999 rezultate për

durresit

U premtoi 16 mijë euro, gratë e dy vëllezërve kosovarë nxjerrin bllof Edi Ramën Një vit më parë qyteti i Durrësit dhe rrethinat përrreth u goditën nga një tërmet i fuqishëm dhe brenda një kohe të shku
Bashkia e Durrësit u jep njoftimin e rëndësishëm banorëve: Hapni dyert e largohuni nga banesa! Banorët e Durrësit nëse në orën 10:00 deri në orën 17:00 duhet të lënë dyert hapur dhe të largohen nga banesat e tyre.
"S'ngopem dot me oksigjen", bashkëshortja e Bashkim Koplikut zbulon bisedën e fundit me të Ish-zëvendëskryeministri Bashkim Kopliku është përcjellë sot në banesën e fundit pasi humbi betejën me Covid-19. Homa
U kap duke sjellë 300 mijë euro nga Italia të fshehura në kamion, merret vendimi për 29 vjeçarin Gjykata e Durrësit ka lënë në burg Ferdinant Murikajn, i kapur dy net më parë me një sasi prej rreth 30 mijë eurosh në n
COVID-19, Gjykata e Durrësit i vë "kyçin" deri më 20 nëntor Gjykata e Durrësit do të mbyllet deri më 20 nëntor. Ishte parashikuar që togat e zeza dhe punonjësit e tjerë të gjyka
COVID-19 i mori jetën, spitali i Durrësit reagon për vdekjen e ish-deputetit të PS-së Spitali i Durrësit ka reaguar në lidhje me vdekjen e ish-deputetit të PS dhe mundësit Shkëlqim Troplini, i cili u infekt
Koronavirusi mbyll Gjykatën e Durrësit, të prekur gjyqtarë dhe punonjës Gjykata e Shkallës së Parë Durrës është mbyllur për shkak të rasteve me koronavirus. Dy gjyqtar dhe një punonjës në
COVID-19 fut mirë "këmbët" në Gjykatën e Durrësit, infektohen gjyqtarë e prokurorë Gjykata e Durrësit është “pushtuar” nga Covid-19. Abc Neës bën të ditur se një gjyqtare, një prokuror dhe një oficer
Pamje nga Durrësi, përmbytet frikshëm qyteti bregdetar (VIDEO) Reshjet e vazhdueshme kanë përmbytur qytetin e Durrësit. Pamjet e bashkëngjitura lajmit, janë alarmante ndërkohë nuk
Kryebashkiakja e Durrësit fut në "sherr" Ramën e Berishën: Mbeturinë e komunizmit! Pas deklaratës së fortë se Rama do të shkarkojë kryebashkiaken e Durrësit, ka reaguar kryeministri. Gjatë një deklara
E zbulon Basha, Rama shkarkon kryebashkiaken e Durrësit? Sipas kryedemokratit Lulzim Basha, Rama do të shkarkojë nga detyra kryebashkiaken e Durrësit, kjo për shkak të aferës së
Abuzuan me detyrën, arrestohen zyrtarët e ARRSH në Durrës Disa zyrtarë të ARRSH në Durrës kanë rënë në prángat e pòlícisë së Durrësit pasi kanë ábùzuar me detyrën për vlerën 200
Shkarkohet nga detyra drejtori i Kadastrës së Durrësit, kush e zëvendëson Shkarkohet drejtori i Kadastrës në Durrës, Artur Çobani. Ndërkohë në vend të tij është vendosur Rezart Elmazi. Çoban
Arti shqiptar në zi: Ndahet nga jeta shkrimtari, regjisori dhe përkthyesi i njohur Shkrimtari, regjisori dhe përkthyesi i njohur Gjergj Vlashi, ka ndërruar jetë në moshën 92 vjeçare. Vlashi ka qenë i
Erë e fortë e dallgë, tragetët drejt Italisë 10 orë me vonesë Era e fortë dhe dallgëzimi i lartë në det ka krijuar vonesa në nisjen e trageteve si nga Porti i Durrësit dhe drejt port
130 kg tritol për të hedhur në erë pallatin, shpërthimi plagos një ushtar Ditën e sotme forcat xheniere kishin programuar një shpërthim të telekomanduar, për një nga pallatet e dëmtuara rëndë ng
PD e Durrësit voton kandidatët për deputetë, Xhaferaj: Hera e parë që baza zgjedh në mënyrë demokratike emrat PD e qarkut të Durrësit votoi sot për kandidatët e propozuar nga anëtarësia për deputetë në zgjedhjet e ardhshme parlame
Vetëvendosje i përgjigjet Ramës pasi thumboi Kurtin: Je doganieri i Serbisë Përfaqësuesi i Qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë Boiken Abazi ka reaguar pas mbledhjes së përbashkët të dy qeve
"Porti i Durrësit, port i Kosovës", deklarata e Ramës shqetëson serbët "Porti i Durrës, port de fakto edhe i Kosovës..." Kjo deklaratë e kryeministrit Rama në mbledhjen e përbashkët të dy
"Shqiptarët po bashkohen": Serbët provokohen nga deklaratat e Ramës Mediat serbe i kanë dhënë një hapësirë të gjerë deklaratave të kryeministrit Rama në lidhje me portin e Durrësit në mble