999 rezultate për

durdaj

Historia e Erison Durdajt, djalit 7-vjeçar që humbi jetën nga shpërthimi i Gërdecit Zamira është nëna që humbi djalin e saj, i quajtur Eri, gjatë shpërthimit të armëve në Gërdec. Për “Top Story”, ajo t
"Shiko fëmijët e tjerë se mbaroi", nëna tregon si humbi djalin në Gërdec Zamira, nëna që humbi djalin gjatë ngjarjes së ndodhur në Gërdec, thotë që jetën e djalit të humbur nuk e fal kurrë. Pë
Gërdeci, familjarët e viktimave kërkojnë rihetimin e Mediut Shoqata e familjareve të viktimave të Gerdecit nëpërmjet një kërkesë drejtuar kryeprokurores Ina Rama kërkojnë nisjen e
Strasburgu pranon padinë e familjarëve të "Gërdecit" Shoqata e Familjarëvee Viktimave të Shpërthimit të Gërdecit dhe studio ligjore pro bono "ResPublica" konfirmuan sot se G