qëndrojë në Sheshin e Shkupit, pasi askush nuk merr përgjegjësinë për vendosjen e
Shkup, policia ndeshet me protestuesit kundër Car Dushanit (VIDEO) Policia dhe njësië speciale kanë ndaluar dhjetëra demonstrues që tentonin të arrijnë tek përmendorja e Car Dushanit.
Prani e shtuar policore pranë përmendores së Car Dushanit Pranë përmendores së Car Dushanit vihet re prania e shtuar e forcave policore, ata qëndrojnë vetëm pak metër larg saj.
Shtohet revolta për largimin e përmendores së Car Dushanit Këshilli organizativ për heqjen e përmendores së Car Dushanit ka dalë me një njoftim për mediat. “Jeni dëshmitar se
Forcat speciale mbrojnë përmendoren e Car Dushanit në Shkup Vendosja e përmendores së Car Dushanit në Shkup ka shkaktuar pakënaqësi të mëdha tek qytetarët sidomos tek shqiptarët e
Përmendorja e Car Dushanit është financuar nga shteti Zbulohet se përmendorja e Car Dushanit e vendosur në urën "Syri" në qendër të Shkupit është paguar me paratë e shtetit.
Takohen autoritetet e sigurisë dhe zv/kryeministri në hotelin "Aleksandër Palasë" Autoritetet e sigurisë në Shkup janë vënë në lëvizje pas protestave kundër përmendores së mbretit serb Car Dushani. P